Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik kutyáinak vágatva van a...

Akik kutyáinak vágatva van a füle kérdeznék. Miért lett ilyen a kutya füle?

Figyelt kérdés

Vágás után még szép rózsaszines a füle belülről pár hónap után tiszta fekete nincs szőr se rajta:(Ez lehet azért mert sokat leukoplasztal kötöttük?



[link]


2013. jan. 25. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Már tilos fület-farkat vágni.
2013. jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze tudom ez nem most készül hanem még nyáron.
2013. jan. 25. 22:29
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem látom túl jól, így nehéz megmondani.

Lehetséges, hogy normális ez a folyamat (sok kutyánál sötétedik a hormonális folyamatoknak köszönhetően is).


A sötét rész milyen? Foltokban sötét, vagy inkább egységes? És mintha maga a bőr lenne sötétebb, vagy mintha lenne rajta valami?

A fekete rész tapintása egészségesnek tűnik, nincs elhalva, rendesen érzékeli a tapintást ott is a kutyus?


A szőr kihullása lehet akár gombától is, vagy mert a ragasztós rész kitépkedte vagy nem szellőzött alatta megfelelően.

Meg kellene vizsgálni, mert lehet szabad szemmel egészségesnek tűnik, de a szőrtüszőknél van probléma...


Fülatka jelenlétére utaló jeleket nem véltél felfedezni? (A netes olvashatsz róla bővebb leírást, nagy vonalakban: kávézaccszerű váladék, a kutya gyakran vakarja, esetleg nyüszít is közben.)

2013. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem vakarja .Olyan a tapintása mint egy bőr darab nem puha hanem olyan fura mint egy bőrdzsekit fogna az ember.(

Az egész füle belseje ilyen.Most vagy a ragasztó fogta be vagy nem tudom:(Dokihoz csak jövő héten tudunk menni.

Mert ahogy látom más kutyáknak rózsaszines mint amilyen kiskorában is volt de ilyet egy kutyának sem láttam.

2013. jan. 25. 22:43
 5/14 Fannybaba8 ***** válasza:
26%
Én nem írok semmit csak annyit: Attól hogy Pittbul vagy Stafford a kutyád nem kell ilyet tenni vele, hisz ez is állatkínzás ha vágják a fülét. Undorító.
2013. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen tudom de már megtörtént a vágás ezen kár is meditálni.

Szépen áll már a füle semmi gond csak most néztem egy régi képét ahol rózsaszines volt a füle és feltünt a változás.Vágás után ronda volt tudom de mára már nem

2013. jan. 25. 22:46
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül jelent problémát, szerintem jövőhétig már nem lesz baj. Addig is nyugodj meg, majd jövőhéten úgyis megnézi az állatorvos. Azért néha nézz rá, ha bármi nagyobb aggodalomra adna okot, akkor vidd be előbb, de szerintem jövőhétig már nem lesz probléma, elég a tervezett időpontban vinni.

Remélhetőleg nincs elhalva szövet (azt valószínűleg észrevennéd, illetve a kutya sem érzékelne azon a részen semmit, esetleg tesztelheted ha néhol óvatosan megnyomod a fülét, a fájdalomra reagálva elhúzza majd a fejét vagy ad ki hangot, bár nem megbízható módszer mert van amelyik kutya tűri, illetve az orvosi vizsgálatot nem helyettesíti).

2013. jan. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi.Igen figyelem de nem érzékeny úgy vettük észre csak fura mert szerintem ez nem normális fül szin:(
2013. jan. 25. 23:00
 9/14 anonim ***** válasza:
semmi baja, idősebb, ez is változik.
2013. jan. 26. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%
Fannybaba8 válasza: az ivartalanítás fájdalmasabb mint egy fülvágás ( az csak porc ) .
2013. jan. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!