Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyeseket kérdeznék. Mit,...

Menhelyeseket kérdeznék. Mit, és mire kell figyelni a kutya viselkedésében ha menhelyre megyek? Azaz felfigyelhetek-e valami arra utaló jelet hogy esetleg nem bírja a gyerekeket, nem-e szökős, nem-e harap, esetleg egész éjjel ugat, stb.

Figyelt kérdés
Szerintetek rá lehet jönni valamire ha csak egy ketrecben látom? Van már egy kutyánk, amellé szeretnék örökbe fogadni egy hányatott sorsú kutyust.Köszönöm a segítséget előre is. (zárójelben megjegyezném hogy minden menhely oldala frissül folyamatosan. Kivéve persze a Miskolcit. Ami engem érint. ) Jó lenne ha lenne chat ezeken az oldalakon. Lehetne kérdezni tőlük...
2009. okt. 30. 07:22
 1/6 A kérdező kommentje:
rengeteg kutyus van a fajtamentőknél is,de azért túlzás amit követelnek...naná hogy rajtuk maradnak.-családellenőrzés ami nem lenne gond..-kötelező ivartalanítás...az sem gond..-de hogy 15 ezres táppal lehet csak etetni....nevetséges...sajnos oda jutottak hogy nem a kutya szeretete számít,hanem hogy mit tudsz megadni neki..azt éreztem lenéznek...így is beszéltek velem..
2009. okt. 30. 07:36
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nekünk 2 menhelyes kutyulink is van, mindkettő tüneményes. egyik nyugisabb, nagyon emberszerető, másik játékosabb, de nagyon szeretetigényes is.

a menhely vezetői elég jól ismerik őket, ők el szokták mondani mit tudnak róluk. mi úgy választottunk, hogy a nyugisabbak közül, mert azért van 1-2 nagyon bolond, aki ugat meg kapar. de azt is megengedik, hogy megismerkedjetek a kutyussal, meg lehet simogatni. szóval tényleg lehet rajtuk látni, hogy milyenek.

egyébként nagyon szép dolog, hogy örökbe fogadtok egy kutyust. én imádom az állatokat, a jövőben még legalább 2 menhelyi kutyust szeretnénk.

2009. okt. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok még. egy sima menhelyen, ahol nem fajtatiszta kutyusok vannak nincs semmi megkötés, szeresd, gondoskodj róla. a keverék kutyák nagyon okosak, ragaszkodóak, de sima menhelyen is találni fajtatiszta kutyát.
2009. okt. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
MI sima menhelyről hoztuk el a kutyánkat,amikor megláttam egyből beleszerettem,felvettem az ölembe és megsímogattam,amikor visszatettem a helyére,hogy megnézzem a többit akkor leült és nézett rám.Szerelem volt első látásra és nem bántam meg,hogy engedtem ennek a szerelemnek.Ahonnan kihoztuk ott a nagy többség keverék kutya volt,de volt fajtatiszta is.Viszont a megkötések itt is voltak,pl nem lehet szaporítani,nem fogom bántani.Kérdésedre válaszolva.Inkább kiskutyát vigyél ki a menhelyről,azokat még lehet formálni.Ha mégis nagyot választasz,akkor olyat válassz amelyik nem ugat...a féllénk kutya,ha jó helyre kerül még felélénkülhet..de amelyik már ott is ugat mint a bolond..mit fog csinálni,ha felbátorodik..
2009. okt. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én menhelyen dolgozom.

Egy látogatás alkalmával semmi olyanra nem tudsz figyelmi, amiből ezek kiderülnének.


Beszélgetni kell az ott dolgozókkal, mert Ők napi szinten látják a kutyákat, de még az is csak egy tájékoztató dolog lehet, hiszen családba kerülve megváltoznak a körülmények, és a viselkedés is. 180 fokos fordulat azért nem gyakran nem szoktak lenni, de előfordult már hogy egy nyugodt kutya családban hiperaktív lett és fordítva is.


Ilyenkor segítséget kell kérni szakembertől aki segíti a beilleszkedést. Erre jók. pl. az ingyenes rehabilitációs tanfolyamok (Budapest, Kecskemét, Miskolc)

2009. okt. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszotokat..szerintem ha már kikocsikázom lefotózom a többi kutyust is...mert a miskolciak nem csinálják az oldalt..még egyszer köszönöm..
2009. okt. 30. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!