Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk a kóbor kutyák...

Mit tegyünk a kóbor kutyák ellen, meddig "tűrjük" még?

Figyelt kérdés

Van egy cégünk, ott van egy őrkutya. Viszont ez a cég egy forgalmas úton, konkrétan körforgalom mellett van. Állandóan kiteszik itt a kutyákat, és bejönnek, de olyan is volt már, hogy hiaba zárva a kapu, átmászták a kerítést, vagy átbújtak, és megeszik a sajat kutya kajáját, megtámadják szerencsétlen macskát vagy a kutyát is, es összeverekednek. Már annyi kutyat kikergettünk, kiüldöztünk. Szóltunk is (azt hiszem) az önkormányzatnak, es hiába elvitetik, jonnek más kutyák. A menhely tele van, nem foglalkoznak ilyenekkel.

ma is 5 kutya volt a kertben a miénken kívül, és a szívem szakad meg, hogy ki kell üldözni őket, de a kutyám lába már véres volt, gondolom vagy beleharaptak vagy elvágta valamivel.

Szeretjük a kutyákat de itt nem lehet ennyi kutya, egyrészt ami van, azt tudjuk csak etetni, orvosi költségét ellátni(persze van tartalék,ha valami történne vele), plusz ő nevelve van, tudja, hogy mikor mit lehet, és mikor mit nem. Itt nagy autók jönnek-mennek, nem figyelnek, hogy van-e kutya vagy sem, a kóbor kutyák pedig eléjük futkároznak, akadályozzák a munkát es persze sajat magukat kergetik veszélybe .

Szeretjük a kutyákat, szoktunk is a menhelyre vinni ezt-azt, de sajnos itt ez nem lehet.

Mit tegyünk? A kutyariasztó spray mit sem ér, hiába elhasználunk sokat.

Az a baj, hogy a kutyám elüldözi a kóbor kutyát, de ha vannak ellene 5-en, akkor sebesülés nélkül nem ússza meg. Főleg, ha mind az 5 egyforma méretű vele.

Valami ötlet?:-(


2013. jan. 26. 10:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért, de siettem is, meg útálom ezt a telefont használni. Egyébként az elejét is elírtam, kiteszik a körforgalomnál a kutyákat, AMIK bejönnek, átmásszák a kerítést..mert így olyan, mintha azt írtam volna, hogy az emberek jönnek be:-D
2013. jan. 26. 10:10
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk egy olyan kerítés amin nem tudnak bemenni a kóbór kutyákok.

Hidd el nem lehetetlen!

2013. jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Villanypásztorral viszonylag olcsón ki lehet építeni hatékony védelmet.
2013. jan. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudsz semmit tenni, maximum kifigyeled, hogy ki az aki kidobja a kutyát, és elvered.
2013. jan. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Betonkerítés van. Azt másszák át, bár soha nem láttuk még, mert éjszaka másszák át, bár az is lehet, hogy beteszik őket.

Nappal a kapun jönnek be, mivel nyitva van, mert annak nincs értelme, hogy 10percenként nyitogassuk és zárjuk. Önműködő kapura pedig nincs kerete jelenleg a vállalkozásnak.

2013. jan. 26. 10:21
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Semmit nem tudtok tenni, mert ha el is viszik a meglévőket újak jönnek helyettük.


Amit nagyon fontos tisztázni, hogy ez nem a kutyák akaratából történik, hanem ott rakják ki őket, ahogy te is írtad, ők meg csak odacsapódnak a legközelebbi kutyához, emberhez, amiket történetesen a ti vállaltotoknál találnak meg.


Vagy állandó jelleggel hívogatjátok a menhelyet, esetleg a gyepmestert, vagy megtűritek a kutyákat.

Másik variáció hogy ha látjátok amikor kirakják a kutyát szépen fel kell írni a rendszámot és bejelenteni - bár ahogy olvasom itt a sztorikat lehet ezzel se mennél sokra, mert ahogy a mi városunkban az állatvédelem működik - a rendőrséggel karöltve - arra még nem nagyon láttam példát sehol máshol.

2013. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy milyen rossz lehet ilyenkor a kutyáknak, mert biztos meg vannak ijedve, én is szívem szerint befogadnám az összeset, de nem vagyok milliomos:-( sajnálom én is a kutyákat, de ténlyeg rossz, hogy sokszor úgy összeverekednek a miénkkel, hogy véres seb keletkezik. Bár legszívesebben egyből megsimogatnám, megetetném őket, de egyrészt ideszoknának, másrészt reményt adnék nekik,hogy valaki szereti őket(ami igazából jó dolog), de hogy őszinte legyek, nem akarom, hogy kötődjünk egymáshoz, mert abból nem sül ki jó. Még ha tegyük fel, csak etetném őket, és bejönnek ellenőrizni (kb. hetente,kéthetente szoktak), akkor meg megbüntetnek, hogy nincs beoltva, chipeztetve, meg tényleg nem ilyen "bújkálós" életet szeretnék nekik. Remélem ezeknek a gazdái is megtapasztalják, hogy milyen az, ha egyik percről a másikra elhagyja őket az, akit a legjobban szeretnek
2013. jan. 26. 12:56
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg egy kamerát nem tudtok felszerelni valahova? És akkor azt vissza tudnátok nézni, meglenne a rendszám, aztán a "kedves gazdit" be lehetne perelni.
2013. jan. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!