Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom neki megtanítani...

Hogyan tudom neki megtanítani hogy mellettem sétáljon?

Figyelt kérdés

Egy hónapja van nálam a kutyus. Eddig ezzel nem foglalkoztunk, mert a behívást tanultuk, így jól is jött hogy nem mellettem sétált. Viszont most a behívás már jól megy, így egy következő szintre lépnénk. :)

jelenleg azt csinálom, hogy jutifalattal sétáltatom magam mellett. Úgy 15 perc séta után így már többnyire a közelemben marad, de folyamatosan adni kell neki a falatokat hogy ez így is maradjon.

Még csak két napja kezdtük ezt el gyakorolni, szóval lehet hogy be fog válni, de nem tudom. Mit javasoltok?



2013. jan. 26. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Először pórázzal tanítsd meg neki a láb melletti sétát és jó, ha használsz egy külön vezényszót arra, ha megengeded neki, hogy ne láb mellett jöjjön, pl. Mehetsz!

Amikor már laza pórázon jól megy a láb melletti séta megpróbálhatjátok póráz nélkül is.

2013. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pórázon már gyönyörű szépen jön láb mellett. :) Laza pórázzal, nem áll le szagolni, nem tér ki se előre, se hátra, se oldalra.

Csak hát eddig amikor elengedtem a pórázról, mehetett amerre látott.

Mondjuk úgy néz ki be fog válni a módszerem, most ártünk vissza sétából és nagyon ígéretes volt.

Amikor azt mondom neki, hogy gyere mellettem, akkor szépen becsatlakozik mellém, akkor is ha éppen szaglászott előtte. Természetesen még nem mindig, de hát csak most kezdtük tanulni. :) Csak egy idő után, ha nem kap falatot, akkor lecsatlakozik. De kb egy sarkot már jön mellettem gond nélkül. Szóval szerintem működni fog. :)

2013. jan. 26. 13:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell póráz a póráz nélküli séta tanításához! De még jutalomfalat sem, ha nem akarsz szabályos lábnál követést.

A legegyszerűbb, leggyorsabb megoldás, hogy lecsatolod róla a pórázt és ahogy elindul előre, azonnal megfordulsz. Esetleg jó hangosan dobbantasz, hogy figyeljen fel rád, vegye észre, hogy az ellenkező irányba mész. A kutya persze rögtön utánad megy Mikor beért téged és leelőz megint, újra látványosan megfordulsz. Ha a pórázfegyelemnél ezt a módszert használtad, talán valamivel gyorsabb eredményt kapsz, mert már tudja a kutya, hogy miről van szó, tudja mi a célja ennek. De ha nem, akkor is valószínűleg úgy 5-6 fordulás elég lesz, hogy nagyjából melletted maradjon. Ezt pár séta alatt fel lehet tornázni odáig, hogy akár tökéletesen szabályosan sétáljon melletted, ha ez cél. Később érdemes szabálynak bevezetni ezt, hogy engedély nélkül mindig maradjon melletted. Ez meggátolja abban a kutyát, hogy macska, kutya, emberek után rohanjon.

2013. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt kipróbáljuk még ma este! :)

Hogy érted azt hogy szabályként bevezetni? Ha elmegy mellőlem engedély nélkül akkor szídjam meg?

És ha szeretnék rá parancsszót hogy mellettem jöjjön, akkor azt hogy tudom neki megtanítani a te módszereddel? Mert pl hagyom hogy szaglásszon meg futkosson, de aztán mennénk tovább. Akkor mi a teendő? Csak magamhoz hívom és megyek, akkor venni fogja, hogy már mellettem kell maradnia?

2013. jan. 26. 20:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Szabályt úgy értem, hogy tudatosítod benne, hogy mellőled ellépni engedély nélkül tilos. Elég, ha csak erélyesen rászólsz, mikor elmenne, tiltod ezt a viselkedést. Valószínűleg rászólásnál, figyelmeztetésnél nem kell több itt soha. De alapvetően a szabályoknál az a fontos, hogy mikor már a kutya tisztában van vele és mégis megszegi azt, vagyis tesztel téged, hogy eléggé domináns, vezér alkat vagy-e ahhoz, hogy betartasd, akkor kellhet büntetés (persze nem verés és társai!). Minden kutya szokott próbálkozni, hisz ezek alapján mérik le, hogy mennyire megfelelő a gazdi vezetőnek, mennyire bízhatják rá magukat.

Vezényszót bevezethetsz, de nem kell feltétlenül. Ha magad mellé hívod vagy mikor megfordulsz, akkor mond ki a választott szót, nagyon hamar meg fogja tanulni a kutya, hogy mit is jelent. Nálunk úgy néz ki az egész, hogy behívom a kutyákat, mind a kettőt a bal oldalamra kerültetem és ebből már tudják, hogy a rohangálás, szaglászás felfüggesztve egy időre. Úgy fél méter belefér még, ennyivel előre mehetnek, lemaradhatnak, de annál többel nem. Külön van vezényszavunk a szabályos lábnál követésre.

2013. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na most értünk haza, kipróbáltam a módszeredet, de azért a jutfalatot sem hagytam el teljesen. :)

Úgy néz ki nem lesz itt gond, hazafelé, kb 1 km-en át gyönyörűen jött mellettem. :) Néha szólni kellett neki, néha ment egy jutafalat, de végig mellettem volt. Nem gondoltam hogy ez ilyen egyszerű lesz.

2013. jan. 26. 22:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor jó lesz ez. :) Pár hét alatt teljesen megszokja ezt az új felállást, nem lesz semmi gond.
2013. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!