Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves Labrador kutyám még...

1 éves Labrador kutyám még mindent szétrág. MINDENT. Ha kap egy csipogós labdát,3 perc és szétszedi. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Kinti kutya. Kertben van. A növényekről már nem is beszélnék....

Mit tanácsoltok?



2013. jan. 26. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk foglalkozz vele? Azért csinálja, mert unatkozik... Sétáltasd, tanítsd, játssz vele.
2013. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 desiree91 ***** válasza:
100%
Lehet, hogy több törődést igényel, ha játékos, szánj rá időt és játssz vele, ha nincs sok időd, csak 5 percet, azt is értékelni fogja. Fressnapf-ban vagy kisállatboltokban lehet kapni nagyon kemény bőrből készült csontokat, azt azért nem rágná szét egy könnyen.
2013. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Mennyit sétáltatod naponta szabadon póráz nélkül? Mennyit játszhat más kutyákkal? Mennyit gyakorolsz, dolgozol vele és tanítod őt naponta? Mit és mennyit sportoltok? Általában napi hány órát töltesz el vele?
2013. jan. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Labrador. Nem kerti dísz.
2013. jan. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem minden nap van séta+játék+tanulás. De egy kis játék ha másra nem jut idő akkor van. Nagyon nagy terepe van, pórázon szinte nem is szoktam sétáltatni, csak anélkül. Van hogy kimarad1-2 nap ezek nélkül :( Olyankor inkább többször engedjük be napközben, ahol pihenhet és a közelünkben van. Ilyenkor nagyon nyugodt. De szétrág mindent.

Ezek szerint ha jut egy félórám/órám rá naponta az kevés?

2013. febr. 1. 20:33
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy bent nyugodt, bent nem rág szét semmit, eszébe sem jut! Csak ha kint van. Persze egyedül. De nem tudok mellette lenni 0-24-ben :(
2013. febr. 1. 20:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem is az a legfontosabb, hogy naponta fél órát vagy 4 órát vagy-e vele, hanem az, hogy MIT csináltok.

Ha naponta csak fél órát sétáltok és 10-15 percet(!) klikkereztek, máris elég valószínű, hogy javulna a helyzet!

Egy labradort fizikailag lefárasztani gyakorlatilag lehetetlen, ahogy a legtöbb kutyát.

Agymunkára és irányításra van szüksége.


Szóval javaslom, hogy nézz utána a klikkerezésnek (Pl. Vámosi Nagy Nóra KLIKK! című könyvét olvasd el kezdetnek, nagyon jó), és ha lehet, próbálj találni valami sportot, ami kicsit több, mint egy kontrollálatlan séta.

PL. bikejöring, mantrailing, nyomkövetés, trieball,... ezek mind olcsó és nagyon jó kis kutyás sportok - ha nincs lehetőséged másra. Csak legyen, aki megmutatja, hogy kell.


pl.

kutyasuli.hu

2013. febr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem. Azt hittem hogy a teljes lefárasztás a lényeg. Ennyit minden nap foglalkozom vele.


Klikkerünk van, és nagyon szereti, maximális figyelemmel van ha azt használom, pedig csak nemrég szereztem be. Imádja! :)


Persze sajnos az időtől is függ hogy mennyit lehetek vele. Tegnap sokat játszottunk, mert nagyon szép idő volt. A végén már az arcára volt írva hogy "hagyjuk abba, annyira elfáradtam".

2013. febr. 2. 17:16
 9/12 A kérdező kommentje:
Kutyasuliban az első szintet már kijártuk ősszel. Azóta csak itthon tanítgatok neki ezt azt. Nagyon befogadó.
2013. febr. 2. 17:17
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sport javaslatokat, amint szebb idő lesz, én is újra eljárok futni és biciklizni. Azt szerette tavaly, jött velem.


A szétrágás inkább arra irányult, hogy nem tudok neki új labdát vagy játékot adni, amivel elfgolgalhatja magát, mert 3 perc alatt darabokra szedi, és lenyeli. Még azt is amit nem is tudtam hogy szét tud rágni :(


Időnként egy kiürült ásványvizes palackba teszek neki pár szem tápot, vagy virslit, és azzal elvan sokáig. Azt nem nyeli le csak rágdossa, és próbálja kiszabadítani a falatokat.


Ezt a fajta rágást abba fogja hagyni idővel? Most lesz 1 éves két hét múlva.

2013. febr. 2. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!