Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne kutyákkal...

Érdemes lenne kutyákkal foglalkoznom? Ha igen, mi legyek?

Figyelt kérdés
Imádom a kutyákat, nekem is van egy, bár szeretnék még egyet. Akárhol vagyok mindig kutyákat keresek, hogy megsimogathassam őket vagy játszhassak velük. Pillanatok alatt elfogadnak és nagy haverok leszünk pár perc alatt. Mire el kell jönnöm alig tudom őket levakarni magamról. Sajnos kicsit türelmetlen vagyok. Nálam nem létezik olyan, hogy rossz kutya mert tudom, hogy amikor egy kutya rosszat csinál, az sok esetben a gazdi hibája. Haragudni sem tudok rájuk. Egyszer kerítésen keresztül megsimogattam egyet és bekapta az ujjamat. Nem harapott meg, csak finoman figyelmeztetett. Még iskolába járok de ha felnövök szeretnék kutyákkal foglalkozni. Mi lenne a legmegfelelőbb munka?

2013. jan. 27. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mintha magamat hallanám 15 évvel korábban.:) Én kapásból a kutyakiképzőre vagy állatorvosra gondoltam. Esetleg ami a leggyönyörűbb, de a legerősebb érzelmekkel jár, az a rehabilitáció. Ez még hiánycikk is.


Olvass el minden kutyás könyvet, ami a kezedbe kerül az egyszerű fajtaismertetőtől a tanításon át a legújabb etológiai tanulmányig. Nézz meg minden ilyen vonatkozású filmet, videót, ismerj meg minden lehetséges módszert. Ha sokat olvasol a témában, egy idő után összeáll a fejedben egy kerek egésszé, és mindig fogod tudni, mikor mit kell tenni. Vannak képzések, amiket végén majd ha sikeres vizsgát teszel, kutyakiképzői képesítést kapsz. Kezdésnek egy kutyaiskolában tudsz majd elhelyezkedni, szabadidődben önállóan is tudsz segíteni a gazdiknak, aztán majd később meglátod, milyen lehetőségeket kínál a sors. Ha nagyon ügyes leszel, akár saját iskolát is alapíthatsz.


Ám a leírásod alapján úgy gondolom, óvatosabbnak kéne lenned. A kutyák ugyan őszinték, de sokszor félre nevelik őket, és ha ezt nem veszed figyelembe, könnyen baleset lehet belőle. Szeretni kell őket, de tisztelni kell az erejüket, és számítani kell rá, hogy esetleg olyan nevelést kaptak, hogy nincsenek hozzászokva, hogy valaki elárasztja őket a szeretetükkel. Egyszerűen félreértelmezhetik a közeledésed.


Ezzel együtt sok sikert kívánok, gyönyörű hivatást választottál! :)

2013. jan. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
* amiket = amiknek a
2013. jan. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Max. hobbiszinten. Hacsak nem állatorvos vagy esetleg kutyakozmetikus vagy, nem fogsz megélni. Én is kutyakiképzőnek tanulok egy kutyasulin, és nyáron tanfolyamra is megyek, de egyetemre is járok, hogy legyen egy 'polgári' állásom, amiből tudom a hobbimat finanszírozni. Szerintem máshogy nem nagyon lehet.
2013. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog a kutyák szeretete, de ez semmire nem elég. Ahhoz hogy állatorvos lehess rengeteget kell tanulnod, bírnod kell a műtéteket, a beteg állatok látványát, a stresszt.


A kutyakozmetikához kell kézügyesség, rengeteg türelem, jó kommunikációs készség és el kell bírni viselni a kutyák gazdáit is.


A kiképzésből Magyarországon szerintem csak a kivételesen eredményes felső pár százalék él meg, vagy még ők sem. Főleg akkor kell dolgozni, mikor mindenki más ráér, rengeteg tapasztalatra lesz szükséged mire kutyát kapsz, már ha egyáltalán a személyiséged alkalmassá tesz erre a munkára, mert itt a szeretet édeskevés. Szerintem a kiképzés egy komplex szolgáltatás részeként lehet kifizetődő, mint pl. a panzióztatás, problémás kutyák vállalása, esetleg kozmetika, különféle kutyás sportok. Mindez persze tulajdonosi szinten, nem alkalmazottként.

2013. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

állatorvos?

én is nagyon szerettem a kutyákat mindig, szerencsére már van is egy :)

mindig állatorvos szerettem volna lenni, aztán különböző okok miatt úgy döntöttem, hogy nem ez az, amit keresek... ha minden jól megy (ki tudja, mi lesz itt...), jövőre érettségizek és után az elte ttk-ra szeretnék menni biológus szakra és ott etológiát tanulni, van ott egy családi kutya program nevű cucc, keress rá. ezenkívül tervezem, hogy megcsinálom a kutyasulinkban a kiképzésvezetőit és ott tevékenykedni, talán egyzser saját kutyasulit nyitni külföldön...

2013. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!