Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákkal jobb megtartani...

A kutyákkal jobb megtartani az egy lépés távolságot?

Figyelt kérdés
Saját kutyáról beszélek.
2013. jan. 23. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
A kutya az ember leghűségesebb barátja normál esetben.Ha katonai alárendeltséget építenek ki akkor a szeretet amit a kutya adni tud elveszik.A munkakutyákat kell csak kiképezni
2013. jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Én nem értek egyet az első válaszolóval. A képzés egyrészt emeli a kutya életminőségét, mert pl nyugodt lélekkel elengedheted más kutyákkal játszani, s kielégíti a kutya pszichés igényeit is. A megfelelően végzett képzés pedig nagyon jót tesz a kutya-gazda kapcsolatnak, mert ez egy közösen eltöltött aktív idő.

Én a kérdést semmiképp sem hoznám kapcsolatba a képzéssel... ugyanakkor nem értem, mire akar vonatkozni a kérdés. Ha nem jó a kapcsolatod a kutyáddal, kellenek bizonyos szabályok, hogy ezt helyre tudd hozni, de ha jó a kapcsolatotok (amit úgy tudsz lemérni, hogy bárhol bármikor be tudod hívni), akkor meg nincs szükséged semmi ilyesmire.

2013. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

nem ,és igen :)

- A lényege a megfelelő időben ,megfelelő ideig kisugárzott közömbösség :)

szerintem ,ez a kulcsa,illetve ez a lényege ,a sokszor félreértett szónak .

mert ,hogyan is indul egy kutyasuli? . hát közömbösítéssel ( aki már volt az tudja, aki nem ,annak elmondom : a kutyások egy sorban felállnak,kutya a bal oldalon ( lehetőleg ülő helyzetben ), a sor legelején álló aztán elindul és elsétál a kutyák-és emberek sorfala előtt fél-egy méter távolságra tőlük, a lényeg a kutyák és emberek reakciójának ,viselkedésének kontrollálása, a kutyák egymáshoz képest közömbös viselkedése ( ez könnyebb, emberekkel nehezebb ), és a módszer bonyolítható 2-4 sor,illetve különböző kiképzők által kedvelt módszerek alkalmazásával. de mindnek egy a lényege : a közömbösítés ( egy szóval,de ez a szó sok-sok jelentéssel, értelemmel és értelmezéssel bír !)

- ha találkozol a kutyáddal ( pl: felkelsz, hazaérsz, stb ) a legjobb,ha közömbös vagy !!!. miért ? : mert ha ,a kutya odamegy ,( márpedig odamegy hozzád !)akkor Ő DÖNT ,Ő IRÁNYÍT,HISZEN AZ Ő AKARATA ÉRVÉNYESÜL. de ha : te közömbös vagy, nem veszed figyelembe, nem nézel rá ,nem érsz hozzá, nem szólsz hozzá ( ez a szentháromság :):):) és a kutya odébb-megy ,mert ez a lényeg a kutya menjen el,mert te nem figyelsz rá,közömbös vagy ,más-szóval,megtartod az egy lépés távolságot:) akkor már te irányítasz. odahívod,vagy behívod,és jöhet a játék,jöhet a képzés,és egy időre elfelejthetett az egy lépés távolságot! mert ,már te irányítasz !!

2013. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ezt úgy értem hogy a kutyát nem jó az embernek közel engednie magához, mert kutya kiszámíthatatlan és bármikor megharaphat.
2013. jan. 23. 12:53
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Ez baromság. Meg kell nevelni a kutyát és nincs gond. Elolvasol egy rakat könyvet meg elmész kutyasuliba és lám! :)
2013. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Amennyiben megfelelő a kapcsolatod a kutyáddal, kizárt, hogy megharapjon. Én egyetlen dologtól nem tartottam sosem: hogy megharapnak a kutyáim. Az is igaz, hogy egy dolgot biztos tudok: ha mégis megharapnának, szíjat hasítanék a hátukból. A kutyák pedig okos lények, ezért pontosan tudják, hol a határ.

Ha nincs megfelelő kapcsolatod a kutyáddal, akkor persze fenn áll a harapás veszélye. Ezt viszont nem így kell orvosolni, mert ez így természetellenes. Ha úgy érzi az ember, hogy a kutyája veszélyt jelenthet rá, feltétlenül szakértőhöz kell fordulni, aki segít helyretenni a dolgokat.

2013. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Ennyi erővel az emebert se engedjük a kutya közelébe, mert bármikor belerúghat a kutyába.
2013. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Ez kérdés az alábbiak szerint lenne helyes:


Az emberekkel jobb megtartani az egy lépés távolságot?



Az ember nem csak harap,hanem spekulál,lop,öl,meggyaláz,hazudika,megver/agyonver,megkínoz,felgyujta a házad,megdobál kő el,elküld az a..ádba....stb.

2013. jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Még nyáron kifeküdtünk dunaparton valahova Diesle szokásához híven valami botot rágcsált, de abba hagyta valamiért. az inye és a fog közé több helyre beszorultak kis szálka darabok. Még ott a helyszinen szedtem ki kézzel.. Néha nyüszögöt ha fájt de eszébe sem jut megharapni... Ha egy kutyát normálisan nevelsz és szereted (ahogy egy kutyát kell szeretni) akkor nem igazán lesz ilyen nemű baj..
2013. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon jó a kapcsolatom a kutyámmal.
2013. jan. 23. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!