Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez gond? Ha igen,...

Szerintetek ez gond? Ha igen, hogyan változtassak rajta?

Figyelt kérdés

Kutyám nagyon élvezi ha kutyák között van, viszont játszani nem szeret velük.

Amikor nagyon akarnak vele játszani először csak hátat fordít, arrébb megy. Ha még mindig nem szállnak le róla még jobban elkerüli. Ha ez sem hat rájuk morog, 1x, 2x, 3x. És itt általában vége is a történetnek, békén hagyják, ezért nem aggódtam idáig. Tegnap viszont annyira nem hagyta békén egy nála jóval méretesebb kutya, hogy végül odakapott. Ebből aztán nagy bunyó lett, de végül senkinek nem lett baja. Ha sejtettem volna hogy gond lehet, az első morgásnál leállítom, ezentúl természetesen ezt is fogom tenni. De kell ennél többet tennem, vagy elég ha csak leállítom amikor morog? Ha változtatnom kell ezen a viselkedésen, akkor hogyan?



2013. jan. 27. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a morgással nincs gond, a kutyasuliban is azt mondták, hogy ezt még nem kell tiltani, ezzel a kutya csak jelzi a másiknak, hogy hagyja őt békén, nem akar vele semmit. Ahogy olvasom teljesen jól kommunikál a kutyád, először csak kifordul, majd hang, utána odakapás. A helyedben azt csinálnám, ha látod, hogy morgásra sem áll le a másik kutya, hívd el a tiédet, fogd meg a másikat, kérd meg a gazdáját, hogy hívja be. A lényeg, hogy lássa a kutyád, hogy egy darabig intézkedhet, de ha gázos a szitu, átveszed az irányítást.
2013. jan. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék, hogy szerencsére a másik kutya gazdája rendszeresen jár suliba (tükörmódszer) a kutyájával, így szakszerűen volt lekezleve a dolog. Végig mondta hogy mit csináljak, azt is hogy hogyan szidjam meg, végül ki is lettek békítve.
2013. jan. 27. 11:11
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen morgás: ha fül, farok az égben, a kutya pózol, néz le a másikra, és úgy morog, az természetesen azonnal tiltandó, de feltételezem, a te kutyádnál nem ez a helyzet.
2013. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, megnyugtató! :)
2013. jan. 27. 11:12
 5/13 anonim ***** válasza:
Az uncsim kutyája is hasonló gondokkal küzdött ő egy foxy keverék.Csak ő nem morgott hanem rögtön odakapott azután a gazdájához futott.Nála csak a kutyasuli segített mert már néha az én kezem után is kapott.De mostmár más kutyákkal is szívesrn játszik :)
2013. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor a gazdi elég béna lehet a tükörsuli ellenére. Ha egy kutyán látom, hogy nem akar az enyémmel kontaktálni, akkor elhívom, és kész, nem hagyom, hogy tovább zaklassa a másik kutyát.
2013. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem, nem ez. Csak hátranéz, odamorog, majd arrébb megy. Egyértelműen csak jelzi hogy hagyják békén. Csak tegnap már túl sokáig inzultálta a másik kutya, ennek ellenére megharapnia nem kellet volna....
2013. jan. 27. 11:13
 8/13 A kérdező kommentje:

Még nagyon fiatal a kutya, egy egy éves dog. Az én hibám is volt, hogy nem hívtam el időben és az övé is.

És a gazdija tudja hogy ez nagy hibája a kutyájának hogy nem veszi az ilyen jelzéseket. Dolgoznak rajta hogy változzon.

2013. jan. 27. 11:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem oltani akarlak, de itt igenis jogos volt félig-meddig a harapás. Látta, hogy gazdi nem csinál semmit, neki kell magát megvédeni, ezért odakapott. Ha legközelebb ilyesmi helyzet lesz, állj a sarkadra, jelezd egyértelműen, hogy ura vagy a helyzetnek, a másik kutyát küldd el, vagy mint írtam, kérd meg a gazdit, hogy hívja el.
2013. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Amúgy rendszeresen találkozunk ezzel a kutyussal, azért nem aggódtunk hogy gond lesz. Eddig mindig időben békén hagyta az enyémet.
2013. jan. 27. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!