Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szerezzem meg a tekinté...

Hogyan szerezzem meg a tekintélyemet?

Figyelt kérdés
van egy ló, jelenleg csak én foglalkozok vele. sokszor sunyít rám, olyankor rászólok, volt hogy odakapott, akkor kapott egy kisebbet.. mit csináljak vele, hogy tiszteljen? hogy lehessen vele normálisan dolgozni anélkül hogy harapni akarna?
2012. szept. 17. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Ne arra menj hogy tiszteljen!

Elöször nyerd el a bizalmát és szeressen!Ne szólj rá ha sunyít csak simogasd,persze ha harap akkor egy picit csapd meg az orrát,elöször meg kell tanítanod hogy ezek a problémák elmúljanak.Jutalmazhatod étellel is,de csak ritkán ne vidd túlzásba mert a végén csak a kaja fogja érdekelni.Sokat legyél vele,ne csak eddzd hanem ápold,csutakold,simogasd...stb. és jó sok TÜRELEM.Remélem segítettem:)

(nem azért hogy kioktassatok de nekem bevált:))

2012. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:) szerintem elég sokat foglalkozok vele, nem is ültem még rajta, sőt, futószárazva sem volt :) régebb óta foglalkozok vele, szeretgetem, simogatom, mindig beszélek hozzá, néha kap csemegét.ez már olyan 2 hónapja megy, szerintem bízik bennem, csak... hát nem tudom.. :/ el vagyok bizonytalanodva.már lassan odáig jutunk hogy vezetni sem tudom normálisan, mert odakap. szerintem elég türelmes vagyok, próbálom felvenni az ő tempóját.. de mintha utálna "dolgozni" velem. ( a dolgozás annyit jelent, hogy kikötöm, vezetgetem, csutakolom meg simogatom..)
2012. szept. 17. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedveskedéssel meg türelemmel nem fogsz semmire se menni. Már kezd a fejedre nőni a ló. Legyél határozott, mindig az legyen amit te akarsz, sose engedd, hogy a saját feje után menjen! Ne étellel jutalmazd, hanem simogatással. Ha harapni akar, akkor ne csak kicsit üss oda, egy erősebb ütés(nem olyan erős,hogy nagyon fájjon a lónak,de azért érezze) és tudni fogja,hogy Te vagy a főnök.
2012. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy tipp még a megcsapással: szerintem ne a fejét üsd. Az én lovam egy olyan embernél volt 10 éves koráig aki csühölte állandóan, másfél éve megvan, az orrához még mindig nem szereti ha hozzá nyúlok. Ha megharap oda csaphatsz neki de ha fenyeget elég ha hangosan rákiabálsz (nekem beválik). Megijed attól is, de nem okozol neki fájdalmat és nem fog félni a kezedtől.
2012. szept. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. csak akkor ütök neki oda egy picit, ha már tátott szájjal felém nyúl hogy harapjon. ha csak sunyít akkor soha nem ütöm meg, de rászólok. esetleg ha pálca van a kezembe akkor azt megmutatom neki.. remélem sikerül eljutni arra a szintre hogy lehessen vele normálisan dolgozni.
2012. szept. 19. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!