Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami olyan gyakorlat,...

Van valami olyan gyakorlat, vagy bármi, amiből eltudom dönteni, hogy a kutya melyikünket tart falkavezérnek?

Figyelt kérdés
Nagyon domináns...

2013. jan. 27. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha mindenkivel domináns akkor értelmetlen a kérdés. Magától nem fog elfogadni, azért keményen meg kell dolgozni, de ha ragaszkodsz hozzá: szerintem az egyik legnehezebb feladat a behívás, vagy lehívás kutyáról/macskáról/akármiről, amit üldözőbe vett.
2013. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutya a gazda alatt kellő távolságban helyezkedik el a rangsorban, ha:

- bármikor, bárhol be tudod hívni a kutyát

- a kutyának nincs szeparációs szorongása

- a kutya bármit (játékot, kaját) átenged a gazdájának

- a kutya nem ugrál

- a kutya nem pofázik a póráz végén, nem támad meg másokat, más kutyákat

- a kutya nem húz a póráz végén

- nincs folyton útban, nem tolakszik

- a gazda bármikor bemehet a személyes terébe

És még van egy csomó jele. Vannak gyakorlatok, pl a japán vacsora (földön eszel és nem mehet oda), a hazaérkezés rituáléja (hazajössz és nem rohanhat le) meg ilyesmi, ezek egyben lemérik, hogy mennyire jó a viszony, s fejlesztik is azt.


Igazából, ha azok közül, amiket felsoroltam, néhány hibádzik, attól még lehetsz te a feljebbvaló, csak nem biztos, hogy elég a rangsorbeli távolság köztetek... nem mindegy, hogy mindketten a létre fölső harmadában álltok valahol, vagy a gazda a létra fölső harmadában, a kutya pedig az alján.

Azért nem használom a falkavezér szót, mert ugye, ha van egy 3 gyermekes család, ott nem lehet mindenki falkavezér (mert mondjuk Anya az ;)), de mindenkinek kellő mértékben a kutya feljebbvalójának kell lennie.

2013. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A behívás mértéke. Ha bármilyen helyzetből elsőre be tudod hívni, akkor egyértelműen vezetőként tekint rád. Szerintem ez tükrözi legjobban a kutya-gazda kapcsolatot.
2013. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A behívás nem mindig megy. A japán vacsora megvolt többször is, nem félti sem a helyét, sem a játékait, sem az ételt. Miután odaadtam bármikor elvehetem, szóval. Más kutyákkal nincs jó viszonya, ha meglát egyet séta közben, azonnal odarohan, nem érdekli ha hívom. Más esetekben megy a behívás. Szépen sétál már, sokáig húzott, de az tény, hogy előttem megy, tekereg, sokszor bökdösöm, hogy menjen már, és ne előttem.
2013. jan. 27. 22:09
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Tehát elengeded a behívhatatlan kutyádat séta közben úgy hogy nem jön ki más kutyákkal jól.. Ehhez csak gratulálni tudok. Örüljél neki hogy még nem olyan kutyához ment hozzá aki esetleg szintén nem kedveli a kutyákat..


Erről jut eszembe. Voltunk fressnapf-be okos p¤csa nagyon menő kan yorkin még nyakörv sincs oda megy ahova akar. Oda jött hozzánk és egyszerűen a két szintén kan kutyám közé pisilt.. aztán még meg is morogta őket... A csaknak meg mondom hogy ha most az én kutyáim megeszik egy falatba az ővék akkor én tartok rosszul harci kutyákat ugye? Csak mert a hölgyemény eddig oda se nézet hogy mit csinál a vararcs.. a végén még ő volt felháborodva hogy hogy lehet ilyen kutyákat behozni...

2013. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves Diesel, akinek tudjuk, két amerikai bulldogja van... Az én kutyám kicsit nagyobb falat mint a tieid, és szuka, és van rajta fojtó, köszöni szépen, de ebbe most ne menjünk bele. Hogy tanítsam meg a behívásra, ha soha nem engedem el? Nyilván nem a Westend előtti zöld részen tanítgatom, hanem a réten, mezőn, hol időnként szembejön 1-2 kutya. Egyébként szájkosárban sétálunk, de igazán köszönöm az okoskodásod.
2013. jan. 28. 10:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Most írtam le egy másik kérdésben. Hosszú póráz létezik. használható is. Nem okoskodásról van szó, a felelőtlen te vagy nem én.. El lehet engedni a kutyát mezőn is persze.. ha jön egy nyúl akkor meg veszel majd másik kutyát ? Az a Baj hogy nagyon nagy divat lett mostanában elengedni a kutyát mert látják az emberek hogy 1-2 kutyásnak megy.. Csak az a baj hogy 10ből csak 2nek a többi miatt meg utálják azt a kettőt is akinek menne..


Az ambullról meg annyit hogy kevés nehezebben kezelhető kutya van^^

2013. jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A hosszú póráz nem megoldás mindenkinek. Nekem mudim van, aki a hosszú póráz végén mintha teleportálással közlekedne... egyik pillanatban előtted van, a másikban mögötted, hopp, már körbe is tekert, aztán már el is vágta a játszótárs kutya lábát, a kezedet, és készen is vagy. A mudihoz képest az amerikai buldog egy lassú kutya. Mi, amikor hosszú pórázzal próbálkoztunk, a többi kutyás nagy ívben került minket, mert több kellemetlenséget jelentettünk azzal, mint a nélkül.

Nekünk is a kutyák a gyengéink, de mi úgy csináljuk, hogy ha meglátok a távolban valakit, behívom a kutyáimat, pórázra veszem. Az ismerős kutyák gazdijai pedig nagyon rendesek, mert tudják, hogy a kutyáim csak idióták, ezért, mikor velük kerülünk szembe, tudom gyakorolni a behívást, s már sok eredményt el is értem.

2013. jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A hosszú pórázt is meg tanulni használni (vagyis nem kell, de érdemes). Lovasok előnyben, én pl. minden pillanatban képes vagyok a bármilyen irányba rohangászó kutyán/lovon a kellő hosszúságra engedni és visszavenni a pórázt, anélkül, hogy az állat belelépne, ha van némi súlya a póráznak nagyon oda se kell nézni, pedig nem vagyok szupertálentum. :)


Persze 10 másik rohangászó kutya nehezíti a helyzetet, ezért meg kell tartani a kellő távolságot, de az biztos, hogy a magam részéről hosszú póráz nélkül nyílt területen nem tanítanék behívást még akkor sem, ha a kutya tudja, hogy mikor van rajta és mikor nincs.

2013. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tévedés ne essék én egyszer sem használtam^^ csak jó dolognak tartom mert segíthet.


Egyébként a hosszú póráz nem arra való hogy a kutya abban játsszon. A behívás tanításához kell. Amíg nem behívható a kutya addig ne játsszon csak a futtatón. Ott meg nem kell rá a póráz :)

2013. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!