Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha a kutyánk...

Joci84 kérdése:

Mi a teendő, ha a kutyánk kanos, de nem akarunk kiskölyköket?

Figyelt kérdés
Ivartalanítani nem akarjuk!!! De azt se hogy szétkettyintsen mindent és mindenkit :d
2013. jan. 28. 11:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az összefüggést a családtag és a nem akarjuk között. Családtag, de nem zavar h simán rákos lehet?


Természetesen a te dolgod h ivartalanítod-e vagy sem, de ha nem, akkor tanulj meg rá vigyázni.


A kedve se rosszabb nem lesz, se jobb, csak tüzelési időszakban nem fog szenvedni, nem lehet hererákos. Ennyi.

Olyankor annyi, h az étkeztetésnél fugyleni kell, mert hajlamosabbak az elhízásra. De megfelelő etetésnél (a legtöbb gazdi alapból túleteti a kutyát) minden rendben lesz. Ugyanolyan vidám és energikus lesz, mint előtte.

2013. jan. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
59%

Hagyjuk már! Tudatlan állattartó vagy és azt hiszed jót teszel azzal hogy nem ivartalanítod! Hát pont ellenkezőleg, kínzod őt! Minden egyes nap kínzod! Sajnálom a kutyád. Sok tudatlan ember... istenem.

Légy boldog a sötétségben amelyben élsz, vagy olvass el egy könyvet a "kutya tartásról". Az hogy jó kajákat és sokat adsz neki, attól még szenved.

2013. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha családtagként tisztelitek és szeretitek akkor a legjobb megoldás az ivartalanítás, mert ha folyton érzi a tüzelő szukák szagát csak szenved. A kanok nagyon leleményesek ha szökésről van szó, egész életében meg nem tarthatjátok bezárva. Ide is rengeteg szukatulajdonos ír hogy felcsinálták a kutyáját, hiába volt a kertben/kennelben/pincében/akárhol bezárva, a kanok megtalálták, és amit ilyenkor a kan tulajdonosa kap arra szerintem nem vagytok kíváncsiak.


Amúgy az ivartalanítástól nem lesz sem szomorú, sem kövér a kutya, csupán nem akar majd kufircolni és garantáltan nem lesz prosztata- vagy heredaganata, ami idős kan kutyák körében elég gyakori, kevésbé lesz domináns és más kanokkal is jobban ki fog jönni, szóval kizárólag az előnyötökre válik.

2013. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Hát ha megmarad a kedve meg az energiája akkor nem rossz ötlet az ivartalanítás!

12 es: ha kicsit olvasnád is amiket írtam, akkor most nem égetnéd magad!! Írtam, hogy még fiatal és nem érte el a mindent megkettyintek, még csak egy ruhának esett neki! Amúgy nem vagyok tudatlan állat tartó, az előző kutyánk 1,5 évesen került hozzánk és "elment" 16 évesen! Ő szuka volt és még a menhelyen ahonnan hoztuk ott ivartalanították, és szerintem az hogy nálunk élt boldogan 14,5 évet az nem tudatlanságról ad nyomot!

Ennek meg a másik okoskodó kivételével mindenkinek köszönöm a jó tanácsokat!!!

2013. jan. 28. 11:43
 15/33 anonim ***** válasza:

Én pont azért műttettem meg a szuka kutyusomat, mert szeretem annyira, hogy ne kockáztassak meg a mindenféle betegségeket.

A műtét óta sokkal barátságosabb és jobb természetű.

2013. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
50%

nem kedvtelenebb lenne hanem nyugodtabb a kettő között van különbség...



a másik része (ezt már egy ilyen kérdezőnek mondtam)


nem tudom hány éves vagy, fiú e vagy lány... de képzeld el hogy nap mint nap csinosabb lányok mennek el a házatok előtt, benned tombolnak a hormonok és kb ennyi. nem mehetsz oda hozzájuk, nem beszélgethetsz velük, és még csak meg se kettyinthetted őket, csak nézheted. És még az sincs hogy utána odamész asszonyhoz és azt kettyinted mert azt se lehet..


a hágási mozdulatok pedig nem csak kanosságot jelent hanem azt is hogy "én vagyok a fönök"

2013. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

valóban csak az ivartalanítás segíthet, ellenkező esetben készüljetek arra hogy a kutyával nagyon nehéz dolgotok lesz.


http://www.youtube.com/watch?v=NI53IzK5wqE


http://www.youtube.com/watch?v=rMWuJc9M13I

2013. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
87%

Pontosan hogy tudatlan vagy, mert ha nem így lenne, akkor nem itt szembesülnél azzal, hogy az ivartalanítás után a kutyádban semmilyen egyéb változás nem következik be, mint a rossz szokások "távozása". Ugyanolyan lesz a kedve, a személyisége.

Az ivartalanítás jó dolog, nem fájdalmas, a kutya semmilyen lelki problémával nem fog küzdeni a műtét után.

Az a baj, amit te is írtál, hogy "családtag és nagyon közel áll hozzánk."... úgy kezelitek az állatot mint az embert, és nem akartok neki "fájdalmat, kellemetlenséget" okozni. Ami, ha nem lennél tudatlan e téren, tudnád, hogy ez nem igaz. /Az hogy nem értem a kettő közötti összefüggést, bizonyára az én hibám./


Nem kell megfogadni a tanácsom, se megköszönni. El vagyok a köszöneted nélkül. Azért legközelebb, mielőtt állatot veszel magadhoz, vagy valamilyen dolgokban nem vagy biztos, nyiss fel egy könyvet vagy guglizd le mielőtt ilyet kiírsz "Ivartalanítani nem akarjuk!!!" - mert sajnos nem én égettem le magam, hanem TE!

2013. jan. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

"Hagyjuk már! Tudatlan állattartó vagy és azt hiszed jót teszel azzal hogy nem ivartalanítod! Hát pont ellenkezőleg, kínzod őt! Minden egyes nap kínzod! Sajnálom a kutyád. Sok tudatlan ember... istenem."


Na ezen jót nevettem, nem gondolod hogy egy kicsit túlzásba viszed a dolgot?! :)

2013. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
18-as nem tudom milyen tanácsról beszélsz, mikor nem adtál :D ez nem tanács: "Hagyjuk már! Tudatlan állattartó vagy és azt hiszed jót teszel azzal hogy nem ivartalanítod! Hát pont ellenkezőleg, kínzod őt! Minden egyes nap kínzod!..." hanem okoskodás! Nem ugyan az!!!:D De neked elnézem, hisz egy csecsemőt se szólunk le, ha bekakil :D
2013. jan. 28. 12:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!