Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha a kutyánk...

Joci84 kérdése:

Mi a teendő, ha a kutyánk kanos, de nem akarunk kiskölyköket?

Figyelt kérdés
Ivartalanítani nem akarjuk!!! De azt se hogy szétkettyintsen mindent és mindenkit :d
2013. jan. 28. 11:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

AZ én kan kutyusom is ivartalanítva van és kicsattan a boldogságtól és a jókedvtől. :)

Múltkor elment mellettünk két lány az utcán, és azt azt mondta az egyik a másiknak: "nézd milyen vidám". :) És ez nem egyszeri eset, gyakran megemlítik az emberek. Ráadásul elhízva sincs!

Pedig ivartalanítva van, 4 éves.

Szóval szerintem nem kell tartanod tőle. :)

2013. jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig, csak az első oldalt..


Nekem 1,5 éves ivartalanított kan kutyám van, ivarérés előtt lett ivartalaníttatva.

Ugyanolyan játékos, kedves, bújós, semmit sem változott negatív irányba. Figyelni kell az etetésére és akkor nem is hízik el!

Viszont ha idegen tárgyakkal végez párzó mozdulatot, az dominancia, a kettőt ne keverjük össze!


Az ivartalanítás alapjáraton jó dolog, én csak ajánlani tudom.

2013. jan. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás segítene rajtatok egyedül. Semmi negatív következménye nincs alapvetően.


Mondanám, hogy megfelelő neveléssel egy ivaros kan még a tüzelő szukára sem mászna rá a gazda jelenlétében, de nálatok a megfelelő nevelés sajnos nincs meg. Az, hogy a rongyot próbálja fedezni, az marha nagy szemtelenség. Nem kanos, hanem pofátlan, amit még hagytok is. Ez csak nektek szólt, ezzel mutatta, hogy nincs tekintélyetek a szemében. A fedezési szándék minden esetben dominancia és tiszteletlenség. A legegyszerűbb magyarázat erre az, hogy a farkas falkában egyedül csak az alfa hímnek volt jogosultsága a fedezésre. Ha a kutya párzó mozdulatokat tesz, azzal kifejezi, hogy ő a rangsorban egyre feljebb és feljebb kerül.

2013. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
23 as gondolom nem olvastál visszafelé, még csak egy kölyök kutyáról beszélünk aki 4 hónapos múlt! Szerintem nem neveljük rosszul mivel, már 90% ba hallgat az ül, fekszik és pacsi parancsra! Gondolom bepróbált ezzel a falkavezéres dologgal is, de ha azt mondom neki okosan, akkor akármit csinál azt abba hagyja és megnyugszik! Szóval rosszul nevelésről szerintem itt szó sincs! A környezetünkben élőek is azt mondják, hogy okos kutya és hogy korához képest értelmes!
2013. jan. 28. 13:02
 25/33 anonim ***** válasza:
Ivartalanítsd. Már 4 hónaposan is lehet. Az én kutyámat másfél évesen ivartalanítattuk, és most éli második gyerekkorát. Sokkal játékosabb, mellesleg sokkal jobban figyel ránk. Igaz volt 1 hét, mikor levert volt, meg kissé bánatos, de kutya, hamar túlteszi magát ezen.
2013. jan. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszodra kérdező annyi az én válaszom: lehet még most 90%-ban hallgat rátok, de még nem kamaszodik. Majd 2-3 hónap múlva, mikor kamaszodni fog, meglátod, hogy könnyen átcsaphat szelektív hallásba az egész. :)
2013. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

"Little Red válasza:


civa! Az emberi szex utáni vágyat ne hasonlítsd a kutyáéhoz. A kutya nem élvezi, hanem az ösztön hajtja. Az ember meg az élvezetért teszi."


Little Red, tudtommal az ember is valahol élőlény, még ha sokakról ez nem is mondható el, és mint ilyen, először is ösztönből szexel. Az csak evolúciós baki, hogy mi még élvezhetjük is. Képzeld, a majmok és a delfinek is élvezik.

Várj, írom másképp: ha az ember nem ösztönből szexelne elsősorban, nem írogatnánk itt egymásnak. De jó nekünk, hogy emellett még van benne más is, nem csak létfenntartás. És rengeteg ember képtelen élvezni, mégis csinálja.

Különben sok ember annyifelé kavar, hogy képtelenség rá azt mondani, csak az élvezetért teszi, igenis az ösztönétől kurvul el.

Ami minden élőlényben közös, az a lét- és a fajfenntartó ösztön: evés, alvás, szex/szaporodás. Én még ide teszem létfenntartónak a félelmet is.

Várom a következő csomót a kákán, amit találsz.

2013. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Elhiszed, mikor én megkívánom a páromat, akkor nem az jut eszembe h jajj, remélem lesz belőle gyerek, hanem más???? Ha az emberek létfenntartásból szexelnének, akkor nem kéne se óvszer, se tabletta, se semmi, és minden nő állandóan terhes lenne.
2013. jan. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Annyi igazság volt a mondókádban, h az ember is élőlény. Marhára nem ösztönből szexel....
2013. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Tehát szerinted hipp-hopp lett az ember, és hipp-hopp már élvezte is. Értem én, hogyne...
2013. jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!