Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Bullterrie...

Mi a véleményetek a Bullterrier-ről?

Figyelt kérdés

Talán ő az egyik olyan kutya, akiről a legjobban megoszlanak a vélemények, a kinézete miatt.

Nektek tetszik? Nem tetszik?

Akinek ilyen van, az hogyan jellemezné a kutyát? Mi alapján választott pont egy Bullterrier-t?

Akinek nincs, de szeretne, az miért szeretne ilyen kutyust?

És bármilyen véleményt, tapasztalatot nagyon szívesen olvasok!:)


2013. jan. 28. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fajtaismertetőkkel, tenyésztői oldalak átböngészésével szerintem jobban jársz.


Én egy szaporítótól mentett bullterriert ismerek, szerencsétlen ahogy meglátott egy embert rögtön a földre vágta magát és könyörgött az életéért. Később nagyon kedves, nyugodt, visszafogott kutya lett, a dominancia minden jelét nélkülözve élt együtt kb. 15 másik szabadon tartott mentett kutyával, hiába tenyésztették harcra.


Nekem egyébként nem tetszett a fajta az otromba feje miatt, azt a kutyát mégis megkedveltem, szinte már tetszett, mert tudtam, hogy a brutális külső érzékeny lelket takar.


Mindennek ellenére nem szabad elfelejteni, hogy a bullerrier nagyon határozott és következetes nevelést igényel.

2013. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 ivartalanított szukánk van.

Előttük egy kan volt több mint 16 évig.Ő véletlenül került hozzánk.A világ legjobb kutyája volt.17 évesen meghalt.Utána lett először a csíkos,majd a fekete-fehér bullunk,őket már tudatosan választottuk.

A csíkos egy domináns kis mocsok :).Egy tündér addig,míg az van,amit Ő akar.Ha nem,vége a világnak.A fekete-fehér horror körülmények közül jött hozzánk olyan 4 éves kora körül.Férjemet választotta külön bejáratú gazdinak.Kormi a megtestesült Jókutya.Alkalmazkodó,engedelmes,édes.Mindenben alárendeli magát a másiknak,így soha nincs vita közöttük.

A fajta tagjaira általában jellemző,hogy szinte betegesen ragaszkodnak a gazdájukhoz.Ilyet egyetlen más kutyafajtánál sem láttam soha.

Nekem mindig ilyen kutyám lesz.

Hozzá kell tenni azt is,hogy nagy lakberendezők.Ha besértődik valamin,még felnőtt korában is átrendezi a lakást saját elképzelése szerint.

Nem szeretnek hosszabb ideig egyedül lenni.Ha dolgozó embernek van ilyen kutyája,érdemes mellé társat is szerezni.

2013. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!