Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem van egy palotapincsi-tör...

Nekem van egy palotapincsi-törpe uszkár kutyám és mindig elszökik még csak 6 hónapos mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 28. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
nekem egy 4 éves pumim van, eleinte nagyon sokat szökött ő is, utána futottam, elkaptam, aztán rávertem az orrára (nem túl nagyot) apukám meg alapból is szigorúan bánt vele, mostmár akkor sem szökik ki ha tárva nyitva áll a kapu. :)neveld..
2013. jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
akkor sem*
2013. jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kutyával kell csinálni valamit, ő tök normális.

Neked kell változni.

Ha egy 6 hónapok kutya szökik, vagy unatkozik, vagy megbízhatatlannak, határozatlannak, bizonytalannak, vezetésre képtelennek stb. tart, vagy mindkettő.


Szóval foglalkozz vele többet és/vagy kezdd el átgondolni a kapcsolatotokat, miben kellene változnod.

A kutya automatikusan abbahagyja majd a szökést, amint helyre állt a "falkasorrend". (Nem az áll helyre, ez nem falka, de így könnyebb megérteni talán.:))


Viszont mivel ez így ennyi információból gyakorlatilag kivitelezhetetlen, menjetek el egy tükörsuliba.


Nekem is szökős volt a kutyám, + még agresszív is, 2 hónap alatt a létező összes problémánk megszűnt.:)

2013. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De amugy a keritést is megcsináltuk már de minidig asziszük hogy már nincs lyuk de mégis talál!Meg nagyon nagyot ugrik!
2013. jan. 28. 20:38
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondom, hogy nektek kell változni, akkor nem a kerítésre gondolok...

Olcsóbban nem fogod megúszni ezt a problémát.

Ha meg lusta vagy venni a fáradságot, hogy egy kis energiát belefektess ebbe, minek kellett kutya?

2013. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mit keres a kertben? Vagy akkor szökik, mikor ti is kint vagytok vele? Gondolom a lakásból nem tud kiszökni...


Egyébként több gond is lehet itt, valószínűleg a kötődése sem megfelelő felétek, a nevelés is kimaradt az életéből és a normális, megfelelő szellemi és fizikai fárasztás sem stimmel.

Mennyit sétáltatjátok naponta szabadon? Mennyit dolgoztok, sportoltok vele, mennyit tanítjátok naponta?

2013. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem szoktam vele játszani meg minden tanítom!
2013. jan. 28. 21:03
 8/18 anonim ***** válasza:
És séta? És ugye szoba kutya, nem a kertbe van kib@szva dísznek?
2013. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A kertbe van de nincs ki@aszva mindig szoktunk vele játszani,tanítani szoktunk sétálni is!
2013. jan. 28. 21:12
 10/18 anonim ***** válasza:
Ez egy szoba kutya! Mégis mit keres a kertben? Gratulálok, nektek is csak dísznek van a kutya.
2013. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!