Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bérházba milyen fajta kutyát...

Bérházba milyen fajta kutyát ajánlotok? /palotapincsi kizárva/

Figyelt kérdés
ballagásomra kutyust kértem és franciabulldogot szeretnék de anya nem nagyon akarja megengedni..milyen fajtát ajánlotok még?

2013. jan. 28. 10:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mopsz, chihuahua, bischonok
2013. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

shih-tzu,cavalier king charler,japán chin,spitzek,máltai,tacskó,spániel..

De bármilyen kutyát tarthatsz szinte ha jól le tudod mozgatni.

Akár menhelyről is választhatnál akkor nem kéne 100 ezreket rákölteni édesanyádnak a kutya vételárára,elég lenne a felszerelés és még életet is menthetnél és jobbá tehetnél. Biztos jó érzés lenne ;)

2013. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Anya miért nem akarja a francia bulldogot?
2013. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

mopsz, angol bulldog, francia bulldog(miért nem engedi?),yorki, tacsi, német törpe pincser. Ők kistestűek, ebből következik ,hogy kisebb morgásigénnyel bírnak, de ha van időd lemozgatni (őket is le kell!) akkor vehetsz/fogadhatsz örökbe nagyobb kutyust!

Esetleg szétnézhetsz néhány menhely weboldalán, vagy bemehetsz személyesen, és választhatsz onnan is kutyát!

2013. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A kisebb test nem jelenti azt, hogy kisebb a mozgásigénye. Egy bischonnak pl elég jó mozgásigénye van.

Bérházba én kisebb testűt javasolnék. Még a kínai kopasz kutya is jó lehet.

2013. jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem törpe suzkárom van lakásban, de az eredeti választásodat tekintve, gondolom nem az ízlésed.

Így a Boston terriert tudom neked javasolni, kitünő szobakutya. :)

[link]

Valamint ajánlom figyelmedbe ezt a kutyaválasztó tesztet:

[link]

2013. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Lehetőleg porcelánkutyát. Esetleg valami más kerámiából is tudom ajánlani. A KUTYA NEM LAKÁSBA VALÓ!!!
2013. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
suzkár=uszkár :)
2013. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Neki a francia bulldoggal van gondja, vagy azzal, hogy kutya legyen a lakásban? Nem mindegy! Elsőként azt tisztázd egyáltalán megengednék-e a kutyát. Szerintem már itt bajba kerülsz, és jobb ezt a témát nem feszegetned otthon. Ha csak a fajtával van gondja, akkor viszont mondja meg milyen lenne jó.
2013. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem sem lakásba való a kutya, és én is menhelyről hoznék, de az én vagyok.

A mozgásigény tényleg nem érettől függ, bár a nagytestűek lomhábbak, de ettől még a kicsi kutyák energiabombák, mindig mindenhol ott vannak (láb alatt) és mindent tudni akarnak, mindig velük kell foglalkozni. Ha nem akarod, hogy ilyen legyen, sok időt és energiát kell a nevelésébe fektetni, és következetesnek lenni.

Egy táskamopsz neked tökéletesen megfelelne szerintem. Azok elég lusták is. De napi kétszeri séta minimum kötelező, és minden családtagnak megmondani, nem a kutya tehet arról, ha bepiszkít, úgyhogy felejtsék el, hogy őt büntetik. Oltás, chip, ivartalanítás kötelező.

2013. jan. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!