Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire Terrier Pisilás,...

Yorkshire Terrier Pisilás, Megnevelés?

Figyelt kérdés

Elég hosszu lesz a storym de szeretném ha segitene valaki hogyan tudnám megnevelni a Yorkimat?!

Lassan három hónapos a yorki kutyusom[nőstény] és nemtudom rászoktatni hogy egy helyre pisiljon..szobámba van már neki doboz abba pedig kutyapeli,1x 2x helyére pisil aztan pedig gondol egyet es a szonyegre...

Másik problémám vele pedig az hogy állandoan ugat, harap[de nagyon erősen,annyira hogy azmár fáj,hiába szurok oda a szájéba játékot vagy adok neki kislabdát, az nemkell neki inkabb a kezemet szeretné rádni], és ugyérzem, hogy már most ennyi idősen főnöknek érzi magát..

Összebarátkoztattuk egy nőstény Yorkival aki már egy éves először meghunyászkodott és félt az idősebbtől aztán olyan 1ora mulva pedig már ugatott és morgott rá...

Ma pedig egy csivavával ismerkedett meg akivel ugyanez volt a probléma..



2013. jan. 28. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Ne szoktasd pelusra! Szőnyeg vagy pelus édes mindegy neki. Tessék rendszeresen sétáltatni!

A harapdálást se engedd neki meg, tv-ben láttam, hogy egy kis vajat kell kenni a kezedre és mikor a kutyus nyalogatja akkor kell dicsérni.

A morgásról pedig tiltsd le! Nehogy már egy ilyen kis seggdugsz legyen a főnök, bánj vele kutyaként semmi baja nem lesz tőle, ne nézz el neki semmi rosszat!

2013. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

hát nálunk is pelus volt amíg nem kapta meg az oltásait, igaz nem volt szőnyeg, hanem csak sima kőpadló. én azt ajánlom első sorban ha lehetséges a szőnyeget szedd fel, mert abba mélyen beleivódhat a szag és eléggé nehéz azt ténylegesen eltávolítani. amikor cserélsz pelust egy kis részét az újnak nyomd bele a pisis pelusba hogy maradjon neki szag rajta. a szőnyeget amilyen alaposan csak tudod tisztítsd ki, lehető legjobb ha kikeféled alaposan, bár ezt megint nem tudom télen mennyire megoldható. amikor rajtakapod hogy a szőnyegre produkál alaposan szidd le, mutasd neki meg a produktumot és szigorúan mond neki hogy fújj, majd zavard a helyére.

amikor ugat szigorúan szólj rá hogy "csitt". és esetleg picit rángasd meg a grabancát, de olyan jelképesen, tehát azért legyen érezhető de ne ráncigáld. ha harapdál hangos, szigorú hangon rászólsz hogy "nem" és lökd el magadtól, fordulj el tőle, rá se nézz , ha folytatja zavard a helyére és ne is foglalkozz vele.

amikor más kutyákra morog, vagy ugat akkor is ugyanígy szólj rá szigorúan hogy "nem".

2013. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

A nőstény kutyákat szukáknak nevezik, ha valaki ezt sem tudná esetleg.

Amúgy meg ne hagyd hogy a fejedre nőljön, tessék csak nevelni, nem kell agyon babusgatni meg félteni, ugyanolyan kutya, mint egy bernáthegyi.

2013. jan. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat..de ezekkel már probálkoztam.. hiába szolok rá ha rosszat csinál-->harap, ugat, nem fogad szót nekem...mintha megsem hallaná..:/

Nagyon fürge kiskutyus és sokszor már elég bután viselkedik...mindig rákiáltok vagy megpaskolom a seggét nem segít..

2013. jan. 28. 22:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

nem megpaskolni kell a seggét, hanem egyszer kapjon olyat, hogy többet nem lesz kedve szórakozni.

és NEM kell ehhez megverni. megfogot a nyakán a bőrt és kicsit felemeled, megrázod és emelt hangon rászólsz.

ha harapdál, még azt is próbálhatod, hogy egyszerűen ott hagyod és nem foglalkozol vele. ha lenyugszik, mész vissza játszani. nem hülye, rá fog jönni, hogy ha erőszakos, akkor nincs játék.

2013. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

amúgy meg fáraszd le, foglalkozz vele többet. ha már mehet ki, menjetek minél többet sétálni, ne flexin, rendes pórázon, és szabadon is, keress olyan helyet, ahol el lehet engedni. taníts neki trükköket. járjatok oviba. annyiféleképpen cseszik el a kölyköket, hogy z hihetetlen, pedig mennyivel egyszerűbb kicsinek játékosan nevelni, tanítani, mint egy felnőttel viaskodni...

az én kutyámmal is vannak problémák, de ezek később jöttek elő, illetve kiskori "traumák". de nem harap meg és szobatiszta. már ez is több, mint amit egyesek elmondhatnak...

2013. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Végülis tanitani még van idő mert még csak 2és fél honapos..Sétálni is kiviszem..igaz minden nap csak 1x-2x, fél órácskára..de pisilni is azér kiszokom vinni csak még nincs meg a rendszer hogy mikor..mert sokszor kiviszem és mégsem kint végzi el a dolgát, hanem bent..kakit meg a parkettára nyomja...azt már észrevettem hogy ha nem törödöm vele akkor lenyugszik, lehet tényleg nemkellene annyit babusgatni, mert ha a páromékhoz átviszem, akkor az anyukája állandoan ölelgeti, simogatja, kényeszteti, és lehet azért érzi magát már főnöknek?...

Tanitgatom is azért, látom rajta hogy fejlődik..a nevére is már figyel..meg ha mondom neki hogy "gyere ide" arra is..

Leginkabb a durvaság a probléma->harapás,ugatás..hogy szoktassam le őt róla.

2013. jan. 28. 23:14
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Lehet nem a legjobb módszer, de én ha megharapott (akár játékból is), felsikítottam, és kiküldtem / otthagytam a szobában egyedül. Mindenfajta büntetésnél rosszabb az nekik, ha egyedül vannak, pláne ha csak a játék hevében harap meg. Először majd nem érti, hgoy játék közben miért van kiküldve, de egy idő után összekapcsolja a harapást az egyedülmaradással, és akkor majd messze elkerüli még azt is, hogy rágcsáljon. Egyik ilyen kiskutya sem akar elzárva lenni a gazditól, mert nagyon ragaszkodók, szóval ez tuti hatásos módszer.

Ja, és ne legyél határozatlan! Mérgesen, nagy hanggal, határozottan küldd ki, bármennyire is sajnálod, gondolj arra hogy ez az ő hasznára válik, mert egy nem harapós kutyának majd később sokkal több szabadságot lehet adni, pl. elengedheted parkban, ha vissza tudod hívni, stb. Plusz, lehet, hogy megvilágosodik, és belátja, hogy ha a gazdi egyszer kiküldte, mert rossz volt, akkor bizony mást is tud irányítani, és jobb lesz hallgatni rá, mert ő a főnök. Kegyetlennek hangzik, de az én kutyám pl emiatt aludhat az ágyon velem! Mert ha arra kérem, akkor lemegy! Amint nem fog hallgatni rám, nem engedem majd - kicsit olyan ez, mint kisgyereket nevelni, vannak jutalmak, de feltételek is:) (pl. ha rend van a szobájában, későbbig maradhat kint, de ha nem csinálja, ugyanezt meg lehet vonni), na ugyanez, csak "kutyában" :))

2013. jan. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Csak fogom a fejem. Egy max 2-3 kilós kutya terrorizál egy embert. Ilyenkor nem tudom h sírjak vagy röhögjek....


Lenne neked kérdező egy max fél öklömnyi hugyhólyagod és mehentél ki egy nap max 1-2 alkalommal. Eléggé összepisálnád te is magad. Napi 4 az ilyen méretű kutyánál a minimum. Amíg szobatiszta nem lesz, addig 2 óránként vini kell.


Azt meg h h legyél főnök nem írom le, ezermillió kérdés van róla, a neten is vannak oktató anyagok. Kulcsszó:falkavezér

2013. jan. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Az első kutyámnál én is a kutyapelusra próbáltam szoktatni könnyebb megoldásnak tűnt mint hogy inkább levigyem akár éjjel 2kor is.Aztán telt múlt az idő de nem sikerült a kutyapelusos szoktatás.Aztán elkezdtem azt csinálni hogy minden evés és ébredés után fel kaptam és vittem le.Ez vált be mind a 4 kutyám szoba tiszta lett.A viselkedéséről meg annyit hogy kölyök kutya tapasztalatból mondom hogy van egy időszak 3 hónap körüli korban hogy hozzá sem lehet nyúlni mert ugy harap.De ő még azt nem tudja felmérni hogy mennyire erősen,nem fájdalmat akar okozni ő csak játszik.Ki fogja nőni ne aggodj,addig is türelmet meg hát szidd meg ha olyat csinál.Amelyik kutyával foglalkozva van az nem lehet buta meg harapós meg ilyenek.:) Fel a fejjel. Amugy 3 Westie egy yorkie gazdi vagyok.:)
2013. jan. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!