Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?...

Milyen kutyát ajánlotok? Kertes ház (csak kertben),1 éves és 5 éves gyerek mellé, házőrző kinézete legyen. Kizárólag nagytestű!

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 08:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
berni pásztor?
2013. jan. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Németjuhász.
2013. jan. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Évekig foglalkoztunk kutyákkal. Sok a tévhit-mendemonda.

Igazából a leírtaknak rengeteg kutyaféle megfelel. A közhiedelemmel ellentétben a Staffordshire-terrier is alkalmas gyermekek mellé, okos, könnyen tanítható, lojális a gazdához, családhoz, megvesztegethetetlen.

De szerintem a legideálisabb egy németjuhász. Itt csak az lehet kérdéses, hogy rövid, vagy hosszú szőrű, illetve kan vagy szuka.

A hosszú szőrű több ápolást igényel, viszont dekoratívabb. A kan kicsit temperamentumosabb, viszont a szukához sok kóbor kan bejöhet amikor tüzel.

De ha különleges, jó házörző, családszerető kutyust akartok akkor az Orosz-Európai lajkától nem tudok jobbat ajánlani. Remélem tudtam segíteni

2013. jan. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A németjuhiban nem bízom, mert elég sok ideggyengét ismerek, de egyébként gyönyörűek, bár a csapott fenekű nem tetszik.

Amstaffon már gondolkodtam, valóban olyan tud lenni a családdal, mint egy birka :)

Falu szélén lakunk, szeret a kisebbség erre járni, muszáj komoly kutyát venni.

2013. jan. 29. 08:56
 5/16 A kérdező kommentje:
Első! Neked is köszönöm, de egy bernitől nem kapnék frászt, mint házőrző.
2013. jan. 29. 08:57
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le!

Nekem minden válasz hasznos!

2013. jan. 29. 08:57
 7/16 A kérdező kommentje:
Kan lesz, akit ivartalaníttatunk.
2013. jan. 29. 08:58
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Sárhegyi??? Nevelőapumnak az van, kettő is! Rajtunk kívül senki nem mehet be, se ember, sem kóbor állat!
2013. jan. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kuvasz? Az félelmetesebb talán. Már a házőrzés miatt. A családdal barátságos, másokkal nem.
2013. jan. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

hát rendes nevelés és rendszeres kifárasztás mellett bármilyen kutya lehet.

a németjuhász is kiváló kutya, de ha nem bízol benne, akkor esetleg belga juhász? ő is kifejezetten értelmes, ragaszkodó fajta, de persze igényli a sok foglalkozást.

Vagy, esetleg valamilyen keverék?

de, ismétlem magam, rendszeres foglalkozással bármilyen kutyát magatokhoz vehettek. ha elsősorban a kisebbség miatt is kéne a kutya, akkor nem ajánlom a staffot- mert már minden 2. cigónak olyanja van, és ha van egy kis eszük, akkor kilogikázzák, hogy hát, az nem is olyan veszélyes, mint először hitték.

vagy ajánlom még a bullmasztiff-ot. a családdal nagyon kedves, és odaadó, mégis a kinézete(számomra) tekintélyt parancsoló. vagy esetleg egy újfunlandi. ő is elég termetes, a családdal meg odaadó a viselkedése.

2013. jan. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!