Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 mérges, keverék nagytest...

Van 1 mérges, keverék nagytestű kutyánk, ki nagyon jó házőrző! A család elmenne nyaralni egy hétre a Balatonra, de ki és hogyan adjon neki enni, amikor egyfolytában nagyon mérgesen ugat ha csak valaki a kapu előtt megáll?

Figyelt kérdés
Láncra van kötve, ami elég hosszú, de a kapu környékéről sem tudna bejutni senki.Szerintetek hogyan oldjam meg? (Az sem megoldás, míg a kutya él, addig nem mehetünk hosszabb időre sehova.)
2010. aug. 1. 13:44
1 2 3
 1/24 Holdtündér ***** válasza:
94%

Nem tudjátok magatokkal vinni?

Esetleg utazás előtt 1-2 héttel szoktatni kellene hozzá valakit, aki majd megy enni adni neki.

2010. aug. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
már késő bánat, de egyrészt nem kéne láncon tartani, másrészt nevelni kéne, harmadrészt meg sétálni vinni....
2010. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Holdtündér ***** válasza:
72%
És igen... Én is nagyon láncellenes vagyok.
2010. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem meg, a kutyát adjátok oda egy olyan családnak ahol jobb élete lesz. Nektek kutya nem való. Se nevelni nem, tudjátok, és még kínozzátok is, mert kutyát láncon tartani kínzás.


Egy agresszív, lassan megőrülő kutya lesz belőle. De nektek az a legfőbb gondotok, hogy nyaralni mentek..hányingerem van ilyenektől.


Nálunk a kutya családtag volt, és igen nem mentünk sehová, mert egy családtag fontosabb mint egy nyaralás!

Én csak akkor hagynám magára , ha tudom, van valaki aki gondját viseli, mondjuk a saját házába fogadja arra pár napra.


De persze nektek aztán mindegy, aki láncon tartja a kutyáját...mindegy, nem is idegesítem magam ilyen ostoba alakokkal.

2010. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
51%
Be lehet dobni a kerítésen a kaját, vagy vki eltereli a figyelmét amgí vki a kerítés másik részénél betolja alatta vagy leereszti egy nyeles tálban kötéllel.
2010. aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Allison ***** válasza:
60%
A ti kutyátok nem jó házőrző (vagyis a célnak megfelel csak épp a kutya nem boldog), egyszerűen csak ideges, nem ismeri a világot stb. Egy jó házőrző csak akkor támad ha a gazdája mondja, minden idegen ember és kutya közé el lehet vinni mert jólnevelt és nyugodt. Szerintem sürgősen neveljétek meg a kutyátokat és ne láncoljátok le!
2010. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Kan kutyát muszály láncra kötni, mert elszökik, mivel nem ivartalanított! Mivel már egyszer elszökött, mert nem volt megkötve, ezért bármikor fennáll annak a veszélye, ha valamerről szagot érez, hogy "kifele gondolkodik" és újból elszökik! A kutyát az ösztönei vezérlik, és mivel nincs 5 m-es kerítésem, ezért köteles vagyok megkötni. Egyébként meg van így is elég mozgástere.
2010. aug. 1. 15:44
 8/24 Akiteki ***** válasza:
69%
Téged is ki kéne kötni 5 méteres láncra. De úgy, hogy ne érd el a számítógépet.
2010. aug. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%
utolsóval egyetértek ...és a biztonság kedvéért még a kérdező heréltetését is javaslom...
2010. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Aki "nem ért" a kutyákhoz, az jobb ha nem ír ide! Vagy netán annyi pénze van, hogy a kankutyája által okozott kárt kifizeti a mellékzsebéből, amikor kiszökik? Arról meg nem is beszélve, hogy kutyák nem kóvályoghatnak járdákon úttesteken, ahol "veszélyeztetik" az autósokat és a gyalogosokat!
2010. aug. 1. 17:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!