Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kutya simogatás után...

Ti kutya simogatás után megszoktátok mosni a kezeteket? Kinti kutyáról van szó és nem bentiről.

Figyelt kérdés

2013. jan. 29. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megszoktam. jóllehet, hogy ők bent is szoktak lenni, de egy alap kutyaszaguk van, amit ha jól megdögönyözöm őket, akkor érzek a kezemen. szerintem ez egy kicsit undorító, főleg, ha enni is akarok utána.
2013. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimegyek a házból és hazaérek, első a kézmosás. Kutya ide vagy oda, természetesen megmosom simogatás után is. Naponta akár többször is. A kézmosással hihetetlenül sok és komoly fertőzés kerülhető el.
2013. jan. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
persze. ha bejövök a házba első, hogy kezet mosok. de hogy ha főzni vagy enni kezdek, vagy egyszerűen csak olyan dolgokhoz nyúlok, amiknél fontos, hogy tiszta, zsír- és pormentes legyen a kezem, akkor is megmosom.
2013. jan. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha kimegyek a házból és hazaérek, első a kézmosás. Kutya ide vagy oda, természetesen megmosom simogatás után is. Naponta akár többször is. A kézmosással hihetetlenül sok és komoly fertőzés kerülhető el."


Így igaz. Mindazok a fertőzések, amelyek legnagyobb többsége ellen az ép és egészséges szervezet egyébként amúgy is természetes ellenállást fejlesztene ki, ha nem mosnád meg kutyasimogatás után a kezedet.

2013. jan. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát én emiatt nem mosom meg. Persze főzés vagy étkezés előtt, wc után mindig kezet mosok, de csak a kutya miatt, ha amúgy nem koszos, nem ragad a kezem, akkor nem szoktam megmosni.
2013. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kifejezetten beteg a kutya akkor nem mosok kezet utána. Több baktérium van a hamburgeres ajtajának a kilincsén, mint a kutya fején.
2013. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én étterembe is mikor voltunk nem mentem el minden simi után kezet mosni. Mondjuk nem is vagyok az a tisztaság mániás, de mivel késsel villával eszem ezért úgy gondolom hogy majdnem mindegy. Sokkal több sokkal koszosabb dologhoz nyúlunk hozzá mint a kutya nap mint nap.. És még se mosunk mindig kórosan kezet :)
2013. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdésed, mert pl. mikor hazaérek a BKV-zás után akkor alaposan, kb. 5 percig sikálom. Kulturnépeknél ajánott mozzanatoknál is.


A kutyáknál nincs ilyen mániám. A sajátomnál persze. Más, ismeretlen kutyák után -amennyiben van rá lehetőség - természetesen igen. Na meg ha elmegyek egy aluljáróban és az ott dekkoló patkányos pasi állatkáit símogatom akkor rohanok utána a klotyóba, mert attól bizony parázok:)

2013. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!