Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orosz fekete terrierről...

Orosz fekete terrierről vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Fantasztikus kutyafajtának tartom, nagyon megtetszett, a kutyasulin is többel találkoztam, nagyon tetszik, hogy alapjáraton nyugisabbak, nem a tipikus terrier jellem, de ha munka van, akkor lelkiismerettel csinálják. Igazából az álmom egy komondor lenne, csak lakásban fogunk élni még elég sokáig, és az oft elég hasonlónak tűnik nekem a komondorhoz, és tenyésztő honlapján olvastam, hogy lakásban is lehet tartani. Plusz őrző-védőzni is lehet vele, amit a komondorral nem. Szóval valakinek van tapasztalata?

2013. jan. 29. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Az OFT-nél komoly kozmetikázásra kell számolnod.

Nagyon meg kell nézned, honnan veszed, mert náluk is fennáll a könyök és csípő dp lehetősége.

Amúgy remek kutyák!

2013. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, a kozmetikázással tisztában vagyok, van is kutyasulin egy oktató-kutyakozmetikus, akinek van ebben gyakorlata. Esetleg jó kennelt tudnál ajánlani? Mert én teljesen tanácstalan vagyok kennelek terén.
2013. jan. 29. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:
OFT egyáltalán nem hasonlít a komondorhoz. Semmiben.
2013. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem könnyű választani. Nincs olyan sok ma Magyarországon. Nézd meg a honlapjukat. Hangsúlyosan nézd meg a dp röntgent és netán munkavizsgát is a tenyésztőnél.Nekem van ismerősöm, akinek van egy szépséges OFT-je. Sajnos, könyökös és bizony az öv nem az erőssége. Ő is szeretne még egy kutyát, de bizony bajban van a választással.Ha jól tudom, Debrecent emlegetett, hogy onnan vár jó párosítást.
2013. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Bizti azért írta az egyik tenyésztő is a honlapján, hogy sokaknak fekete komondornak tűnhet, mert nem hasonlít:)

Hmm, utánanézek ennek a Debrecennek, köszi. Egyrészt tök jó, hogy ritka fajta, de ugyanakkor szívás, hogy kevés kennel van.

2013. jan. 29. 22:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert a választásban:)) Az én általam ismertek igen jó fej kutyák:-D És nagyon-nagyon szépek!
2013. jan. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jah, én nem külsőleg értettem, hanem jellemben.

De persze külsőre sem lehet összehasonlítani őket. Egyrészt mert fekete komondor nem létezik. Másrészt pedig a komondornak rasztás, hosszú bundája van, az OFT-nek pedig jóval rövidebb és más minőségű.

2013. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 22:42

Bizony van fekete komondor. És voltak is kisérletek, hogy elismerjék. De nem jött össze az elismerés.

2013. jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 29. 23:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Fekete komondor nem létezik.


Valaki csupán pénzt akart keresni és csalt, hazudott ezért. Pont hogy OFT-t pároztattak be komondorral, majd kitaláltak egy szép történetet, hogy Erdély egy elrejtett falujában találtak rá a fekete komondorokra. Később az emberke elismerte, hogy OFT-t vont be és addig kísérletezett, míg össze nem jött a fekete színű, komondoréhoz hasonlító szőrzet.

Viszont ezek az úgynevezett fekete komondorok méretben elmaradnak a komondortól, a szőrük sem teljesen ugyanolyan és a legfontosabb, hogy jellemben egyáltalán nem pásztorkutyák.

2013. jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!