Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire drágák egyes...

Miért ennyire drágák egyes fajtatiszta kutyák?

Figyelt kérdés
Van egy fajta, amire már régen vágyom, és most rávettem magam, hogy megnézem, mennyiért adják a kölyköket (igaz, angol oldalakon néztem, a magyar tenyésztőt nem kerestem meg, mert amíg a mostani kutyám megvan, nem lessz másik). 1000 fontba kerül. De mégis miért? Ennyiért már lovat kapok. Mert jó, fajtatiszta, meg minden, de komolyan, ilyen árban vannak a normális kiskutyák?

2013. jan. 29. 13:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön igen. Magyarországon mondjuk a fele, persze fajtától is függ, vannak olcsóbbak és drágábbak is.
2013. jan. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Meert vannak olyan fajták amik ritkábbak európában és magyarországon ezért ezeket drágábban tudják eladni
2013. jan. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez egy normális ár világviszonylatban. Azért kis hazánkban nem ilyen magasak az árak, itt egy jó tenyésztőtől származó nagyon ígéretes kutyát is úgy 150-200e körül már meg lehet venni. Persze sok mindentől is függ, ez csak egy átlag ár. Hobbi kutya olcsóbb, ha pedig társtulajdonba veszed meg, úgy általában csak a felét kell kifizetni a kölyök értékének.
2013. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Azért mert a minőségi kaja, az oltások, a szűrések, a képzés, a kiállításokon való részvétel, a fedeztetés rengeteg pénzt és időt felemészt.


Sokan gondolják úgy, hogy nem fogják százezrekkel támogatni a tenyésztők ezen költséges hobbiját, ugyanakkor ha valóban minőségi fajtatiszta kutyát szeretnél nincs más választásod. Én a magam részéről maradok a papír nélküli mentett kutyáknál, talán majd lesz egyszer egy "szuperkutyám", de hobbira nem hiszem hogy kiadnék ennyi pénzt. Akkor már inkább egy ló, ahogy te is írtad. :)

2013. jan. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ezek szerint majd meg kell próbálnom itthonról venni.
2013. jan. 29. 13:12
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön ennyibe kerül egy kutya, és a legtöbb európai országban is 800-1200 euró körül vannak. De ott nincs is ez a tk. nélkül szaporítgatunk mentalitás. Ott van értéke a kutyának, mind annak aki megveszi, mind annak aki eladja. Csak Magyarországon hiszik azt az emberek, h egy kutyáért pénzt adni ördögtőlvaló. Bezzeg lcd tvért adnak 200ezret simán... Jah kapsz lovat is 1000 fontért, de az is kérdés milyen "minőségűt"... meg egy lónak azért kell "törvényszerűen" többet érnie egy kutyánál, mert nagyobb állat?? Nem értem az összefüggést.
2013. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az összefüggés, hogy egyszer majd lovat is szeretnék. És nem arról van szó, hogy nem akarok pénzt adni kutyáért. Csak arról, hogy az én véleményem szerint ennyit azért lehet nem ér meg. Bár a legvalószínűbb, hogy úgysem lesz kutyám a mostani után, úgysem találok hozzá hasonlót.
2013. jan. 29. 13:16
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy sima európai átlag ár... annak is az alja. Ritkább fajta simán 2000-10000 euró. Itthon főleg a népszerűbb fajták ennek pont felébe kerülnek és lehet pont olyan jó vagy jobb minőséget is kapsz itthon mint külföldön (ez persze fajta függő) Azért nálunk is vannak 1000-1200 eurós kölykök de azok főleg olyan fajtákban amik nem annyira felkapottak vagy a tenyésztő nem hajlandó olcsóbban adni a kicsiket. Borderből, goldenből stb ből itthon is vannak tenyésztők akik 1000 euró alatt nem adnak el kiskutyát... ha azt nézzük, hogy az európai kanok 1000-2000 euró között fedeznek akkor eléggé érthető a dolog... legalább a fedeztetési díj visszajön.
2013. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor elárulom, hogy eurázsiairól van szó, és ezek szerint túl olcsót találtam.
2013. jan. 29. 13:22
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy hobbiló adott esetben kerülhet kevesebbe, mint egy drága kutya külföldről, nincs összefüggés a méret és az ár között. :)
2013. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!