Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire drágák egyes...

Miért ennyire drágák egyes fajtatiszta kutyák?

Figyelt kérdés
Van egy fajta, amire már régen vágyom, és most rávettem magam, hogy megnézem, mennyiért adják a kölyköket (igaz, angol oldalakon néztem, a magyar tenyésztőt nem kerestem meg, mert amíg a mostani kutyám megvan, nem lessz másik). 1000 fontba kerül. De mégis miért? Ennyiért már lovat kapok. Mert jó, fajtatiszta, meg minden, de komolyan, ilyen árban vannak a normális kiskutyák?

2013. jan. 29. 13:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

10.000euró csak a 100szoros győztes különlegesen ritka kutyáknál fordul elő.. de ott se szokványos :D ne menyünk ennyire a végletekbe. Magyarországon egyébként az átlag 60-300 ezer ft között van. Kutya fajta függő.


A ló témához meg annyit hogy 1000fontért te olyan lovat kapsz ami még apuci zacsijában van vagy már alig áll a lábán :D mi 3500euróért vettünk most lovat németből.. de csak két és fél éves szóval még nagyon fiatal tök nyers foglalkozva se nagyon volt vele..

2013. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem is úgy értettem, hogy vagy ezt, vagy azt veszek, mert ennyi pénzem van és most azonnal el akarom költeni. Csak próbáltam viszonyítani magamban az árakat.
2013. jan. 29. 13:55
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a ló témába ne menjünk bele... ;)

Háromszázezertől már jó kis hobbilovakat lehet kapni, ami nem zárja ki azt, hogy egyes lovak értéke a dollármilliókat is elérje. 3500 euró egy német fajtájú és tenyésztésű csikóért nem sok, ahogy nem sok 1000 font egy angol tenyésztésű kutyáért. Mindenki arra szánja a pénzét ami neki az adott összegért jobban megéri.

2013. jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben a videóban valamennyire elmagyarázzák az okot.

2013. jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Na jólvan, elkezdek gyűjteni.
2013. jan. 29. 14:25
 16/18 anonim ***** válasza:
Eurázsiaiból itthon mindössze 2 kennel van. Ismerem a tenyésztőket és ahogy hallottam tőlük, nem lesz egyszerű eurázsiait találnod sem itthon, sem külföldön. Nagyon vigyáznak a fajtára, nem szeretnék, ha szaporítók kezére jutna, ezért azt hiszem, az ár lesz az utolsó, amivel foglalkozol, ha sikerül elérni, hogy valaki szóba álljon veled.....
2013. jan. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
hogy nem lesz másik kutyád én is azt mondtam mikor az első elpusztult azóta két kutyám lett nemis eggy szóval még megfogod gondolni magad.Akkaor rosz mikor elpusztúl de idővel hiányozni fog egy kutya hiánya hid el.
2013. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy csak 2 kennel van, és hát az még odébb van, hogy egyáltalán kiskutya után kezdjek járni. Lehet végül megelégszem egy gyakoribb fajtával vagy egy keverék kutyussal.

A mostani kutyám a harmadik. Valahogy sokkal jobban kötődöm hozzá, mint a többihez.

2013. jan. 29. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!