Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra való szoktatás?

Szobatisztaságra való szoktatás?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kiskutyám, ahol eddig volt, alomba végezte a dolgát. Tettem neki én is a lakásba, viszont úgy vettem észre, hogy visszatartó erő, óránként viszem ki, de ha látom, hogy kell neki, akkor azonnal, van hogy szépen kakil pisil kint, de van, hogy elhancúrozik az udvaron, bejövünk, irány az alom és kakil. Arra gondoltam, hogy megszüntetem az almot, de mivel eddig én almos módszerrel nem tanítottam kutyát szobatisztaságra a véleményeteket szeretném kérni, jól teszem, ha megszűnik az alom vagy hagyjam még?
2013. jan. 30. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Feltétlenül vedd el tőle az almot, mert ahogy te is látod, így nem lehet a kutyát szobatisztaságra szoktatni.
2013. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, el is veszem tőle, mert így jobban bele is gondolva, ha máshol vagyunk (csak oda viszem, ahol előzőleg megengedik) és nincs alom, rendszeresen kivíve nincs benti baleset.
2013. jan. 30. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp vedd el az almot. Esetleg éjszakára kiteheted, mert órákon keresztül még úgy sem fogja tudni tartani. De aztán lehet hogy hülyeséget beszélek, és ez is csak visszaveszi a kiszokásban.
2013. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ugy tanítottam meg hogy míg nem voltak meg az oltásai addig szépen pálenkára szoktattam. Miután megvolt a parvó elleni oltása rögtön vittem le. 2 óránál azért nem bir ki többet se kakival se pisivel. Szedd el az almot mert egyszerűen lehetetlenség leszoktatni róla. Egy idő után mikor tudatosul benne a kinti dolgok elvégzése fog neked jelezni ne aggódj. Pl nekem kaparja az ajtót, de van ismerősöm kinek a kutyája lent talált egy plüss macit és ha kell neki avval jelez hogy viszi a gazdájának és morog.Sok sikert és kitartást.

Ui.: egy jó ötlet ha pisi kaki megvolt jutalmazni valamivel.

2013. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az almot elvettem már tőle. Meglepetésemre reggelre csak egy kaki volt, mert alom mellett egy kaki az alomba meg kettő valamerre szét szórva. Ma nagyon ügyesen kakilt pisilt a szobába, kint nem annyira :D De ez is változó, valamelyik nap szépen kakil pisil kint, bent szinte semmi. Ez az almos módszer nekem olyan, mint verébre ágyúval lőni, a másik kutyáimnál, ahol nem volt alom, sem pelus sokkal könnyebben ment, most minden egyes kinti dolog egy kis győzelemnek minősül, de sebaj, türelmem, időm van. Még azért felkeresi azt a helyet ahol az alom volt, de majd megszokja, hogy nincs.
2013. jan. 31. 21:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy jutalmazom, van is boldogság részéről és részemről is :D
2013. jan. 31. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!