Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a puliról? (többi...

Vélemények a puliról? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régóta szeretnék egy kutyát,régebben is szóba jött már a puli. Most innen helyből lehet fajtiszta 4 hónapos pulikat elvinni.Nem törzskönyvezettek. Kertes házban lakok ,jó nagy kerttel ,de ő egy elkerítet területen lenne,mert a többi részen anyukámék kertészkednek,és nem engedik,hogy kitúrja mondjuk.Nem kis terület van elkerítve.s mindennap vinném sétálni. Mi a véleményetek a puliról?Személyes tapasztalaokat kérnék! Köszi :)



2013. jan. 30. 15:07
1 2
 1/18 Fannybaba8 ***** válasza:
37%
Puli! Életem első kutyája...Rossz választás volt első kutyusnak. Bár hatalmas szíve van és nagyon jó kutya néha falnak lehet menni tőlük. Állandóan fut, ás, játszik, ugat. Legalábbis az enyém ilyen volt. Szerintem ha anyudék kertészkednek ne Pulit válassz! Ez az a kutya aki imád ásni de persze meg lehet tanítani hogy nem szabad. Sok foglalkozás kell neki és nagy tér. Szép tőled hogy Magyar fajta mellett maradsz!
2013. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon munkás, értelmes, tanulékony, pörgős, gazda centrikus állatok. De ha nem foglalkozol velük eleget (napi 3-4 óra szabad séta meg sem kottyan neki), nem fárasztod le őket szellemileg naponta, akkor tönkre teszik a kertet, lakást. Úgy tenyésztették ki, hogy egész nap dolgozzon, így az, hogy 2-3 órát vele töltesz, nagyon nem elég! Nekem egy 9 éves kan pulim van, még most is szüksége van a napi 2 hosszú, több órás sétára, aktív munkára, sportra, rendszeres tanításra. Ha te ezt nem tudod vagy nem akarod megadni a kutyádnak, akkor ne ilyen fajtát válassz! Ha nem tudod vállalni azt, hogy 15 évig vagy akár tovább minden nap legalább 4-5 órát, de inkább többet szánsz a kutyára, akkor nem ez a fajta a neked való.

És olyan szaporítótól semmiképp se vegyél pulit, mint amit írtál! Csak beteg, ideggyenge, alulfejlett kutyát kapnál, akinek köze sem lesz a pulihoz. Tenyésztőtől 70-80 e-től már lehet hobbi kutyát kapni. De ha pénzt nem akarsz érte kiadni, akkor keresd fel a fajtamentőket, menhelyeket és ments meg egyet!

2013. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A testvéremnek van két gyönyörű pulija.

Imádni valóak, tanulékonyak, hűségesek, gyönyörűek. Ami nekem nagyon tetszik bennük, hogy gyakorlatilag az ember bokája mellé születnek. A fiatalabbik puli 3 hónapos kora óta póráz nélkül sétál, még a budapesti forgatagban is.

Egy rossz szokása van, hogy időnként apró csipkedésekkel tereli az embereket. Családtagokat és idegeneket nem, csak ismerősöket. Pl voltunk fent náluk ismerősökkel dumálni, egy körben ültünk. Az egyik lány felállt hogy elmenjen mosdóba, erre ő egy apró harapással vissza akarta terelni közénk. :)

A másiknak nincsenek ilyen rossz szokásai, ő már 12 éves, így nagyon nyugodt.

A fiatal elég mozgékony, puli léte ellenére imád apportírozni.

Ők lakásban laknak, de így télen olyan napi két órát sétálnak csak és tök jól el vannak vele. Nyáron mindig nagyokat megyünk, van hogy egész nap a Gellérthegyen sétálunk.

Ha nagyobb lakásban, vagy kertes házban laknék nekem is pulim lenne, de kis lakásba nem lehetett vállalni. Helyettük törpe uszkárom lett és imádom, nem cserélném le semmiért, de az is biztos hogy egyszer az életemben lesz nekem is egy szép fehér vagy maszkos fakó pulim. :)

2013. jan. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szerintem tudnék rá időt szánni.

Én nem szeretnék érte sok pénzt adni,és az sem baj,ha nem teljesen tökéletesen puli. Szóval nekem nem éri meg a 70-80 ezer forintot ,hogy fajtiszta legyen.Hát nekem első kutyusom lenne,de azért szeretnék pulit ,mert az nagyon szívós fajta és csak kint lenne. Meg elvileg okos is ,és az mindig jól jön :)Egyébként arra,hogy a labdát visszahozza tanítani kell vagy ösztön?

2013. jan. 30. 15:35
 5/18 anonim ***** válasza:

Az anyukámnak volt pulija, elég sok egészségügyi probléma felmerül nála, hiába volt törzskönyves (bár olcsó volt, az igaz). Mivel nem szakszerűen nevelte és eleve érzékeny volt a kutya, agresszív lett velem és a testvéremmel szemben, rendszeresen megharapott minket. Az, hogy a vendégek bokáját kapkodta mindennapos volt. Ez persze semmit nem von le a puli értékéből, tudom, hogy nagyon szuper kutyák, de személyes tapasztalatot kértél.


Ezen kívül én semmilyen fajtájú kutyát nem tartanék a hátsó kertben, kifejezetten nem egy pulit, ami munkára született és arra, hogy mindig a gazdájával legyen.

2013. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Testvéreméknél az egyik pulit egyáltalán nem érdekli a labda, a másikat pedig tanítani kellett, de már imádja. Emlékszem, amikor először eldobtuk neki a labdát, utána sem nézett. Aztán látta hogy a többi kutya eszeveszett módon rohan a labda után és akkor őt is elkezdte érdekelni. Először csak arra nézett, aztán már egész testével arra fordult, aztán már tett 1-2 lépést és így tovább. :)


Csatlakoznék ahhoz, hogy szaporítótól nem szabad kutyát elhozni. Sajnos rájuk eléggé jellemző betegség a diszplázia, ezért ha nem szűrt, gondosan megválogatott alomból hozol kiskutyát, elég nagy valószínűséggel beteges lesz. Itt nem az a kérdés, hogy fajtiszta e, meg hogy mennyire szép példány, hanem az egészsége.

Ha pénzt nem kér a puliárt, akkor esetleg elhozhatod, mert legalább valószínűleg nem egy állatkínzó szaporítót támogatsz. De a rizikó sajnos fenn áll, hogy beteges lesz a kutyus.

2013. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy az tök mindegy, hogy mekkora terület van neki elkerítve. Ha ott van egymagában, úgysem fog szaladgálni és a magányán sem segít. Szóval ha esetleg bent aludhatna éjszaka, hogy a közeletekben lehessen, azért biztosan nagyon hálás lenne. :)
2013. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz pénzt adni egy társért, egy családtagért, akkor marad, hogy vagy menhelyről hozol ki egyet, vagy egyenlőre még csak plüss kutyát vállalsz. Szaporítót ne támogass!
2013. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A puli nagyon jó kutya. Mindig mozog, eléggé csaholós viszont. A nagy hely az jó, de mellette a séta elengedhetetlen. Van amelyik ösztönösen labdaimádó van amelyik nem. Majd elválik. Kint ellesz, mivel a bundája nagyon jó.
2013. jan. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Bizony ez jó ötlet! Rengeteg gazdátlan puli vár rád! Az sem baj ha nem kölyök, egy felnőtt mentett kutyus még ragaszkodóbb is lehet, mert nagyon mgbecsüli magát ha végre jó helyre kerül!

[link]

2013. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!