Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever kutyusról...

Golden retriever kutyusról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal ezt a fajta kutyust néztük ki és valószínűleg ezt is választjuk. Sokat olvastunk már róla stb.

De szeretnénk véleményeket és tapasztalokat kapni.:)



2013. jan. 8. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak pozitív tulajdonságokat lehetne róla felsorolni, úgyhogy el sem kezdem :) Ennek a szőrtelen változata a labrador, de ugyan az a két kutya :) ha valamelyikőtöket zavarná a kutyaszőr.
2013. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fainak. AZ a legjobb kutya fajta...

Amúgy ha nem muszály törzskönyvezettnek lenni akkor menhelyre menjetek és ott nézettek szét olyan kutyusért. Azok a legfainabbak.

2013. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen mind a két választ.:)

Nem, nem zavar minket a szőr.

Már van két menhelyi kutyánk, akik bárkivel kijönnek.:) Tudom milyen jó onnan befogadni. De most azért nem menhelyhez fordulunk kutyusért, mert régi gyerekkori álmom egy golden retriever.:)

Várjuk a további válaszokat!:)

2013. jan. 8. 17:03
 4/7 Mókusgyilkos ***** válasza:

azért a labrador és a golden nem éppen ugyanaz. bár tény h hasonló karakterűek.


értelmes könnyen motiválható fajta mind a 2 [Labrador talán picit még 1xűbb eset bár nem ismerek túl sok Goldent]

2013. jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gabrielli ***** válasza:
Nekem Goldenem van. Tudni kell róluk, hogy fiatal korukban nagyon mozgékonyak, hajlamosak dominánsok lenni, de ezt annyira kedvesen teszik, hogy ha nem kutyaként szereted őket akkor észre sem veszed. De nagyon értelmesek, könyen taníthatóak, imádnak a gazdi mellett létezni minél többet, az un. "golden-topogósat" járják, mindent szájukba vesznek és odahozzák neked, könyen rá lehet szoktatni, hogy ezt a "zsákmányt" vezényszóra át is adják neked. Én imádom a kutyusomat, mostmár 1 éves és 2 hónapos, kezdett benőni a feje lágya, és persze iskolába is járunk együtt, tanulunk mind a ketten. Szerintem jó választás egy ilyen fajta kutya!
2013. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
golden retriverről csak csupa jót lehet mondani,de házőrzőnek nem való hacsak nem akarod,hogy agyonnyalja a betörőt, amúgy meg kedves,aranyos,hűsédes,könnyű tanítani :)
2013. ápr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok jó tulajdonsága van, nagyon éber, élénk barátságos kutya. Néha nagy a hangja, de a légynak sem árt.:) Szerintem az enyém inkább behívja a betörőket 1 kávéra minthogy elüldözze, de azt mondod van még 3 kutyád szóval ez lényegtelen :). Mivel így 3an lesznek, azt javaslom, hogy vigyétek el őket kutyaiskolába, legalább a goldit, mivel gondolom kölyökként veszitek meg, és így kis korától kezdve, kiegyensúlyozott lehet! www.kutyaiskola.eu -t javasolnám, mi oda jártunk. A legtöbb jó kutyaiskola egyébként gazdaiskola, hiszen a kutya le tud ülni, az embernek kell meg tanulni, hogy- hogyan tanítsa meg vezéyszóra. És ha már itt tartunk, ez az iskola, az újfajta "humános" módszerei, eőszak mentes képzései miatt is nagyon jó, és a tanfolyanok után, tényleg sokkal jobb kapcsolatotok is lehet, és ti lehettek a falkavezérek ami fontos! (bocsi, hogy egy kicsit eltértem a témától, röviden; a Golden az egyik legjobb!!!) :)
2013. ápr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!