Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsak meg egy 7...

Molnár Vilma kérdése:

Hogyan tanítsak meg egy 7 hónapos nagytestű kutyát sétálni? Már minden szakirodalomban található módszert kipróbáltam, és semmi eredmény.

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 17:53
1 2
 11/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az előzőekhez csak annyit tennék hozzá, hogy a következetesség a legfontosabb!!!

Ha akár csak egy 10 perc alatt 1-szer hagyod, hogy nyerjen, vagyis hagyod a póráz húzását, akkor a kutya mindig meg fogja próbálni, hátha MOST ismét hagyod neki :D

Olyan nincs, hogy most sietek, nem akarok leégni a szomszéd előtt, ezért nem forgolódok...ha elhatároztad magad, akkor MINDEN feszüléskor hátraarc és rántás!

Már a póráz feltevése után az udvaron belül, majd a kapun kilépve tovább a mezőig ;)


Ismerősnek segítettem...amíg betartotta, látványos volt a javulás...majd egy-két séta erejéig csak 5 percig hagyta húzni a duna partig a kutyát...találkozásnál azonnal levágtam, hogy a kutyára hagyta a dolgot

2013. jan. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nekem Cesar Millan könyve(i) segítettek sokat, mikor ilyen problémám volt a kamaszodó kutyámmal. Nem tudom, hogy olvastad e őket, de ha még nem, akkor nagyon ajánlom. A forgolódásnál, meg amint eléd lép már fordulj és rántsd meg határozottan a pórázt, így magaddal rántod a kutyát a másik irányba, ha újra eléd lép, akkor újra fordulás és egy határozott rántás és így tovább, amíg nem megy szépen. Kitartás! Ha határozott vagy, akkor sikerülni fog.
2013. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!