Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor, kuvasz?

Komondor, kuvasz?

Figyelt kérdés

Hogyan viselkednek, ha sétáltatod őket?

Kirívó eset vol-e?



2013. jan. 30. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy, mint bármelyik másik fajta. Ha nem tanítják meg pórázon sétálni akkor húz, ha megtanítják akkor nem húz. :)


Egyik fajta sem születetten elmeháborodott, ha arra vagy kíváncsi. Nálunk volt több is mindkét fajtából, nagyon kedves, barátságos volt mindegyik, a komondorokat kifejezetten kedveltem.

2013. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szüleim komondorát, ha időm engedi elviszem sétálni. Eleinte ment volna a kerítés mögött balhézó kutyákhoz, de megtiltottam neki, és gyönyörűen sétál mellettem. Vicces, de jobban behívható, mint az egyik saját kutyám. Remek kutyának tartom.
2013. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Imádom mindkettőt, nem tartom őket elmeháborodottnak! :)

Csak mivel mindkettő kutya nagyon védelmező, arra voltam kíváncsi, hogy volt-e pl, hogy nekiment valakinek a kutyi, ha rosszat érzett rajta, és a gazda felé közeledett, stb...

2013. jan. 30. 19:25
 4/7 anonim ***** válasza:
A szüleimé volt, hogy elindult egy biciklis felé, de ez nem a komondor sajátsága, hanem csak amiatt volt, mert anyámék sz-rtak csóró kutya szocializációjára, és a kutyus még nemigen látott biciklist. Egy tiltás elég volt. Egyébként semleges területen passzívan kell viselkednie, nem támadhat.
2013. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én anno nagyim szuka komondorát sétáltattam hetente 1-szer. Szerencsére nem találkoztunk úgy sosem kóbor kutyával, nem tudom akkor mit csinált volna. Viszont szépen sétált, nem húzott, és a kerítéseken belülről acsarkodó kutyákkal nem foglalkozott.
2013. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mieinkkel sem volt semmi gond. Az öreg kuvasz a vakságából kifolyólag kicsit mogorva volt a többi kutyával, mert nem szerette ha ráugrálnak és így tartotta őket távol magától, de semmi extra.
2013. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Háát.. Nem ismerem annyira őket, de az erődbe ahol sétáltatom a kutyám van egy kuvasz.. vele annyi baj van, hogy az valami iszonyat.

Őt egy telepről hozták el, napi szinten sétáltatják, sajnos pórázon mivel amint le kerűl róla a póráz elmegy vissza a telepre, ahol rosszul bánnak vele..

De onnan is megszokott szökni://

Komondornak a szőrével nagyon sok gond van..

2013. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!