Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most venni fogunk, egy tanyát,...

Most venni fogunk, egy tanyát, sok körülötte az erdő, és oda kéne nekem egy kiskutya. A magyar vizsla, vagy a golde retriver lenne az igazi? Le Én mindegyiket nagyon szeretem, de oda egy örző, kéne, de nekem pedig egy BARÁT! Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, és nem tudok dönteni, mert mind a két kutyafajta csodálatos.

A kutyámat Hekjának nevezném.(Hekja)

Golden retriver, vagy magyar vizsla?

Melyiket válasszam?

2-3 hetente látogatnánk, meg, de először 2-3 hete töltenék vele.


2009. szept. 2. 20:01
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
13%

sztem godlen retvier!!szted?válaszólj!!!

13/f

2009. szept. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Egyik fajta sem alkalmas telepőrzésre, mind a két fajta nagyon emberközpontú, nem bírná magányosan egy tanyán. Hogy gondoljátok egyébként, hogy 2-3 hetente látogatnátok meg? Ki fogja etetni, sétáltatni, foglalkozni vele?
2009. szept. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
57%

Vegyél komondort!


Nagyon jó házőrző, és megbízható társ is.

2009. szept. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
2-3 hetente látogatnánk????Egy barátot 2-3 hetente látogatnál? :D ugye ezt te magad sem gondoltad komolyan. Ráadásul egyik fajta sem házőrző :D vegyél riasztót,könyörgök...és mágis ki fogja etetni,mert azt ugye tudod,hogy 2-3 hetet nem bír majd ki...naponta kell foglalkozni a kutyákkal,több órát...olcsokutya.hu
2009. szept. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

2-3 hetente????????????????????????? 2-3 naponta is KEVÉS! napi 1 óra a minimum a legigénytelenebb kutyánál is.

3 hétig mit csinál? vadászik vagy éhen hal?

remélem,ez csak kamu kérdés vagy elírtad...

2009. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Szóval ha jól értem.Szeretnél egy kiskutyát aki 2-3 hétig veletek lenne.Ez idő alatt megszeret titeket és ragaszkodni fog hozzátok.Még akkor is kicsi kutya lenne ha kivinnétek a tanyára.Elhozzátok 8 hetesen 10-12 hetesen meg már ki is csapnátok hogy egyedül legyen egy ismeretlen helyen.Egy kiskutya is ugyan úgy félhet a sötétben lévő hangoktól,zajuktól mint te.A másik pedig az,hogy ha van is aki ad neki enni 2-3 hetente mennél ki a tanyára és játszanál vele az még rosszabb neki mintha soha nem mennél.Reményt adsz neki de rögtön el is veszed tőle mert ismét csak sokára láthatna.Ez neki hatalmas bánat!!!!

Kérlek csak akkor kérj a szüleidtől kutyát ha veletek lakhat.Ha nem is a házban benn de ott egy helyen.Érted ügye mennyire komoly ez a döntés?Ne bántsd a kutyust azzal,hogy elhagyod!És ellököd magadtól mert az a 2-3 heti alkalom NAGYON KEVÉS!!!!!!!

2009. szept. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Inkább ne vegyél kutyát !! Elmesélem kicsit másképp amit te leírtál.

Megveszlek téged, és kiviszlek a tanyámra. Töltök veled 2-3 hetet, mert az ídőm megengedi. Utána összeszedem a motyomat és ott hagylak mert dolgom van máshol. Megkötlek, nehogy elszökjél. Majd 2-3hét múlva visszamegyek, mert akkor van rá ídőm.

Szerinted életben találnálak? Ha valamilyen csoda folytán igen ( mert valaki adna enni meg inni), akkor engem miként fogadnál ( mint barátot vagy idegent)?

Megsúgom : Mint egy idegent.

Ha 2-3 hetene fogtok ránézni a kutyára, akkor nem ti lesztek a gazdái, hanem aki enni és inni ad neki.Tehát rátok nem fog hallgatni és támadólag fog fellépni.

Amennyiben BARÁTRA van szükséged, akkor ne hagyd magára 2-3 hétre, max pár órára. Ha a tanyára kell valaki aki örzi míg ti távol vagytok, jobban jártok egy megbízható emberrel.

2009. szept. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Ugye ezt nem gondolod komolyan? Remélem nem, mert ez így állatkínzás.
2009. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Bocsi, de ott lesz a nagyim, és komolyan, oda kell egy kutya, vagy is kettő, mert az öcsémnek is lesz. Fölösleges bíráskodni, mert úgy is lesz kutyám. És eleinte 3 hetet töltök vele, aztán nyáron többször, aztán 2-3 hetente, és szünetekben is vele lennék. Amúgy már döntöttem, mert magyar vizsla megfagyna télen, mert ha ott esik a hó akkor az 3 méteres lenne. És nehogy azt higgyédek, hogy kikötve lesz, és vad, mert szelidek, és szabadok lesznek! Tökéletes otthonuk lesz, és megfogják szokni, hogy nem állandóan elszek velük, és igen is én leszek a gazdája, apa pedig a falkavezér.

Ő tanyasi kutya lesz, nem is lesz sétáltatva, mert épp elég neki az óriási tanya, bár én fogom sétáltatni vinni. Egyszóval nem egy szobakutya lesz!

2009. szept. 14. 17:42
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

"Tökéletes otthonuk lesz, és megfogják szokni, hogy nem állandóan elszek velük, és igen is én leszek a gazdája"

Kislány ezek élőlények nem egy tárgyak!!! mi az hogy majd megszokják???? És nem az a kutya gazdája aki annak mondja magát hanem aki eteti, gondozza, foglalkozik vele minden nap. Egy kutyának is vannak érzései és számukra te csak egy kis játszó pajtás leszel de nem gazdi!! Ha nagymama lesz vele akkor ő lesz a gazdi, és akkor talán neki kellene választania hisz neki kell majd együtt élni vele!! ha jól értettem kinti kutya lesz, elég magányos ugyhogy biztos ne golden retrievert mert az nem bírja a magányt. Gondolj bele ha neked kellene egy nagy birtokon kint élned és csak szünetekben lenne társaságod...

ez nem korrekt...

2009. szept. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!