Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bnőmnek van egy 4hós német...

Bnőmnek van egy 4hós német juhásza, nekem pedig egy 10hós magyar vizslám, elsétáltunk hozzájuk, kapun kívül voltunk a kiskutya elkezdett ugatni, mire az enyém is. Így nem engedtük össze őket. Nem akarunk lemondani a közös sétákról. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pórázon és házon kívül ismertessétek össze őket! Fussatok össze "véletlenül" az utcán, hagyjátok h megszaglásszák egymást aztán még kialakul! És fokozatosan, egyre többet találkozzatok majd kutyástól, megszokják nyugi! :)
2010. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb lenne ha egy semleges területen engednétek össze őket póráz nélkül. Akkor allig 5 perc lenne amíg felborzolják a szőrűket és ennyi. :D
2010. jan. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igen, kerítésen keresztül nem jó, mert akármilyen barátságosak lennének alapjáraton, amelyik kutya a kerítésen belül van, védi a saját területét. Szóval nyít "terepen" kell összeismertetni őket, ami semleges terület, tehát egyik kutya sem akarja védeni...
2010. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Viszont a kicsi akkor is ugat ha én megyek egyedül benn vagyok a kertbe és a gazdája csitítja. Nem tudom hogy miért ilyen kis flúgos. :(
2010. jan. 8. 22:20
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert még kölyök :) Valószínűleg felakarja hívni magára a figyelmet és mivel a gazditól ezt meg is kapja tovább ugat :) Ha elkezd ugatni egyikőtök se foglalkozzon vele! Fordítsatok neki hátat és ne vegyetek róla tudomást! Ha abbahagyja dicsérjétek meg :)
2010. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de...

A kutya ugat, ez a dolga, egyáltalán nem flúgos az eb....

Már "őrzi" a kutyus a házat! A kutyák játék közben is szoktak ugatni, nem értem mi ezzel a baj, és miért nem lehetne együtt sétáltatni a két kutyát?! (Komoly) verekedés biztos nem lesz még köztük, kicsi ahhoz a németjuhász is. Viszont ha egyneműek számítsatok rá,h néhány hónapon belül le fogják egymás között valószínűleg rendezni a dominancia-kérdést egy bunyóval, vagy erélyesebb játékkal, morgással, ugatással. :D

2010. jan. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ugyan már... két kölyök kutyáról beszélgetünk... simán engedjétek össze őket, és várjatok mi lesz... egy 4 hónapos kölyöktől nem igazán kell tartani.
2010. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pontosan! mindkettő kölyök. Össze kell ereszteni őket, lerendezik kinek hol a helye, és kész. Puszipajtások lesznek.
2010. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem biztos azért fura mert a vizslám ugye mindenkinek a nyakába ugrana :D annyira barátságos. (Persze kiválóan jelez) Én nem is annyira tartok ettől az össze eresztéstől mert nem hiszem hogy bántaná a kicsit. Inkább a barátnőm tart, mert ugye az övé még kisebb, és hát tudja hogy kicsit nagy a szája (utcán az emberekkel is, ismerősökkel is) és mi lesz ha Agornak e nem tetszik... ez az egy amitől tartunk.
2010. jan. 10. 08:59
 10/11 A kérdező kommentje:
Am mind a kettő KAN
2010. jan. 10. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!