Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találkozott már valaki fehér...

Találkozott már valaki fehér kutyánál olyannal, hogy a kutya végbele körül a szőr bevörösödött? Okok, tapasztalatok? XD

Figyelt kérdés
Konzultálok állatorvossal, csak szeretnék addig is valami elképzelést kialakítani magamban, mi van. 1,5 éves, fakózott fehér mudi szuka. Kb két héttel ezelőtt feltűnően sokat nyalogatta a végbélnyílását, akkor elvittem állatorvoshoz, aki szerint semmi baja nem volt, de azért kinyomta a bűzmirigyét. Azóta nem nyalja, de a kutya végbélnyílása kissé mintha pirosas lenne, a szőre a végbélnyílása körül és a farkának belső oldalán vörös (bordós), s ez a vörösség mintha terjedne oldal irányba is. Nem lehet lemosni, a szőre nem állt össze tőle (ebből arra következtettem, hogy nem vér), fájdalom vagy kellemetlen érzés jeleit nem mutatja a kuty, a széklete normális, étvágya, kedve jó.
2013. jan. 31. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A nyál miatt ilyen a színe. Bizony nyalogatja ő meg valszeg rágja is. Máshol nem olyan? Lábujjai közt pl?
2013. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, sehol máshol nem... A nyál miatt? o.O Akkor elviszem egy másik dokihoz...
2013. jan. 31. 13:04
 3/6 A kérdező kommentje:
De, a jobb hátsó lábán egy ujjközben kissé barnás a szőr. Nehéz megállapítani, mert ugye ott alapból sötétebb a bőre.
2013. jan. 31. 13:07
 4/6 anonim ***** válasza:
A nyalogatás miatt színeződött el. Ha a bűzmirigy kinyomás után nem nyalogatja, akkor meg kell várni, hogy elmúljon az elszíneződés.
2013. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a kinyomás után színeződött el... Ezek szerint nyalja, csak valahogy akkor, mikor nem látjuk. :S A kis rafinált szőrgombóc...
2013. jan. 31. 13:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, mert ha pl allergia, akkor szinte mindig nyalják és rágják a kutyák a lábukat is. Egy lábujjköznél szerintem nem ez áll fenn.
2013. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!