Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 7 éves yorki kutyus képes...

Egy 7 éves yorki kutyus képes lehet még az ellésre?

Figyelt kérdés
2008. jún. 3. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Első fialásra? Sztem idős hozzá. Amúgy akkor is, ha nem első fialás.
2008. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem az első csak nagyon szeretnék kis yorky babát mert nem lehet megfizetni őket!! köszi
2008. jún. 4. 06:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Határeset. Én már nem ajánlanám, főleg nem ilyen kis méretű kutyáknál.
2008. jún. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy mi az, hogy nem lehet megfizetni őket? Egy kutyának kell, hogy értéke legyen, főleg egy jól tenyészett fajtatiszta kutyának. Persze lehet szaporítani 10-20000Ft-ért is, de azok max küllemükben lesznek igazi egészséges fajtatiszta kutyák. 7 évs korban már ne ellesd a kutyát, sőt el kéne gondolkodni az ivartalanításon is, hiszen ezzel megelőzhető egy időskori daganatos betegség ami a méhébn alakulhat ki, és főleg az ilyen agyonszaporított divatfajtáknál gyakori.
2008. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
100%- ban egyetértek az előttem szólóval (értékeltem is :D) már késő ahhoz, hogy fialjon, ha számít az anya(?)kutya egészsége is. Amúgy ha rendesen, egészségesen akarnád elletni a kutyust, az többe kerülne, mint ha vennétek egy kis yorkit. Én is az ivartalanítást ajánlanám inkább. Nekem 5- ből 5 lánykutyámnak lett időskorában "nőgyógyászati" daganatos betegsége, ami miatt mindenképpen műteni kellett őket, csak kockázatosabb volt idős korban. Nem yorkik.
2008. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Heló!

Orvosi vizsgálat után (ha a doki is rábólint) be lehet fedeztetni. A vemhesség alatt fokozott oda figyelést igényel, rendszeres orvosi vizsgálatot, állapot ellenőrzést. Szülés közben (ha szükség lesz rá) orvosi segítséget. Ne hallgass ezekre a nagy okosokra, hallgass inkább egy állatorvosra, vidd el, mutasd meg neki, kérd ki a véleményét, de szerintem azt fogja mondani amit írtam.

Sok sikert! Minden jót!

2009. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom mert nem biztos hogy ki fogja tudni hordani mert nem tágul már úgy mint egy fiatal. Amúgy ha átszámolod emberi időre 57 éves. Ha mégis ki tudja hordani nem fog simán menni az ellés valószínű hogy császározni kell ami ugye altatás végigvágják az egész hasát a kicsik kábák lesznek két napot ülhetsz mellettük hogy noszogasd őket nehogy végleg elaludjanak. És az anyának is elapadhat a teje akkor táppal szoptathatod őket 3 óránként és ha félrenyel fertőzést kap és elpusztul. Amúgy egy császár 50ezer. Ennyiért meg már kapsz kiskutyát készen:)
2009. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
A yorkik 9 éves koráig bírnak elleni de csak akkor ha egézséges!
2010. aug. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzed egy kiskutyára akkor hogyan akarod fizetni az állatorvosi költségeket és az anyakutya specciális táplálását, a kicsik otlását, orvosi ellenőrzéseket?

Csak kérdezem, nem kötekedésből. Légyszi' válaszolj rá.

2010. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Jav: speciális :-)

Amúgy most látom, hoyg több, mint 2 éves a kérdés, már biztos nem aktuális...

2010. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!