Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez egy jó módszer?...

Szerintetek ez egy jó módszer? Elfogom érni amit akarok? (póráz kérdés)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11hónapos a kutyám,(másfél hónapja van nálam) és elég sok baj van vele a pórázon. A gond már ott elkezdődik mikor kiviszem a pórázt, teljesen el megy az esze, ugrál, ugat, vergődik, kezelhetetlen.

Azt találtam ki, hogy kimegyek a pórázzal,de nem teszem rá,és mikor elkezd ugrálni, meg pörgetni felfelé magát, akkor tudomást sem veszek róla. Viszont ha leül elém nyugodtan, akkor kap egy kis jutalom falatot. Úgy tervezem, hogy ezt egy pár napig csinálom, amíg már szinte tudomást sem vesz a pórázról,és így indulunk el sétálni. Ezután majd a sétához is kitalálok valamit, mert nálunk a "forduljunk vissza" módszer teljesen hatástalan.

Szerintetek ez így rendben lesz? Vagy változtassak valamit a "stratégián"?


2013. jan. 31. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a stratégiád, én mondjuk nem pont így csinálnám, ahogy leírtad. Jutalomfalat helyett a jutalom szerintem legyen az, hogy ráteszed a pórázt és elviszed sétálni, mert ebben a helyzetben lehet, hogy az egyébként kívánatos jutalomfalat értéke elenyésző a sétához képest.
2013. jan. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem kell jutalom falat. Ha leül akkor tedd rá a nyakörvet. az elég jutalom neki így fog rájönni. Ha nyúlsz felé és megint izgatott lesz akkor hagyd abba és ignoráld tovább. Ha megint leül megint próba amíg nem tűri hogy rá tedd a nyakörvet.
2013. jan. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem vált be, mert amint meglátta a pórázt újra pörgööt
2013. jan. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Türelem kell hozzá ^^
2013. jan. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően jó, de én sem jutalomfalatoznék, hanem megkapná a nyakába a pórázt jutalomként, hiszen az motiválja. Így lépésről lépésre haladhattok és az adott szituációban (vagyis sétára készülve) tudod elvárni tőle a nyugalmat, amit ha megad, folyamatosan közeledhettek az ajtó felé.


Szerintem az sem ártana ha alaposan lefárasztanád, így kevesebb eséllyel bolondul meg az örömtől ha kiértek az utcára.

2013. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is nemrég ajánlották, olvasd el *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. febr. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!