Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan utazzak kutyával...

Nycol kérdése:

Hogyan utazzak kutyával vonaton ha hisztis?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 4 éves,kan mini Yorkshire terrier kutyusom és egy közel 3 órás útra indulnánk de nem tudom mit csináljak vele,mert borzalmasan hisztizik.Mikor látja az adott járművet izgul és húz,hogy szálljunk fel,viszont felszállás után minden megállóba le akar szállni és borzasztóan nyüszít,sípol,ordít stb ezért már előre félek a vonattól,pedig már kismillió dologgal próbáltam a figyelmét lekötni de nem megy.SEGÍTSETEK!



2013. jan. 31. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha tényleg semmivel nem tudod lekötni a figyelmét, akkor kérdezd meg az állatorvost, hogy tud e adni neki valami nyugtatót. Jobb ötletem nincs, gondolom próbáltad már kajával, játékkal, beszélsz hozzá meg ilyenek.
2013. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy Mini Yorkshire Terrier! Yorkshire Terrier van, pont.

Egyébként: ha tényleg semmi nem válik be, akkor én is azt tudom javasolni, hogy valami enyhébb nyugtatót kérj a dokitól

2013. jan. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam.Elvittem neki a kedvenc játékát,vittem neki kaját de annyira habzsolt,hogy attól meg befulladt,beszélni meg hiába beszéltem neki.Vittem már kis táskában amibe be volt kötve de abból is kimászott.Nem értem mi baja.Pedig izgatottnak tűnik.Mintha túlzottan örülne.Nem érzem úgy mintha félelem lenne.De köszönöm a válaszod.Megpróbálom
2013. jan. 31. 22:02
 4/13 A kérdező kommentje:
De van.A Yorkik 3 féle méretben vannak tudtommal és a doki szerint is.Mellesleg nem az volt a kérdés mekkora a kutyám de ha hazudok a doki után teszem
2013. jan. 31. 22:04
 5/13 anonim ***** válasza:

A dokid rosszul tudja.

Sokkal több méretben van yorki . Van:

pici

kicsi

kicsit nagyobb kicsi

Közepes

Közepestől kisebb

közepestől nagyobb

STB.

2013. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nénikéd van 3 méretben, de a yorkshire terrier (és a bolognese, havanese, csivava is) csak egy méretben létezik.


A kutyát meg neveld meg. Mi az h hisztizik? Ki ő h hisztizhet? Tudtommal mivel neki semmi joga, ezért kussban kéne ülnie.

2013. febr. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Nem kell kioktatni szegény kérdezőt!

Yorkiba és csak 2 méretet ismertem kicsit meg "nagyon"

Pozitív hozzá állás, és kitartó gyakorlással lenevelhető a kutyáról ez a viselkedés! Kérdezz meg egy kutyakiképzőt az segíthet! A Yorkik nagyon okos értelmes kutyák méretükhöz képest.. Sikerülni fog!

2013. febr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
2 méret sincs, 1 van! Istenem, hallottatok már olyanról hogy fajtastandard? FCI? Ismerősek ezek????
2013. febr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
az állatorvosok nem ismerik a kutyákat, értik,és orvosolják a bajaikat, de a fajtákat sok év tapasztalat után tanulják meg. nem ez a dolguk :) kérdező : hisztis a kutyád?? ( elcseszted a nevelését :) egyszerű a dolog , 1 : lefárasztod utazás előtt ! 2 : beleteszed egy hordozó-ba ( a legjobb az amit le tudsz sötétíteni ! ) -ezt gyakorolhatod otthon . a lényeg,hogy semmi kontaktus a kutyával, egyszerűen bánj vele úgy mint egy táskával. 3 óra utazás neki 3 óra kín . és te még le akarod kötni a figyelmét, mikor szerencsétlen stresszben van ?? sokkal jobb megoldás, ha nyugodtan ,és biztonságos körülmények között ( pl: otthon )gyakorlod . elviszed játszani,sétálni, aztán megtanítod neki,hogy a kis doboz az ő biztonságos nyugvóhelye . ahol nem zavarják, ahol pihenhet, ahol nincs sressz,és nincs játék sem ! csak nyugalom van ! csak annyi a dolgod, hogy rávedd :akarja ,az a kutya ezt a helyet! és később ,bárhol,bármikor,bárhová elindulhatsz ,mert tudja,hogy ott neki biztonságos, te is ott vagy mert hall,és érez téged. rengeteg ember az ilyen pici kutyákat repülőn,sőt,hajón is így szállítja 4-6 sőt több ideig !! vajon miért nem értik meg az emberek : ember - emberként, kutya - kutyaként bánunk vele. neki is így jobb !
2013. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Nehogy már egy 2-3 kg-os kis kutyát ne tudj lefegyelmezni...röhej :D
2013. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!