Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyámmal elmegyek...

Ha a kutyámmal elmegyek sétálni és egy kutyával összeakad, akkor megtörténhet az ha oda megyek szétválasztani őket, hogy a saját kutyám is ellenem fordul, és megkap?

Figyelt kérdés
még csak szeretnék kutyát, de érdekelne ,hogy ,hogy viszonyul a gazdájához ilyen szituációban
2013. jan. 24. 12:18
 1/8 A kérdező kommentje:
német juhászkutyát tervezek venni, vagy örökbe fogadni
2013. jan. 24. 12:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy összeakad, vagy ha mégis, akkor utána mehet a legnagyobb büntetés. A kutyákkal ill. emberekkel elleni agresszió az egyik legsúlyosabb vétség. De egyébként igen, előfordulhat, hogy feléd kap, mert ilyenkor nem látja, hogy az te vagy, 'harci módban' van.
2013. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

biztos elő fordulhat, bár velem ilyen még nem történt


egyszer összekapott a kutyám egy másikkal, beugrottam közéjük, és rájuk kiáltottam, hogy befejezni

mind a kettő megilletődötten nézett rám :D aztán elsomfordáltak..eszükbe se jutott megtámadni

2013. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, megharaphat, de nem azért, mert bántani akar, hanem mert nem figyel rá, hogy Te vagy ott, és beléd kap.

Ha kóbor kutyával verekszik, az lehet nehezebb ügy, hiszen egyedül kell a két kutyát szétszedni.

De ha a másik kutya is gazdával van, akkor szét lehet őket kapni könnyen, ha ügyesek vagytok. A kutyád mögé állsz, megfogod a nyakörvét, és a hátsó részét a lábaid közé fogod. Ennek az a titka, hogy a másik kutyát is ugyanígy meg kell fogni, lehetőleg ugyanakkor.


De ne ilyeneken gondolkozz, az eltelt 22 évem alatt még soha nem kellett a kutyáimat verekedésből kicibálni:)

2013. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát igen az a baj ahol lakom ott akad azért pár kóbor kutya ,és én majd elég sokat tervezek vele sétálgatni, futni és félék , hogy ilyen megtörténhet :(
2013. jan. 24. 12:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor legyen nálad paprika spray, vagy bors spray. És ha felétek sok a kóbor kutya, akkor azt jelenteni kell valahol, hogy intézkedjenek.
2013. jan. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

előfordulhat. a kutya ilyenkor az életéért küzd, nem nagyon figyelgeti, hogy mit fog meg.

én speciel már több tucatnyi kutyaverekedésnél asszisztáltam, mint szétválasztó (töredéke volt csak az én kutyám, főleg pórul járt ismerősöknek segítettem), egyszer sem haraptak meg. a titok a jó időzítés, meg kell várni azt a pillanatot, azt a fogást, ami biztos. egy tiszta pillanat, amikor a kezem előtt van egy nyakörv, és egy mozdulattal ki tudom emelni - lehetőleg azt a felet, amelyik jobban nyomul előre. meg nyilván oltári mázli...

2013. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a kóbor kutyák túlélők,kerülik az embert ,és főként kerülik a nagytestű kísérő kutyákat ! Az udvarokról,kertekből kirohanó kutyák a veszélyesek. és nagyon-nagyon ritkán van harc séta közben kóbor kutyákkal !! sokkal inkább dominancia harcok ,más kutyások kutyáival. harcoló kutyák közé nem lépünk bizonyos súlyhatár ( 10-15 kg ) felett !! mivel itt már komoly erők,és komoly veszélyek lehetnek. évek óta sétálok a kutyámmal, szinte minden területen ( belváros, erdő,külváros, falu,vízpart, kutyafuttató, stb), ha egy szabadon lévő kutyát látok, és az enyém pórázon van ,azonnal elengedem ,mivel a szabadon lévő kutyák közötti harc BORZASZTÓ RITKA ,HA MINDKÉT KUTYA SZOCIALIZÁLT! pórázon ,már más a helyzet ! ha viszont ,csak az én kutyám szocializált, ott érdekes módon a kóbor kutya elmenekül??
2013. jan. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!