Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sebet lehet kamillával mosni?

Sebet lehet kamillával mosni?

Figyelt kérdés

a kutyámon van egy seb, ami körül a szőre már kemény a vértől és a betadintól. a doki mondta, hogy kenegessem betadinnal, de arra gondoltam, hogy kamillateával megpróbálom lemosni a szőréről a rászáradt vért és betadint. szerintetek jó ötlet?

Illetve, valami váladék folyik a sebből, de nem gennyes színű. az baj?


2013. febr. 1. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi esetre sem jó erre a kamillatea, abban csak jobban elszaporodnak a baktériumok. Hiperolos vagy tiszta langyos vízzel nyugodtan lemoshatod.
2013. febr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hyperolos oldatot javaslok mosásra én is, és ha a betadinozás után lekened kék lukács krémmel, az jelentősen meggyorsítja a sebgyógyulást.
2013. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nincsenek itthon olyanok, amiket írtatok.

Akkor a legjobb az lenne, ha csak langyos vízzel mosnám simán? Azért gondoltam a kamillateára, mert az általában mindenre jó. de ha azt mondjátok, hogy hagyjam, akkor nem kockáztatok.

2013. febr. 1. 14:21
 4/4 anonim ***** válasza:

a kamilla szárít és ettől jobban fog neki viszketni. Ha sima langyos vízzel kimosod neki teljesen utána teszel rá betadint vagy bephanten ill. neogranormon kenőcsöt úgy gyorsan gyógyul azok olcsóbbak mint a kék lukács krém :-9

Ha nincs akkor elég a langyos víz + betadin

2013. febr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!