Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális, ha nem hagy a...

Ez normális, ha nem hagy a lelkiismeretem a kutyám miatt?

Figyelt kérdés
Most lett kutyusunk, egy hete hozták el hozzánk, keverék, nagyon aranyos, nagyon szeretem. Csak az a baj, hogy kint lakik (ez alapvetően nem lenne baj) de úgy érzem, ez a kutya szempontjából teljesen függést jelent, tehát csak akkor foglalkozunk vele, ha kimegyünk. Rajtunk múlik, hogy halálra unja-e magát, vagy sem. Persze minden nap visszük sétálni, meg naponta kimegyünk játszani az udvarra vele, de engem mardos a lelkiismeret-furdalás, hogy biztos rosszul érzi magát, és különben is, csak 3 hónapos. Tehát a kérdésem az, hogy csak én gondolok többet a dolog mögé annál, amennyit kellene,vagy egy kutya teljesen jól elvan magában az udvaron? És még valami, hogy reggel, mikor elmegyek suliba, szüleim dolgozni, akkor előtte mindig gyömöszüljük kicsit a kutyát, de szörnyű utána hallgatni, hogy nyüszít, mikor elmegyünk. Ezt abba fogja hygani egy idő után? Bocsi a kisregény miatt, de ő első kutyám, szeretnék jó gazdi lenni.:)
2013. febr. 1. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Egyáltalán nincs el jól egymagában az udvaron. Nem csak a hideg miatt, mert ez nyáron se lenne jó egy kölyöknek. A kutya falkaállat, egy szociális lény akit ezáltal a legfogékonyabb időszakban megfosztotok a szociális kontaktustól, tehát magára hagyjátok. Így kivel fog szocializálódni? Legalább fél éves koráig illene a lakásban tartani és a lehető legtöbb időt vele tölteni, vinni magatokkal mindenhova, emberek és kutyák közé, megismeretni őt minden új dologgal ami majd az elkövetkezendő életében körül fogja őt venni. Az udvarra kiszoktatni ráérsz majd fél éves kora után is.
2013. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Szia én már majdnem 2 éve kaptam meg a kiskutyám 3 hónaposan, mivel éjszaka és nappal még nem volt jó idő ezért bennt tartottuk , volt kicsi helye. Megjegyzem nem vertük meg azért amikor lepisilte a szönyeget , belenyomtuk a fejét és többet nem csinálta. Azóta szoba tiszta , már alom sem kell neki. :)) Mai napig bennt van, és ugyan így volt nálam mint nálad hogy lelkiismeret furdalásom lett volna ha kinnt hagyom. Jobb érzés tudni azt hogy bennt van . Bele telhet egy év is mire abba befejezi a nyüszítést. :)
2013. febr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
A kutya egy szuper szociális lény! Akkora az igénye a társaságra, mint egy 3-4 éves kisgyereknek! Nagyon nem helyes és megfelelő számára a kinti lét! Csak képzeld már el, a nap 24 órájából vele töltessz legfeljebb 3-4 órát! Ez semmi! Neki arra lenne szüksége, hogy mindig veletek legyen, ne egyedül. A kutyáknak, épp úgy, mint a farkasoknak, a lételemük a "falka", alapvető igéyük, hogy mindig a gazdájuk, családjuk körében legyenek. Csak akkor érzik magukat biztonságban, ha nincsenek egyedül! Ez egy ilyen fiatal kis baba kutyánál ez sokszorosan igaz. Nem elég, hogy rosszul érzed magad emiatt! Tegyél is valamit, mert ez így nem felelős állattartás!
2013. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De nem én döntöm el sajnos, hanem a szüleim!! Szerintem teljesen igazatok van, de nem lehet rábeszélni őket, edig mondom nekik, hogy ez hülyeség.
2013. febr. 1. 16:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk anyuméknál kertes házban mindig kinti kutyáink voltak. Ha télen jött az új kiskutya, akkor persze bent volt a hideg miatt, legalább tavaszig, de volt hogy nyárig, az időtől függött. Ha nyáron jött az új kutyus akkor alapból kint volt. Normálisan volt vele foglalkozva..semmi baja nem volt. Bár nálunk mindig két kutya volt egyszerre, és van is. Egyszer három. Sosem voltak egyedül. Így mindig hamar meg is szokta az új kiskutya az új környezetet.
2013. febr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondd meg a szüleidnek, hogy ha kimarad a szocializációja a kutyának, akkor egész életére problémás és viselkedészavaros lesz. Könnyen támadóvá válhat, ezért fél éves koráig bent kell lennie. Ez talán hat rájuk.

Szomorú, hogy ilyenek a szüleid :-(

2013. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

A többiek már leírták, hogy miért fontos legalább 6 hónapos korig a kutyát lakásban tartani többnyire.

Egy 3 hónapos kölyök könnyen kárt tehet magában a kertben, kibújhat egy lyukon, ellophatják, stb...ráadásul ok, hogy most nincs egetrengető hideg, de a hőháztartása még nem olyan, mint egy felnőtt kutyának, könnyen megfázhat!

Legalább most tavaszig éjjel és tartós mínuszokban nappal egy előszobába, garázsba, kazánházba engedjétek be!


Annak a válaszolónak, aki szerint kevés egy kerti kutyával a napi 3-4 óra foglalkozás, üzenném: örülnék, mint majom a farkával, ha MINDEN kerti és lakásban tartott kutyával ennyit foglalkoznának naponta AKTÍVAN.

Egy kerti kutyával nyáron még csak-csak foglalkoznak...de ősztől-tavaszig a hidegben-sötétben szarnak rájuk többnyire, tisztelet a kivételnek.

Ne mondd már, hogy 3-4 óra normális séta, játék és tanítás nem elég egy kerti kutyának???

2013. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha vissza olvasod, Szilvi, nem azt írtam, hogy aktív foglalkozásnak kevés a 3-4 óra, hanem azt, hogy amennyit a gazda a kutyájával eltölt. Nem feltétlenül séta, tanítás, munka, hanem csak a jelenléte. Egy falkaállatnak ennyi idő piszok kevés. És tudom, hogy a kerti kutyák többségének (legalábbis kis hazánkban) csak annyi jut, hogy elé lökik a kajáját, esetleg üdvözléskor egy simi, és annyi. Ez szomorú és szánalmas is! És nem ezt kellene az alapvető, normális hozzáállásnak tartanod!
2013. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!