Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kobor kutyát mentenék. Hogyan?

Kobor kutyát mentenék. Hogyan?

Figyelt kérdés
Az utcánkban van egy beagle kobor kutyus nagyin sovány de barátságos..beszeretném fogadni mert kilátszanak a bordái!! Milyen egészség ügyi dolgokat tegyek meg?? Mivel lehetne a leggyorsabban felhízlalni??

#hdjdn
2013. febr. 1. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először irány az állatorvos, már ha sikerül befogni a kutyát.

Lehet, hogy valahol várják, elszökött, eltévedt. Meg kell nézni, hogy van-e benne chip. Ha van, akkor egyértelmű, hogy mi a teendő.

Ha nincs, akkor az állatorvos mindent elmond, amire kíváncsi vagy.

2013. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Sosem szabad gyorsan hizlalni!

Adj neki normál adagot több kicsi adagra elosztva és hamar nromál súlyú lesz!

Mindenképp kéne neki egy féreghajtás, chip, veszettség elleni oltás (ezek nagyon), és ha még van pénzed, akkor egy kombi oltás se árt.


Nagyon rendes vagy, hogy befogadod, sajnos manapság kevés olyan ember van, min Te :)

2013. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Hát első körben, ha befogod úgyis elviszed egy állatorvoshoz, az megnézi nincs-e benne chip, ha nincs, akkor oltja, chipezi, féreg hajtja, élősködő mentesíti, aztán úgyis ad tanácsot, én simán táppal hizlaltam fel a kutyát, amit ideiglenesen fogadtam be.
2013. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

az első lépés az legyen, hogy befogadjátok, és ha már befogadtátok, akkor se hirtelen nagy mennyiségű ételt kapjon, hanem inkább többször kevesebbet, mert nagyon nem tesz jót neki, hogyha hirtelen sokat adsz egyszerre.

Másik nagyon fontos dolog, hogy amint lehetőség adódik rá, vidd el orvoshoz, mert nem árt ha kivizsgálja, illetve, lehet, hogy van benne chip(vagy azért van kidobva, mert nem akartak bele tenni.)


Sok sikert a kutyushoz.

2013. febr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz, ő majd megnézi, hogy egészséges e, illetve ranácsokat ad az etetéssel kapcsolatban is. De nem szabad annyit adni a kutyának, amennyit kér. Folyamatosan kell elkezdeni az etetést
2013. febr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
El kell vinned állatorvoshoz. Először is, nézesd meg, van-e benne chip. Ha van, akkor felkutatható a gazdája, ha nincs, akkor akkor egyrészt kell bele tenni chipet, másrészt a doki majd elmondja a kellő egészségügyi ellátást, valószínűleg féreghajtással fogja kezdeni. Hízókúrát is tud javasolni az állatorvos. Én azt olvastam, hogy rizs (vagy tészta)+tepertő nagyon jó hízókúrás kaja, gyorsan lehet látványos eredményt elérni vele. A rizs azért kell, hogy a zsíros kajától ne menjen a kutya hasa.
2013. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat! ezeket fogom tenni:)
2013. febr. 1. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!