Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy puli szőre csúnya lesz?...

Egy puli szőre csúnya lesz? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy pulit ,csak a szőrével vagyok kicsit bizonytalan. Mondjuk ,ha kint van az esőben akkor utána nagyon csúnya lesz a szőre?Meg egy idő után nem lesz csúny? Mondjuk ha belefekszik a sárba?



2013. febr. 2. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az esőtől ázottkutya szaga lesz, a sár többnyire lepereg, nem ettől lesz csúnya a szőre, hanem attól, ha nincs rendszeresen ápolva. Akkor valóban nagyon-nagyon csúnya lesz.


Szerintem a puli legnagyobb éke a szőre, aki nem akar rá időt szánni, az válasszon másik fajtát.

2013. febr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Lehet nyírni a pulit is, akkor semmi gond nem lesz a szőrével.

Mondjuk kinti tartásra nem jó ez a fajta, hihetetlen gazda centrikusak, igénylik azt, hogy egész nap az emberrel legyenek. Így is tenyésztették ki őket, azt nem bírják, hogy kidobod a kertbe dísznek. Ha ezt tervezed, ha kerti kutya lenne, akkor inkább ne is gondolj arra, hogy pulit tarts!

Egy pulis.

2013. febr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ma 19:08 asnak:

Nem azért ,de a puli, elvileg kint sokkal JOBBAN ÉRZI magát,mert nem bírja a bezártságot. Egy pulit eszembe sem jutna bevinni. Bocsi az aresszív reagálásomért. Köszi a választ.

Az első válaszolónak pedig:

Köszi a választ. Szánnék rá időt,csak gondoltam megkérdezem mennyire sok a munka vele eső után. :)

Köszi a választ :)

2013. febr. 2. 20:32
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

A pulinak az a kínzás, ha egyedül van! Ki mondta ezt a baromságot Neked, hogy rosszul érzi magát a lakásban?

Úgy tenyésztették ki ezt a fajtát, hogy egész nap a juhász mellett legyen. Lételeme a gazdája! Te meg fognád és kiraknád a kertbe, hadd élvezze a magányt. Bizony, ez az igazi felelőtlenség, mikor nem vagy tisztába a fajta alapvető igényeivel és tulajdonságaival! Ez egy annyira primitív vélemény, hogy a kutyának a kertben a jó! Végre ki kellene nyitniuk az embereknek a szemüket és észre kellene venniük, hogy az állataiknak mi a megfelelő valójában, mire van igazából szükségük, és nem az ódivatú paraszti felfogást kellene birka módon követni!

2013. febr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát mindenkinek más erről a véleménye. Ha benti kutyát szeretnék akkor majd ölebet veszek. Nem lenne magányos,rengeteg időt töltenék vele.
2013. febr. 2. 21:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal, hogy csak kertbe Pikóra tilos. Kinti benti kutyának jó. Nekem mudim van, ő imád velünk lenni bent.
2013. febr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pikóra=pulit. Telefonom hülyéskedik, bocsi.
2013. febr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Rendben,megfogadom a tanácsotokat. Megoldom valahog,hogy velem lehessen vagy egy másik fajtát választok. :)

De a szőös kérdsemre nem sok választ kaptam.

2013. febr. 3. 09:03
 9/11 anonim ***** válasza:

,,nem az ódivatú paraszti felfogást kellene birka módon követni"

elhangzott h arra tenyésztették h egésznap a juhásszal legyen... most ez csak akkor érvényes mikor pozitívan jössz ki belőle?

A puli (ha nem egyedül van ,mondjuk több kutya) tökéletes kerti eb.

A szőrös kérdésre: ez a szőr mindent túlél! Sáros/ vizes stb lepereg. Hideg/meleg hőszigetel. Az egyetlen amitől csúnya lesz ha a fileket nem szeded szét, mert akkor egy idő után a kutyád csak egyetlef filcgolyóból állna.

2013. febr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a szőrüket, de ápolással szépen meg lehet oldani. Tényleg össze tud filcesedni. Kutyakozmetikus le tudja vágni, akkor szép göndör, rövid lesz. :)
2013. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!