Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dolgozók! Hogyan oldjátok meg...

Dolgozók! Hogyan oldjátok meg a benti kutya sétáltatását?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretnék örökbefogadni egy kutyát( azért nyáron, mert akkor több időm lesz pórázhoz szoktatni, megtanítani a legszükségesebb dolgokat, most vizsgázom, stb), és lakásban szeretném tartani. A kérdésem, hogy aki reggeltől dolgozik mondjuk este 5ig, az hogy oldja meg a sétát? Elég neki a napi 2 séta, reggel és este? Hogyan bírja a kutya az egyedüllétet? Végzi a dolgát alomba mint pl a macska, ha esetleg később viszem sétálni? Van bent 4 macskám, szóval úgy nem lenne egyedül. Szeretném tudni hogy így mennyire érdemes belekezdeni a dologba. Sokan vannak akik nincsenek otthon egész nap, és lakásban van a kutya, csak érdekelne h ez hogy működik a gyakorlatban. Köszi előre is.

2013. febr. 3. 13:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ilyen időbeosztás mellett ne vállalj kutyát.Biztos,hogy sokan így tartják őket,de nem valószínű,hogy a kutya jól érezné magát.
2013. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem durva egész napra egyedül hagyni egy kutyát egy lakásban. Amikor még gyerek voltam és a szüleimmel éltem nekünk is a kutya a lakásban volt, de napi legalább 3-szor levittük, és abban volt egy olyan séta ami a Városligetben volt minimum 3 órán át, hétvégente 5-6 órán át. Mindig volt otthon valamelyikünk, max. fél órára ha valamikor is ott volt hagyva a kutya. Most már kertes házban lakom, de még itt is nagyon nagy bűntudatom van, ha sem a párom sem én nem vagyunk itthon mondjuk 5-6 órán át, 1-1 alkalommal.
2013. febr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
:( pedig szívesen fogadnék örökbe, van 2 kinti kutyám, csak nem tudom h viselnék az új jövevényt. Meg mindig szerettem volna egy benti kutyust aki velem alszik de akkor lehet le kell tennem róla :/ várok még válaszokat, köszi neked is :)
2013. febr. 3. 13:27
 4/41 A kérdező kommentje:
Reggel és este én is tudnék 1-2 órát a sétájára szánni, csak erre voltam kiváncsi h elég-e a napi 2 alkalom, illetve mások h oldják meg
2013. febr. 3. 13:28
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az kimaradt, hogy azért van bűntudatom, mert arra a pár órára egyedül van a kutya az udvaron. Mert most is van egy kutyám.
2013. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Megértem...igazából azért gondolkoztam ezen, mert ha egy átlagos menhelyet nézünk, ahol van min. 40-50 kutya, akikkel az etetésen kívül max napi fél órát foglalkoznak, és ezt leszámítva egész nap egyedül vannak egy kennelben, nem sok szeretetet kapnak, nem azért mert gonoszak a gondozók, hanem mert nem jut rájuk több idő, szóval, ha ezt nézzük még ígyis jobb helyen lenne lakásban, többet foglalkoznék vele, melegben lenne napközben, azt érezné h fontos
2013. febr. 3. 13:33
 7/41 anonim ***** válasza:
59%

Inkább ne tarts kutyát ilyen időbeosztással! Nem csak a kutyát rontod el, hanem a lakás is le fog amortizálódni. Amíg a kutya felügyelet nélkül van, szét fog szedni mindent. A tapétától kezdve a székekig mindent meg fog rágni tépni. Plusz kapni fogsz egy idegroncs kutyát, a takarításról és a bűzről nem is beszélve. A kutya nem igazán szoktatható alomra, bár vannak akik sikeresen be tudják tanítani. Ám ehhez is foglalkozni kell velük.

Nekem is négy kutyám van, abból az öreg dolgozik velem. A többi otthon marad, viszont a család tagok segítenek ellátni őket. Nálunk annyiból jobb hogy a kertbe bármikor ki tudják őket engedni. Amikor itthon vagyok akkor szoktam őket kivinni a határba.

2013. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Nálunk többnyire egyedül lenne, szüleim dolgoznak. Sokan írták, hogy leviszik 1-2 órára sétálni és akkor átalussza kb az egész napot, bár gondolom ez függ a kutya jellemétől is. Kis/közepes testűre gondoltam egyébként.
2013. febr. 3. 14:07
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Annyi biztos hogy jobb lenne neki mint egy menhelyen. Szerintem még mindig jobb így a kutyának, hogy egyedül van, fél napot, mint a menhelyen, vagy esetleg elaltatják. Az hogy rágcsál vagy rongál, az függ a kutyától is. Nálunk pl ha egyedül van abszolút nem nem kezdi el lebontani a lakást, és szerintem az egyedül lét időszakát lehet kompenzálni. De egyébként rá lehet szoktatni a pelenkára is. Annyi hogy az elején vegyél ki szabit, vagy valami hogy azért 1-2-3hetet veled legyen, és megszokja az új helyét.
2013. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Most biztosan le fogtok pontozni, de ha olyan a kutya habitusa, akkor szerintem elég napi kettő. Csak munka után mindig azonnal menj haza!

Én reggel 8:30-kor indulok dolgozni, előtte 30 percet sétálunk. Hazaérek 17:30-ra. Ilyenkor még netezek egy kicsit, közben kajálok, úgy 18:30 körül indulunk el, és 2,5 órát sétálunk.

Nincsen ezzel semmi gondja, nagyon boldog kiegyensúlyozott kutyus. Úgyis csak alszik egész nap. Egyszer webkamerán keresztül figyeltem meló közben, mert kíváncsi voltam mit csinál. Hát semmit. :) Alszik, néha felkel, iszik egy kis vizet, aztán alszik tovább. És a pisilés sem gáz, soha nem volt még olyan hogy nyüszögött volna hogy menjünk már. Sőt, amikor lemegyünk, nem is pisiléssel kezdi. Van hogy már vagy 10 perce sétálunk mire először pisil.


Viszont ő felnőtten került hozzám! Kölyköt semmiképp nem lehet így vállalni! És nem elsősorban a pisilés miatt. Őket nem lehet ennyi ideig egyedül hagyni. Hiszen egész nap azt csinál amit akar, te nem tudod fegyelmezni és rengeteg rossz szokás rögzül benne így. Valamint ebben az időszakban szocializálódik, ezért sem tesz jót neki. Tehát javaslom hogy egy felnőtt állatot válassz. Lehetőleg fajtamentőktől, vagy ideiglenes befogadótól, mert ők jól ismerik az adott kutya igényeit, és tudják hogy ez az életmód neki való e, bírja e az egyedüllétet.

2013. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!