Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dolgozók! Hogyan oldjátok meg...

Dolgozók! Hogyan oldjátok meg a benti kutya sétáltatását?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretnék örökbefogadni egy kutyát( azért nyáron, mert akkor több időm lesz pórázhoz szoktatni, megtanítani a legszükségesebb dolgokat, most vizsgázom, stb), és lakásban szeretném tartani. A kérdésem, hogy aki reggeltől dolgozik mondjuk este 5ig, az hogy oldja meg a sétát? Elég neki a napi 2 séta, reggel és este? Hogyan bírja a kutya az egyedüllétet? Végzi a dolgát alomba mint pl a macska, ha esetleg később viszem sétálni? Van bent 4 macskám, szóval úgy nem lenne egyedül. Szeretném tudni hogy így mennyire érdemes belekezdeni a dologba. Sokan vannak akik nincsenek otthon egész nap, és lakásban van a kutya, csak érdekelne h ez hogy működik a gyakorlatban. Köszi előre is.

2013. febr. 3. 13:17
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
A "gyűjtögetésre" visszatérve...már javulok, kisebb koromban kb minden sérült vagy kóbor állatot hazahoztam (meglőtt galamb, soványodott macska, gazdátlan kutya) mostmár csak megetetem őket meg max simogatom :) szóval már nem kényszeres ez a dolog :D
2013. febr. 3. 19:46
 22/41 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Van 4 macskád és 2 kinti kutyád...mi a fenének kell még egy??? Tényleg nem értem. Ha lelkiismeretesen ellátod őket minden nap, tehát a kutyákkal séta, játék, tanítás, a macskákkal játék, takarítás, stb, és még ezen felül marad időd, akkor hajrá, mehet még egy kutya...de ha a kintiekkel nem foglalkozol napi szinten, tehát nincsenek játszatva, sétáltatva és tanítva, akkor ne szerezz be még egy kutyát!


Egyébként sok kutyának tényleg elég két séta, mert nem mutatja, hogy többet igényel...de a 3 sztem kijár nekik, ugyanis hosszabb távon vesekárosodás érheti őket pl, ha állandóan sokat kell visszatartaniuk!


Én anno 1 évig éltem panelban kis-közepes idős kutyussal. Napi három séta volt. Ha sok időm volt, akkor összesen akár 4-5 óra is, ha kevés, akkor reggel 45-60 perc, délután 1 óra, este 15-20 perc...sztem ez a MINIMUM bármilyen kutyáról is legyen szó...az egyeden múlik, hogy elég-e a póráz nélküli séta, vagy kell munka, gyakorlás, futtatás, stb.

2013. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Tarthatsz kutyát, csak a fajtát nagyon meg kell választani! :)


Butaság, hogy kínzás a kutyának. Ha napi 8 órát dolgozol vagy sulizol, azt ki fogja bírni. Nagyon sok embernek van kutyája, nem csak az időmilliomosoknak. Gondolj bele, egy átlag ember hétfőtől péntekig dolgozik napi 8 órát. Mégis van kutyája, macskája, gyerekei stb.


A lényeg, hogy ne egy túl aktív fajtát válassz, akkor nem lesz gond. Azért ha tudod, vidd le napi 3x. Én úgy csináltam a kutyámmal, hogy:


6.30.: ébresztő

6.40.: etetés

7 óra: séta kb 15-20 percet

én közel laktam, szóval 7.30 körül meg indulás suli

Szakmát is tanultunk, így sokáig voltam suliba.


15.50 körül: haza érkezés

16.00 : séta úgy fél órát

18.00 : kaja a kutyának

18.20-30 : séta kb 30-40 percet.


Nos ez egy átlag, ez persze nem minden nap volt így, valamikor egy órát is lent voltam vele. Plusz a játszadozás stb. De nagyjából ez egy napirend. Semmi baja nem volt a kutyának emiatt soha. Törpe snaci volt.

2013. febr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Amit kinéztem, az egy középtermetű 8 éves keverék, így gondolom a korából kifolyólag sem olyan aktív már :) de majd kilátogatok hozzá a menhelyre és meglátom h áll hozzám :)
2013. febr. 9. 19:04
 25/41 anonim ***** válasza:

Arra készülj fel, hogy meglátod és belé is fogsz szerelmesedni. :D

Mi is így voltunk a mostani kutyánkkal. Megláttam képről és kész, nem érdekel semmi, hozzuk mmmááár. :) Aztán élőben meg még szeretni valóbb lett. :) (persze nem elhanyagolható a felelősség meg stb, mielőtt lepontozna itt mindenki)

2013. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Igeen, mondjuk rám nem nehéz hatni :D amit kinéztem, 8 éves fekete keverék, 5 éve van már a menhelyen, nem sok esélyt látok arra, hogy gazdisodna... így ha minden klappol akkor ő lesz az :)
2013. febr. 10. 14:57
 27/41 A kérdező kommentje:
Jah ezt már írtam egyszer xD bocsii :D
2013. febr. 10. 14:59
 28/41 anonim ***** válasza:
Nem gond. :) Na majd írd meg ha elhoztad. :) Amúgy ez jó dolog, nagyon jó, hogy egy ilyen kutyust akarsz megmenteni! :)
2013. febr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hinném hogy csak azok tartanak kutyát akinek rengeteg idelyük van.

Nekem négy kutyám van, és nem mindig tudok az összessel foglalkozni. Egy dolgozik velem éjjelente, a többi viszont otthon marad. De mivel családban élünk ezért a tagok ebben segítenek. Amíg dolgozok addig a többiek ellátják az otthon maradt állatokat.

És azzal is számolni kell, hogy rengeteg lemondással jár egy vagy több állat tartása. Éveken át lehetőségem lenne Görögbe nyaralni a családdal, de nem megyek mert nincs olyan ember akire rá merném bízni az ebeket.Így nyaralok itthon velük félig meddig egyedül.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne csak a hétköznapok szürkeségét nézzed. Akkor is el kell látnod ha éppen lever téged egy jó nagy influenza, és alig állsz a lábadon.

Engem egyszer elütött egy autó. Ismerősömnél volt az akkori kutyám amíg engem elláttak a korházban. Amint kiengedtek mentem a kutyáért, és hidd el semmi porcikám nem kívánta hogy bekötött fejjel, feldagatt szemmel kutyázzak. Viszont muszáj volt....

2013. febr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 9 éves törpe uszkárom van, napközben kb. 10 órát van egyedül, amíg dolgozni megyek. Nincs vele semmi gond, inkább pihenget, nem rág, nem rosszalkodik, ha elmegyek, nem nyüszít, ha megérkezek farokcsóválva fogad. Egy felnőtt, kiegyensúlyozott kutyának, akivel munkaidőn túl megfelelően foglalkozol nem jelent gondot, hogy ennyi időt egyedül van. Ráadásul ő elég energikus fajta, mondhatni egy kis energiabomba, mégis minden gond nélkül kibír ennyi időt.
2013. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!