Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a diszplázia? Mi ez? Ki...

Mi az a diszplázia? Mi ez? Ki és hogyan szűri? Hol csinálnak ilyen szűrést?

Figyelt kérdés

Mely kutya fajtáknál kell ezt a szűrést elvégezni?

Én dogot szeretnék, de az anyuka nincsen szűrve, de láttam és gyönyörű. Gond lehet-e belőle, ha így veszem meg a kutyust?

Köszönöm előre is a válaszokat.


2009. szept. 3. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
nekünk németjuhászunk van, és azt mondták ennél a fajnál ez gyakori sajnos.. mi is így vettük meg, mert nem szóltak.. megszívtuk..
2009. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Izomsorvadást jelent. Az a baj vele,hogy kijöhet már kölyökkorban,de idösebb kutyán is,tehát bármikor. Ezárt fontos,hogy megbizható,neves tenyészetböl vegyél erre hajlamos fajtát. Az orvoshoz elviheted,de lehet,nem találna elváltozást,majd pár év múlva lebénulna.
2009. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A diszplázia csont-izületi fejlődési rendellenesség. A szó hallatán gyakran csak a csípőre gondolnak, de kialakulhat a váll illetve könyök izületnél is. Öröklött betegség, de helytelen kölyökkori táplálással is okozhat a gazdi csontfejlődési rendellenességet. Szűrést több magán orvos, több helyen végez, de ha megbízható eredményt akar valaki, akkor a Magyar Kisállat Ortopédiai Egyesülethez küldi a röntgen felvételt, ahol egy 3 tagú, tapasztalt ortopéd orvosokból álló bizottság bírálja azt el (több szem többet lát alapon).

További infó:

[link]

2009. szept. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyesület honlapja:

[link]

2009. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Winner of Royal Hill ***** válasza:

A diszplázia, mint már írták csontfejlődési rendellenesség(izületeknél).Semmi köze az izomsorvadáshoz, az valami egészen más borzalom.

A dogoknál egyébként nem kötelező a szűrés(tudom biztosan ezt a fajtát tenyésztem).

Ha egyébként TK-es, tenyész-szemlés mindkét szülő, akkor nyugodtan megveheted a kölyköt, csak írjatok szerződést.

Én a kölyök árának 50%áig garanciát vállaltam, DP vagy egyéb genetikai probléma fennállása esetén! Lehet hogy sovány vigasz ilyen esetben, de több mint a semmi!

2009. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A dp. nagytestű, hirtelen növő kutyáknál alakul ki. örökletes betegség, de környezeti hatások is közrejátszanak (nem megfeleő táplálás, korai terhelés)Kialakulhat a csípőnél de a könyökizületetknél is.


Röntgen vizsgálattal szűrik és hiába láttad gyönyörűnek a mamát, könnyen lehet hogy még ha nem is beteg örökíti!


Ez egy nagyon komoly betegség, súlyos százezrekben van a műtét és az utókezelés is ami egy életre szól.


Ha dogot akarsz jó helyről vegyél, mert nem csak dp-vel lehet terhelt, szembetegségei is lehetnek ami szintén műtéti beavatkozást igényel!


Dogot csak törzskönyvvel, szerződéssel és tenyésztő garanciával vegyél!

2009. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!