Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen egyedül maradtam....

Teljesen egyedül maradtam. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyust csütörtöktől örökbe fogadható. Nagyon beleszerettem a kis csöpségbe, már egy éve kutyát szeretnék de kb. fél éve komolyabban elkezdtem harcolni. Segítek a házi munkákban, tanulok de nem engedik meg. Apa már nagyon unja ezt a témát és azt mondta minden este vagy neki vagy anyának van lelkiismeret furdalása e miatt. De akkor miért nem engedik meg?? 30 000ft-ot össze gyűjtöttem a kutyusra, elterveztem mindent, de apa azt mondja nyáron fogsz eljárni minden hova a kutya meg rám fog maradni. Pedig nem így lenne. Nincs egy barátom sem mert akivel összevesztem mindenkit ellenem fordít. Nem járok sehova, hétköznap nem is számítógépezhetek unatkozok és nem foglalkoznak velem. Ha menni is szeretnék valahova hétköznap nem mehetek, ha meg megkérem a szüleimet pl.: társasozzanak velem arra hivatkoznak hogy fáradtak és hogy játszak a hugommal. Teljesen egyedül vagyok szeretnék egy társat de ezt sem értik meg mert amikor mondom hogy egyedül vagyok annyit felelnek és ők kicsodák!?

De mintha direkt csinálnák mert nekik happy volt az életük mindenük megvolt amire én vágyok: kertesház, kutya, szabadság. A sírás elkap ha belegondolok, milyen boldog lehetnék.

Tudnátok segíteni mit csináljak? Már nem bírom sokáig így...


2013. febr. 3. 15:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Azt tudd, hogy a kutya nem játszótárs,azzal foglalkozni kell, és nevelni. Ha megunod,akkor lehet tényleg a szüleid nyakán fog maradni.

De remélem, hogy valóban akarsz egy kutyust és a szüleidtöl meg is kapod.

2013. febr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

Keress barátokat. A kutya ezen nem sokat segít, hogy ENNYIRE nyomorultul magányosnak érzed magad. Akármilyen okos, kedves és szép, a társas emberi kapcsolatokat nem pótolja.

Egy kutya több, mint 10 évig él. A szüleidnek igaza van. Ők nem akarnak kutyát, akkor nem lesz. Az, hogy te 30 ezret összegyűjtöttél édes kevés. Annak a kutyának oltás kell, kaja, felszerelések, ha beteg orvos. Sokba kerül. Ha nincs szerencsétek még sokkal többe. Nekem csak macskáim vannak, volt olyan hónap, hogy a kettő 50-60 ezerbe benne volt mindenestől mert minden bajuk volt. Azon kívül, ők nem akarják, hogy rágcsáljon, lehet nem akarják a szagát se.

Sajnos így jártál.

Én macskákért könyörögtem hosszú évekig, sose kaptam. Most elköltöztem, van sajátom, senki nem szól bele. És egyébként még így is van, hogy nem tudok ezt-azt csinálni tőlük, mert vannak és arra is gondolni kell, hogy mi lesz velük, hogy esznek, ha nem leszek itthon stb. Pedig egy macska nem is igényel annyi foglalkozást, gondozást.


Nem elég, hogy te majd szeretgeted, meg elviszed mindennap sétálni. Több kell a kutyatartáshoz, és a szüleid nem kérnek belőle. Könnyű azt mondani, hogy te majd csinálod. De nem tudod mindig te csinálni, nem te fogod pénzelni és az egész családnak együtt kell élni vele. Ez nem olyan, mint egy játék, hogy beteszed az ágyneműtartóba, hogy mást ne zavarjon, meg csak megvenni kell és utána ingyen van.

2013. febr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

Nekem 1,5 évembe telt mire kikönyörögtem. Addig gyűjtögettem a pénzem hogyha állatorvoshoz kéne vinni mert beteg. Én is tanultam, takarítottam segítettem. És az a feltétele hogy én fizetek mindent és hogy jók legyenek a jegyeim.

Ahogy olvasom menhelyről szeretnél kutyust,ahogy én is. Vidd el őket a menhelyre és mutasd meg nekik a kutyust. Járj be te is rendszeresen hozzá, a szüleid úgysem tudnak ellenállni egy kutyának. Látniuk kell hogy felelősségteljes vagy, és akkor talán belemennek.

A szüleid attól félnek hogy megunod, bizonyítsd be nekik hogy nem, tudsz rá vigyázni, és rendesen fogod a gondját viselni.

A kutya egy életre szól, nem unhatod meg csak úgy, folyamatos figyelmet igényel. :)

Írj privit ha tudnék még valamiben segíteni. :)

2013. febr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

köszönöm! Tudom, végig is gondoltam, nagy felelősség de akár több hétig 4kutyával elbírok (nagyszüleimnél) akkor egy kutya itthonra nem lenne sokkal nehezebb. A macskák azért mások, nem lehet őket összehasonlítani a kutyákkal(szerintem). És nemfogok barátkozni elég emberben csalódtam az elmúlt egy hónapban nem lennék képes mégegyszer erre...ami még mindig van, nem kell nekem ilyen felfordulás.

Ha pedig kell jövőre vállalok diákmunkát vagy megyek udvart seperni, vagy ablakot mosni, vagy nagyszüleimtől kérnék kölcsön(persze úgy hogy vissza adom).

2013. febr. 3. 15:52
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol lakik a kérdező, de ha városban, akkor kutyával nem kell keresni a barátokat, hanem jönnek maguktól. Kutyaiskola, közös sétáltatások, túrák, később közös kutyás nyaralások. Nekünk amióta kutyánk van, azóta nincs egy üres napunk sem, mert ami a szokásos napi rutinon kívül időnk lenne, azt elviszik a kutyák és a kutyás ismerősök. Gyerek korban viszont kétesélyes a dolog, mert ha pár év múlva talál egy kutyamentes, bulizós baráti társaságot akkor a kutya tényleg a szülőkre marad. Ilyenkor még gyorsan változik a fiatalok preferenciája, ami pár évvel ezelőtt fontos volt, az ma már jelentéktelen. Sajnos bele kell nyugodni, hogy a kutyavállalás az szülői döntés kérdése.
2013. febr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Menhelyeken minden önkéntesnek örülnek, akár egész nyárra lenne elfoglaltságod, sétáltatnál, etetnél stb. De ha ehhez még túl fiatal vagy (nem írtad, hány éves vagy), akkor is kijárhatsz, ott találnál barátokat is. Ahol laksz, ott is van biztosan menhely.
2013. febr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

köszönöm!

13vagyok, sajnos nagyon rossz helyen van a menhely és elég messze is van, szerintem a közelében busz sem áll meg, így nem tudnék kimenni minden nap.

2013. febr. 3. 16:49
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem értetted meg amit írtam. Nem hasonlítom a macskákat a kutyákhoz, de azért az, hogy nagyanyád kutyáival elbírsz, az egészen más helyzet, mint haza vinni egyet, ami 10+ évig ott lesz és pénzbe kerül. Hahó, tök mindegy milyen állat, ha a család nem akarja, akiknek a házába vinnéd, meg akiknek a pénzén tartanád, akkor te hiába akarod.

A macska itt csak annyiból érdekes, hogy bár nem is igényel annyi törődést, mint a kutya, még így is van olyan, hogy másra kell hagyni, mert nem érek rá. Na most, ha ehhez jönne még napi egy óra fárasztás-séta stb. ha lakásban laktok, akkor napi X alkalommal amúgy is le kell vinni, ne haragudj, de én se venném komolyan a gyerekemet, ha azt mondaná, hogy persze, 10 évig biztos csinálja. Hogyne. Aztán két év múlva lelép kollégiumba én meg maradok a naponta 4x sétáltatandó kutyával.

2013. febr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Elmondtad a véleményedet nem haragszom te tudod.

2013. febr. 3. 17:44
 10/19 anonim ***** válasza:

Én is önkéntes vagyok menhelyen. Itt se jár arra a busz és a szüleimet nem akarom azzal zaklatni hogy kivigyenek, ezért sétálok. Lehet hogy 50 perc gyalog de megéri.

bocsi az offért :)

Hol laksz? lehet hogy tudok segíteni :)

2013. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!