Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne megpróbálnom a...

Érdemes lenne megpróbálnom a falkából kizárást?

Figyelt kérdés

1,5 hónapja van nálam a kutyus, 4 éves. Most épp egy kötődési tréninget csinálunk, még van belőle 1,5 hét, de nem tudom még mi lesz a végére.

Most sajnos még vannak gondol a vezér szerepemmel, ez két dologban nyilvánul meg. Nem mindig jön vissza a behívásra (illetve végül mindig jön, csak van hogy már nagyon erőszakosan kell rászólnom, akár 3-4x is), illetve ha kaját talál az utcán felszedi, elszalad vele, és addig nem jön vissza amíg meg nem ette.

Szerintetek ezek miatt az okok miatt érdemes belevágni egy ilyen kemény, embert és kutyát is nagyon megterhelő feladatba, vagy maradjunk majd az egyszerűbb módszereknél, hátha idővel az is meghozza az eredményét?

Illetve nem fordulhat elő, hogy ettől rosszabb lesz a kapcsolat?



#kutya #nevelés #falkavezér #falkából kizárás
2013. febr. 3. 23:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy ha belevágok, hány napig érdemes csinálni?
2013. febr. 3. 23:21
 2/17 sippara ***** válasza:
45%

Azonnal elkezdtétek a kötődési tréninget, amint hozzád került? Másfél hónapja van nálad, mit vársz tőle pontosan?


Az előző gazdájánál 100%-os volt a behívása, ételmegtagadása?

2013. febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A kutya 1,5 hónapja van nálad. Ráadásul felnőtt. Kicsit sokat vársz tőle ennyi idő alatt. Az eszedbe jutott, hogy addig amíg nem te vagy a főnök teljesen addig ne engedd el "veszélyes" területen? Logikus lenne. Ilyen módon azt is megakadályozhatod hogy elfusson a kajával. Néha az emberek túlbonyolítják a dolgokat.
2013. febr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

nem szabad. azért mert ezt csak nagyon durva eseteknél alkalmazzuk. ha megharapna pl. mert ez a legdurvább büntetés egy kutyának. légy következetes és figyelj illetve mindig tartsd be a falkavezéri pozíciót erősítö gyakorlatokat (kaja stb).


idővel meg lesz ennek a gyümölcse hidd el.

2013. febr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem kezdtük el azonnal. 3,5 hete csináljuk, 6,5 hete van nálam. Lehet az is hogy én várok tőle sokat, és rendjén van ahogy most mennek a dolgok. Pont ezért tettem fel ezt a kérdést, mert nem tudom megítélni. AZ első kutyám, nem tudom hol kéne tartanunk. Viszont azt gondolom hogy a falkavezér szerepet a lehető leghamarabb át kell vennem tőle, de persze lehet hogy tévedek.

Nemvolt előttem rendes gazdája, egy szaporító pincéjében lakott, majd egy évet fajtamentőknél 15 másik kutyával együtt, úgyhogy nincsenek ilyen infóim róla. Valószínűleg semmit sem tudott, mert az egyetlen parancs amit ismert, az a nem szabad volt...

2013. febr. 3. 23:46
 6/17 A kérdező kommentje:
Veszélyes helyen nem is engedem el, de biztonságos helyen se fusson el előlem... Az nem megoldás hogy mindig pórázon viszem, abból nem tanul meg semmit, csak be van korlátozva.
2013. febr. 3. 23:48
 7/17 sippara ***** válasza:
82%

Szegénykém :) Igen, kicsit - nagyon - túl sokat vársz tőle. Közel négy évig azt sem tudta, milyen más kutyák közt, utcán, futtatón játszani, parancsokat pláne nem ismert. Most te hirtelen másfél hónap alatt elvárod tőle mindazt, amit más négy éves kutyák tudnak - csakhogy nekik négy évük volt a megtanulására, nem másfél hónap!!!

Amíg a kajamegtagadás és a behívás nincs teljesen rendben, 10-15 méteres pórázzal sétáljatok, így azonnal tudod korrigálni (mert az, amit most csináltok - hogy kergeted a kajával a szájában - a lehető legnagyobb hülyének állít be a szemében), és szépen lassan majd a földre lehet tenni, végül pedig el is hagyhatjátok a pórázt. De ezt ne másfél hónap, hanem mondjuk fél év után várd.

2013. febr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

Igen, az elején tisztázni kell vele, de még nem fogod elérni ezzel amit szeretnél. Nem fogja érteni, és nem lesz neki igazán büntetés. Én 4 hónapja fogadtam örökbe egy 3 éves kutyát, ugyanezek voltak a gondok, még több is. Én megcsináltam vele, 4 napra kizártam a falkából. Nem ért semmit, pedig jól csináltam. Még nincs meg az a kötődés, az a kapcsolat, hogy ez bünti legyen neki. Jót nem tudok mondani, mert még én sem tudom mit kéne tenni, hogy működjön ez az egész, de szerintem még ne zárd ki. Tudom, hogy nehéz, én is ezen megyek most keresztül, de legyél türelemmel. Játssz vele nagyon sokat, bohóckodjatok, és ne csak elvárj dolgokat, hanem erősíts a kapcsolatot.


Sok sikert, és le a kalappal, hogy első kutyának egy 4 éveset bevállaltál!

2013. febr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%
Milyen falkából zárnád ki? Másfél hónap alatt nem hiszem, hogy komolyabb kötődése lenne feléd, szóval nem igazán rázná meg egy kizárás sem. Ennek akkor van értelme, ha amúgy a kötődés rendben van és már tényleg családtagnak érzi magát a kutya. Ne akarj mindent egyszerre, szépen, lassan építsd fel azt a kutyát és fokozatosan növeld az elvárásaidat!
2013. febr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a válaszokat! :) Ami azt illeti nagyon örülök hogy ez a véleményetek. :) Valóban lehetséges hogy én várok tőle sokat. Csak pl itt is akár hányszor felteszek valami kérdést, mindig le vagyok hurrogva, hogy lúzer gazdi vagyok, nem tisztel a kutyám,béna vagyok, menjek kutyasuliba, ragadjam magamhoz a falkavezér szerepet. Pedig mindenhol leírom hogy mennyi idős és hogy mennyi ideje van velem. Ezért azt gondoltam, hogy én csinálok rosszul valamit és teljesen ráparáztam, hogy a fejemre nőtt a kutya.


Nem kergetem az utcán olyankor, hanem dühösen, de lassú léptekkel megyek az irányába, ő meg sunnya össze magát, de közben azért kúszik arrébb és eszik....


Amúgy nagyon okos, annyi mindent megtanult már. :) A behívás úgy 90%-ban már első szóra megy, csak hát amikor nincs kedve, nem csinálja... Láb mellett sétál ha szólok neki, (persze időnként még kitér mellőlem), szépen kel át az úttesten, ül, helyre megy, marad, tud minden alap parancsot (kivéve a fekszik, az valamiért nem akar menni neki). És a legjobb, hogy volt egy csomó kis problémája. Félt a busztól, félt a lépcsőktől, félt a nagyobb kutyáktól, lefagyott séta közben és még sorolhatnám. De ezeken mind mind sikerült túllépnünk. :)


Amúgy nem nagy dolog hogy négy éves, szerintem meg pont hogy egy kölyköt merész dolog bevállalni elsőre. Megzabolázni egy kölyökkutyát nem is feladat. Aztán jön a "kamaszkor" amikor lázad. Na meg ott a szobatisztaságra szoktatás Szerintem egy felnőttel mégis csak könnyebb.

2013. febr. 4. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!