Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a menhelyről...

Mi a véleményetek a menhelyről befogadott kutyákról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Akik menhelyről fogadtak be kutyát,azok véleményét szeretném elsősorban kérni.

Milyen idős kutyát fogadtatok be?

A menhelyen milyen táppal etették?

Lehet-e tudni,hogy milyen fajták keveréke,és ha igen melyek azok?

Az oltáson és chippelésen felül kellett még plusz költségeket fizetnetek az állatorvosnál?

Ha igen,miért?

Jelenleg milyen táppal etetitek?


Köszönöm a válaszokat!

Nagyon sokat segítenétek!


2013. febr. 4. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Én fajtamentőktől hoztam a kutyámat, az is érdekel?
2013. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Én besegítek egy alapítványnál, bár nem igazán menhely kategória (többnyire balesetes kutyák):


- Általában valamilyen sensitive táppal etetünk, most Pro Plannal. Menhelyeken olcsóbb táppal etetnek és sokat főznek a kutyáknak.


- Ha van a kutyában fajtajelleg akkor az látszik...fajtamentőhöz ritkán adunk kutyát, csak ha nagyon problémás vagy tele vagyunk.


- Tőlünk a kutya csak akkor fogadható örökbe, ha már nem szorul állatorvosi ellátásra, féregtelenített, oltott, chipezett. Sok esetben a költségek elérik a több tízezer, néha százezer forintot (jellemzően törések, amiket többször kell műteni, vagy gerincsérülés, bénulás), ezt az örökbefogadó nem fizeti ki, csak a védelmi pénzt. Egy zsúfolt menhelyen előfordulhat, hogy nincs keret minden kutya minden problémáját kikezelni, így a kevésbé sürgős problémák megszüntetése gyakran hárul a befogadóra.


A saját kutyámat egy román menhelyről hoztam, teljesen apatikus állapotban volt. Kérdeztem, hogy mi van vele, ránéztek, egy vállrándítás keretében azt mondták vagy meg huzatot kapott, vagy beteg... Nos, keményen beteg volt, három hétig naponta jártunk orvoshoz, én fizettem a chipet. Semmilyen papírja nem volt a kutyának. Egy év körüli közepes keverék, most Brit premiumot eszik, a menhelyen valami olcsó moslékkal kevert tápot kapott.


Alapvetően elmondható, hogy a menhelyes kutya pont olyan, mint a gazdás, csak éppen leadták vagy kirakták. Az extrém eset, amikor mondjuk a földekről kell befogni és nem ismeri az embert, de gondos kezekben pár hét alatt úgy-ahogy szocializálódnak.

2013. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Fajtamentők által gondozott kutya is érdekel!

És köszönöm az eddigi válaszokat:)


Várok még!

2013. febr. 4. 11:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a fajtamentőktől így ment.

Plusz infóként mondom, hogy családi házban élnek, ahol 15-20 kutya van egyszerre, és ki be járhatnak amikor akarnak. Úgy van velük bánva, mint családi kedvencekkel, csak mivel ketten vannak ennyi kutyára, nincs idejük egyénileg foglalkozni velük.


4 éves kutya

Leginkább maradékokkal etetnek, illetve adományba kapott tápokkal, tehát mindig más.

Ő egy uszkár.

Semmit nem kellet fizetni, se oltást, se chipet. De mivel tudom milyen anyagi problémákkal küzdenek, ezért én beállítottam nekik egy rendszeres átutalási megbízást havi 1000 Ft-ról. Ez nem sok pénz, de sok kicsi sokra megy. :)

Jelenleg Brit Permium-ot eszik.

2013. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3 éves volt, a menhelyen adomány tápokból etették (tescos, pennys tápokkal). Tacskó keverék, annyira dominál benne a tacskó, hogy nem tudom, a többi mi lehet.:) Nekem mikor kihoztam, kellett fizetnem az ivartalanítása felét meg adomány címen egy fix összeget (az egész pár ezer forint volt). Most bárányos-rizses Joserát eszik.
2013. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 éves kutyát fogadtam örökbe.

Etetés menhelyen: Házi kosztal adományokból tápok, konzervek, rizs..stb.

Nagyjából látszik is a kutyán, hogy kb. milyen keverék lehet ők is saccolják.

Én az örökbefogadás után az ivartalanítást és a chipet fizettem ami 18500Ft-ba került + adtam egy kis adományt is. Hisz remekül gondozták a kutyusom. :)


A lehtöbb menhely oltva, chippel és ivartalanítva adja ki a kutyusokat ha meg még fiatal a kutya akkor ivartalanítási kötelezettséggel.


Kap rendesen házi kosztot is 10 kg-os kutyatáppal etetem ( közepes minőségű ) szokott még konzervet is kapni!

2013. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy mi a véleményem?

Először mertem belevágni, hogy menhelyről hozzak egy FELNŐTT kutyát.Féltem a következményektől mert mindenki mondta, hogy azok azért vannak ott mert bolondok..tévedtek...csak utcára kerültek a felelőtlen gazdája miatt..Azt a hálát amit látsz a két szemeiben..felül mulhatatlan. Nagyon hálások, és sok szeretetre van szükségük.

2013. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


És mindenkinek jó kutyázást kívánok továbbra is :)

2013. febr. 4. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!