Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutyám...

Mit csináljak, hogy a kutyám hívásra odajöjjön hozzám?

Figyelt kérdés
Hívom, de csak fekszik tovább, mintha nem is hallaná, akár kedvesen szólok, akár erélyesebben.
2008. jún. 4. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős, mikor került hozzátok? ezeket tudni kéne mielőtt válaszolunk.
2008. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Telefonhívásra? :D


Egyszerű ha még kicsi akkor nem ismeri a nevét vagy azt hiszi hogy a mosolygásod az vicsorgás :), ha már fejlett akkor egyszerűen nem te vagy a falkavezér...

Sajna nem vagy kutya-pszichológus de valami jutalmazással próbálkoznék pl kockacukival.

2008. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nah erről a vicsorgásról jutott eszembe :D apám mindig ugy beszél a kutyához hogy kilátszódik a Hollywoodi fogsora a kutyám eltanulta töle a vigyorgást és én meg bepisilek a röhögéstől mikor autánozza apámat :D
2008. jún. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Na, ez minket is érdekelne...

Nekünk 9 hónapos bassetünk van, 6 hetes korától van nálunk. Ha kajáról van szó, rögtön jön, de ha csak simán szólunk neki, ránk se néz...:(

Pedig kezdettől fogja a nevén szólítjuk és sokat is foglalkozunk vele.

Mi is várjuk a jó tanácsokat:)!

2008. jún. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr is mindig csak u.az a személy foglalkozzon a kutya tanításával,lehetőleg az akire nagyjából hallgat is.Ha egy kutya bekerül egy családba, függetlenűl attól mennyi idős, ő választja ki magának a főnököt,vannak külön fajták akiknél ezt is ki kell harcolni, természetétől adódóan.Nekem egy 1 éves 8 hónapos kan am.staffordshire terrierem van,2 hónapos korában vettem,mikor először hazavittem (7 tagú a család) kizárólag csak én etettem és fegyelmeztem.

Elkezdtem szobatisztaságra nevelni,mert télen a lakásban tartottam,ezt úgy csináltam,hogy amikor reggel felébredtünk rögtön kiengedtem az udvarra,aztán dolga végeztével bevittem,majd másfél óránként és lefekvés előtt.Aztán egy hét alatt meg is tanulta és ha kellett neki akkor beült az ajtó elé és jelzett.


Ha még kicsi a kutya,akkor a legjobb elkezdeni pórázon sétáltatni,először rövid pórázon, aztán már mikor megtanulta lehet lazára engedni.Közben eleinte minden fele menne,ilyenkor kicsit magad felé kell huzni a pórázt és vmi fenyítő parancsot mint pl. én azt használom:Fújj, nem szabad!Vagy ha lemarad a kutya mögötted,kicsit húzni a pórázt és hívni kell!


Játékkal a legkönnyebb és jutalmazással megtanítani a kutyát hogy odamenjen hozzád:Először is vedd magadhoz a kedvenc játékát, minden kutyának van ilyen,vagy ha idősebb akkor azt amivel a legszívesebben játszik.Állj pár méterre a kutyádtól és mintha játszanál vele,mutasd neki a játékot és közben mondogasd neki Gyere ide, lábhoz!Ha oda megy kicsit játsz vele,majd jutalmazd és dícsérd meg, ha nagyon bele menne a játékba akkor dúgd el előle a játékot és ha lehiggadt kezdheted előről.Ugyan ezzel a módszerrel megtanítható a kutya hogy vissza hozzon ill. oda vigyen tárgyakat.


Az Ül és Fekszik parancsokat legkönnyebben sétáltatás közben lehet megtanítani, ill. az udvaron is lehet de mindenféleképp szükséges a póráz és jutalom falat.Én úgy tanítottam a kutyám,hogy amikor sétáltattam néha megálltam és a lábammal finoman nyomtam le a kutya hátsóját és közben mindig mondogattam neki hogy Ül v. Ülj le és utána dícséret,ezt megcsináltam 4-5 alkalommal is egy séta alatt,aztán hogy hamarabb megjegyezze naponta több alkalommal otthon mielőtt adtam volna neki vmi kis finomságot megmutattam neki és addig nem kapta meg amíg nem ült le magától vagy eleinte segítséggel.Ugyan így működik a Fekszik parancs,ha már le ül a kutya parancsra,akkor finoman az elülső részét toljuk lefele és mondjuk a parancsszót.



Fiatal kutya hamarabb tanítható 1,5-2 éves koráig,viszont a játékossága néha hátrány néha előny,2-3 hónapos kora előtt szinte nem is tanítható annyira játékos még.Idősebb kutyával többet kell foglalkozni,nehezebben tanul már dolgokat.Viszont mindegy milyen idős a kutya mindig csak ugyan az a személy tanítgassa és mindig csak olyan körülmények közt amikor kettesbe van a kutyával ill. olyan helyen ahol más tényezők nem vonják el a kutya figyelmét.Ha már viszonylag megtanulta a kutya a parancsszavakat akkor a család többi tagja is mondogassa a kutyának,így hamarabb megjegyzi.



A kutyámat a következő dolgokra tanítottam meg,Ül,fekszik,marad,lábhoz,helyedre,tökéletesen tud pórázon és anélkül is sétálni mellettem,idegenektől nem fogad el semmit,és ha bármit leteszek legyen az kaja vagy akár csont addig nem nyúl hozzá amíg nem engedem meg neki és hallgat a Fújj parancsra is ez akkor hasznos ha rosszat akarna csinálni.

Szeressétek a kutyátokat és kitartás türelem,nem fogja pár nap alatt megtanulni.


Ha kérdésetek van,írjatok, segítek amiben tudok!


Üdv.:Kata

2008. jún. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!