Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza vigyem az orvoshoz,...

Vissza vigyem az orvoshoz, vagy várjak még?

Figyelt kérdés

kutyám jobb szeme felett a másik kutyám által van egy harapás. a seb kicsi, de mély. már 2X voltunk orvosnál, pucolta, adott rá kék lukácsot(nem vagyok biztos benne, hogy ez a neve) de egyszerűen nem akar varasodni, sőt tegnap este simogattam, és néztem, hogy a stopjánál egy picit be van dagadva(kb 3 centire a lyuktól) és megnyomtam, erre fel a sebből eléggé sok genny szivárgott ki. ezt letöröltem, és este még kb 2 kinyomtam neki, akkor még jött a genny.

az orvos azt mondta, hogy egy hétig várjak, nézzem, hogy hogy alakul a seb, és ha akkor se indul gyógyulásnak, vigyem vissza, és antibiotikum kúra.

szombaton pucolta ki a sebet, szóval még csak 2 nap telt el, és most ahogy hazajöttem, és megnyomtam, nagyon kevés genny volt benne, meg már egy picit varas is.

Szerintetek várjak még pár napot, mert lehet, hogy most már gyógyul, vagy inkább még ma vigyem vissza az orvoshoz.

nem igazán tudom, hogy mit csináljak, mert tegnap elhatároztam, hogyha nagyon gennyes lesz ma, akkor nem gondolkodok, hanem viszem, de így, hogy tényleg minimális mennyiség volt, meg már a seb szélénél varas, így bizonytalan vagyok, mert az orvos egy hetet mondott, hogy várjak, lehet, hogy gondolt rá, hogy nehezebben fog gyógyulni? Szerintetek ez már tekinthető a gyógyulás felé vezető út elejének, vagy még nem?


2013. febr. 4. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem macskával volt hasonló. Leszedtem a sebet, kinyomtam és kifertőtlenítettem betadinnal. Naponta 2 szer csináltam 3 napig. Nekem bevált. De neked kell dönteni.
2013. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján úgy tűnik, hogy már gyógyulófélben van. Én a helyedben még várnék, de ha nagyon izgulsz, akkor vidd el, legalább megnyugszol. A kutyusnak sem jó ha érzi rajtad a feszültséget.
2013. febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg genny ürül belőle, nem szabad , hogy bezáródjon a seb.
2013. febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor, a legjobb amit tehetek addig, amíg vissza nem viszem, hogy folyamatosan kinyomkodom belőle?
2013. febr. 4. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen és fertőtlenitsd miden alkalommal.
2013. febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és, miután kinyomtam belőle, akkor ez a kék lukács, amit a doki adott ez jó?
2013. febr. 4. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem. Az begyógyítja a sebet gyorsan.

3 %-os hidrogén-peroxiddal kimosod, utána Betadint rá.

2013. febr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!