Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álvemhes kutya babázhat a...

Álvemhes kutya babázhat a lábával? Hogyan fáslizzam rá a borogatást? Lehet szülhet is? Orvoshoz vigyem el? Először történt ilyen velünk, nagyon tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
Szerencsére nem gyűjtött be plüssöket, mert szerencsésen szétrágta már az összeset, csak nagyobb gumijátékai vannak, viszont a lábait nagyon nagy beleéléssel nyalogatja ha lefekszik, vagy leül. Vagy nem is akar babázni? Lehet tényleg vemhes? Mondjuk elég abszurd lenne, mert 30 kg, az udvarlója pedig 3, és szemmel is voltak tartva. Meddig tart ez?!

2012. jún. 11. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, simán lefekszik a 3 kilós kutyának. Nézesd meg állatorvossal, majd ő megmondja, mi a helyzet, és lehet-e még ivartalaníttatni, ha vemhes.
2012. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Lefeküdt neki, de így is esélytelen volt (akárhogy is elérhetetlen volt), plusz én folyamatosan itthon vagyok, ők mellettem, úgyhogy felügyelve voltak, lezavargattam az udvarlót. Viszont ha mégis összejött 2-3 nap lehet a szülésig, én pedig biztos nem fogom kivágatni belőle a kölyköket, nem vagyok kisállatgyilkos!!!!

Viszont 99%-ban biztos vagyok benne, hogy álvemhesség, és ahogy látom, a lábaival babázik, legalábbis nagyon nagy beleéléssel mosdatja! Azt hogy vegyem el tőle?

Orvoshoz nem szeretném amúgy sem vinni amíg be nem gyullad a cicije azaz nem volt elég a diéta és a borogatás, mivel ahogy olvastam csak steroiddal tudják kezelni, azt pedig csakis végső esetben...

2012. jún. 12. 11:02
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt szerettem volna még kérdezni, hogy a borogatással nem ingerlem-e még jobban a tejmirigyeit? Mivel nem tudom rendesen ráfáslizni, ezért állandóan csúszik, lejön, én meg egész álló nap ott matatok a cicijén :S
2012. jún. 12. 11:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el orvoshoz mindenképp. Akár vemhes, akár álvemhes, ivartalaníttasd. Ez az egyetlen jó lépés ebben a helyzetben. Nem tervezett almot lehozni felelőtlenség. Nem állatgyilkosság a vemhes kutyát ivartalaníttatni, mert a születendő kölykök ivarosan kerülnének gazdihoz, ahogy azok kölykei is. Évek múltával a tőled származó kölykök vagy azok kölykei jó eséllyel menhelyre kerülnek. Ennek a megelőzését semmiképp sem nevezném gyilkosságnak, inkább előrelátó és állatokat védő szükséges döntésnek. Az álvemhes kutya ivartalanítása meg azért szükségszerű, hisz innen kezdve folyamatosak lesznek az álvemhességek, egészen a méhgyulladásig, amikor muszáj lesz ivartalaníttatni. Célszerűbb ezt egészséges kutyán veszély nélkül elvégezni, mint két év múlva a beteg kutyát egy veszélyes műtétnek kitenni.
2012. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
O.O Hát, csak nézek. Akkor szerintetek, ha véletlenül ma megszülne, ássam is el a kölyköket, /megelőzendő a további szaporulatot/, vagy mi?!?! Az is ugyan az, csak nem bent, hanem kint ölöm meg őket, nem? Azta milyen állatvédők írnak itt....
2012. jún. 12. 20:13
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves #4es válaszoló, neked sem adnék el kutyát, az biztos!!!!!!
2012. jún. 12. 20:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Esetleg látogass el egy sintértelepre, akkor lehet, hogy megérted, amiről itt feleslegesen győzködünk. Nekem ivartalanított, egészséges állataim vannak. Mind mentett, ma már nem élnének az emberek felelőtlensége miatt. Szaporított kutyák és macskák. Ha csak a lehetősége is felmerül, hogy beteg, már viszem orvoshoz valamennyit. Miért is nem való nekem állat? Mennyivel felelősebb dolog a beteg állatot otthon kuruzsolni, fáslizgatni feleslegesen, majd kitenni a gennyes méhgyulladásnak?
2012. jún. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem senki nem tud eladni kutyát, mert helyette a sintértelepről mentem a kidobott, agyonelletett és betegeg öregeket. Ők többet érnek az én szememben, mint a 30.000-es cukimuki kölykök.
2012. jún. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben. És úgy érzed ez feljogosít téged élet és halál felett dönteni, ártatlak kölykök felett ráadásul?! Hagyjuk is inkább, ne menjünk bele. Én is segítek menhelynek, tudom mi a helyzet. De akkor sem fogom elföldelni a legközelebb megtalált kölyköket, még akkor sem, ha neked ez így jobb vagy könnyebb....
2012. jún. 15. 18:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Leírom szótagolva, mert nagyon komoly szövegértelmezési gondjaid vannak.

Tiszteljük és védjük az életet bármi áron! A megszületett állatot mindenáron óvjuk. A még meg nem született élet viszont a jelenlegi helyzetben másodlagos, hisz képtelenek vagyunk gondoskodni az élőkről, olyan sokan vannak bajban. Ezért rákényszerülünk a vemhes állatok ivartalaníttatására, józan észérvek miatt. Ha jársz menhelyre, akkor te is jól tudod ezt. A felelősen gondolkodó állatot védő emberek ezt megértik. Ivartalaníttatják a vemhes állatot és segítenek a már élő tengernyi bajba jutottnak.

Egyébként nagyon elszomorít, hogy ma Magyarországon a menhelyek és szervezetek bizonyos része nem ivartalaníttat vagy kanokat nem vagy vemhesen nem. Az anyagi indokot kénytelen vagyok elfogadni, de mást nem. És azzal a menhelyi önkéntessel is vannak elvi problémáim, akinek ivaros állatai vannak…

2012. jún. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!