Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy menhelyi...

Mennyibe kerül egy menhelyi kutya gondozása havonta?

Figyelt kérdés
Tudom sok mindentől függ. Úgy középkategóriás árban? Kistestű/nagytestű , fiatal/idős kutyáknál?

2013. febr. 4. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Legpontosabb választ menhelytől kaphatsz!

De talán havi szinten én sacc per kb 5-10ezret írnék.

ha beteges vagy műteni kell akkor több.

2013. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

a menhelyi kutya gondozása ugyanannyiba kerül, mint egy törzskönyves kutyáé. Az állatorvos ugyanannyiért vizsgálja meg. Ami teljes mértékben izlésfüggő: póráz, nyakörv, fekhely. Ezekből nem mindig a legdrágább a legjobb.

éves oltás: 1 veszettség, 1 kombinált, kennelköhögés, kb. 12 e ft. Tápok. 20 kg már 8-10 e ft-tól lehet egész elfogadhatót kapni.(habár én a nyers húsos etetésre esküszöm.) Kefe, szőrápolók 10 e ft, ezt csak egyszer kell megvenni. És nem árt elkülöniteni egy összeget , ha bármi gond lenne, orvosra. Én nagyon jóban vagyok az orvosommal, megbeszéltem vele, hogy bankolok nála. Amikor van fölös pénzem leviszem neki, rávezeti a "kartonomra", igy gyűlik a pénz, és ha bármi gond van, nem vagyok bajban.

2013. febr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Az én kutyám is befogadott, most hat éves. Nem a legdrágább cuccok a legjobbak. Elsőnek vettem neki 3000-ért egy pórázt és miután nagyobb lett és erősebben húzott elszakadt. Akkor vettem a tescoban 600ft-ért és még mindig megvan pedig 5 éve vettem. 2 nyakörve volt a második azért kellett mert már kicsi volt a régi. Szerencsére makk egészséges, úgyhogy évente 5000-ft az állatorvosi költség.Most plusz 4500 a chip. Havonta 2000-ért veszek neki tápot plusz kap házi kosztot. Évente 1 sampon 700 ft. 2 kefét vettem neki 2500ft. A házát én csináltam fa és szög volt itthon úgy hogy az ingyen volt. van egy pokróca 1500-ért vettem.Plusz még a játékok, jutalom falatok.
2013. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Úgy érted, hogy a menhelynek?

Párezer forint, szerintem biztos nem több, mint 3 ezer, ez 100 kutyára számolva máris 300.000 havonta. A menhelyek többségén nincs lehetőség speciális igényeik szerint ellátni a kutyákat, időseket, fiatalokat, nagyokat, kicsiket, általában táppal kevert házikosztot kapnak, ez alól talán csak a kölykök a kivételek. Ehhez jön még hozzá a chip, egy-egy oltás, ivartalanítás, beteg kutyák ellátása és a költségek máris az egekbe szöktek.


Az alapítvány ahol én segítek szerencsére megengedheti magának a sensitive tápokat és azt, hogy minden kutya maximálisan el legyen látva. Mivel elsősorban balesetes kutyákról van szó, az orvosi költségek gyakran elérik a több tízezres, néha százeres nagyságrendet.

2013. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz! De úgy gondoltam hogyha én gondozom, nem a menhely. :)
2013. febr. 5. 14:40
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

pont annyiba kerül mint egy 2000 eurós kutya gondozása!

persze ,ha úgy gondolod ,hogy a gondozást, felelős kutyatartóként érted :)

egy drága .pedigrés kutya tartása semmivel sem kerül többe ( a kutyakiállításokra való felkészítést ne vegyük ide ),mint egy kis korcs keveréké:)

2013. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

nekem 10.000 -20.000 között mozog a dolog havonta.

inkább en nem eszek de neki mindene meglegyen.

bar mostanaban olcsóbb h nem prémium jutikat kap diéta miatt, de pl. egy hónapban csak egy tap neki 7000 ft lesz.. de mindig kell vmi. mult hónapban vetri care dmg immunerősítő csepp,

jo lenne következő honapban egy új hám es menni kell mar vele megint kutyakozmetikushoz is..stb. mint a haztartas, mindig hianyzik vmi :-)

szóval sokba kerül, abban pedig osztom a többiek véleményét, h menhelyi vagy nem menhelyi, kutya -kutya!!

nincs különbség!

2013. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. máj. 29. 15:02
 9/10 anonim válasza:
Mi a fenét csinálsz vele kutyakozmetikusnál?Be dauerolják a szőrét vagy mi?Szerintem ez nem a kutya igénye, a tiéd... xD
2013. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: néhány kutyát muszáj kozmetikushoz vinni. Pl a szálkásszőrűeket ha nem trimmelik, iszonyatos módon hullik a szőrük. Az uszkárral, bichonnal is kezdeni kell valamit. Ha az ember nem ért, hozzá, nem vállalja az otthoni fodrászolást, akkor kénytelen elvinni.
2013. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!