Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácstalan vagyok az utcában...

Heni_10 kérdése:

Tanácstalan vagyok az utcában lakó kutyatulajdonossal kapcsolatban, ő mindent megtehet?

Figyelt kérdés

A "kedves" szomszéd minden nap kiengedi a kutyáit (2) az utcára futni,felügyelet nélkül.Egyik sincs beoltva.Sajnálatos módon a nagyobbik amint szabadul,beugrik hozzánk(körbepiszkít,teraszon száradó ruháimat megjelöli,a mi kutyánk játékait elhordja,stb.) A kerítésünk 4 éve készült,megfelelő magasságban,mivel nekünk német juhászunk van,futószáron tartva,ha nem vagyunk otthon.Általában ilyenkor jön be a szabadon lévő kutya.Az utcában a többi lakó is szólt már neki,többször is.Mások is (mi is) kiengedjük a kutyát,de mi pórázon.Neki az is problémát okozott,hogy miért kell egy kertben tartott kutyát sétáltatni. Az ő kutyája(kutyái) már több tulajdonosnál megrongálta a kerítést,hogy bejusson.

Máshol is van kisgyermek és aggódunk,hogy mikor kit fog megharapni saját területen belül,vagy az utcán.Felnőtteket is megtámadhat,kiszámíthatatlan.

Mit lehet tenni ilyen esetben?



2013. febr. 4. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsétek be a jegyzőnél akár többen is a dolgot, hogy féltek a kutyáktól, valamint mondjátok meg azt is hogy valószínűleg nincsenek oltva (és gondolom chipeltetve sem) a kutyák.
2013. febr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Én épp tegnap kerültem ismét hasonló helyzetbe. Két utcával feljebb egy saroktelken van két nagyobb puli(jellegű) kutya. Már többször jöttek nekünk vicsorítva, és nagyon feléjük sem lehet menni zavaráskor, mert az embernek is nekimennének, ebben biztos vagyok! Már többször szóltam a gazdának, hogy ne engedje ki őket. Tegnap este persze megint kint volt a nagyobbik...a kapu meg TÁRVA NYITVA. Tehát szándékosan engedi ki a kutyákat az utcára a faszi.

Most már tényleg bejelentést fogok tenni a jegyzőnél...csak attól tartok, hogy maximum ejnye-bejnye lesz belőle :(

2013. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd,csúnya dolog amit most írok,tudom.DE!Magyarországon (még?)nem foglalkoznak az ilyen bejelentésekkel.El kell menni a "gazdához",szólni kell neki,hogy ne engedje ki a kutyáit.Ha ez nem használ,akkor egy jól irányzott jobb egyenes majd megoldja a dolgot.Nem ez az igazi megoldás,de én biztos nem hagynám,hogy a tulajdonomban,gyermekemben,kertemben,ruháimban kárt tegyen más kutyája...
2013. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzőkönyvet kell készíttetni a bejelentésről így nyoma lesz a dolognak, nem hiszem hogy bármelyik jegyző majd vállalja a felelősséget egy esetleges sérülés után, intézkedni fog az csak erőszakosnak kell lenni. De egy állatvédő szervezetnek is írhatsz az oltások miatt is és hogy veszélyesek a kutyák, hátha segítenek, 1 telefont megér a dolog.
2013. febr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!