Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kaukázusi juhászkutya...

A kaukázusi juhászkutya veszélyes, agresszív faja?

Figyelt kérdés

Most mondta be a RTL híradóban így kihangsúlyozva "veszélyes, agresszív fajta!"

1. igaz-e?

2. miért akarnak minden nagykutya fajtát bemokcsolni


2012. jan. 10. 18:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nemtom de itt van minden: [link]
2012. jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A kaukázusi juhászkutya veszélyes fajta minden olyan gazda kezében, aki képtelen kontrollálni.
2012. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt egy imádni való szuka.

Ha jól van nevelve nem az. Nálunk a gyerekek is játszottak vele a családot imádta. De az idegenek utálta, de ha mi bengedtük akkor ő is békén hagyta. Szóval ha jól van veelve nem egy "véregnő vadállat".

2012. jan. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Minden nevelés kérdése. Egyik kutya sem veszélyesebb a másiknál. A gazdáik teszik azzá.
2012. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ez a fajta tapasztalt gazdát igényel. Minden olyan kaukázusi juhászkutya veszélyes és agresszív, ami tapasztalatlan Gazda kezében van.
2012. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ilyenkor (és amúgy mindig) a gazda a hibás.
2012. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

az idegenekkel szemben megvesztegethetetlen, semmitől sem félő, nagyon határozott, bátor és vad fajta!

De a gazdájával szemben nagyon gyengéd, de én nem taranék kaukázusit, mert még nem volt ilyen kutyám!

Amelyket a hírekben mondták, az nyilván egy elvadult példány...:S

2012. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
91%
Nekünk kaukázusink van és ettől falnak megyek mikor azt mondják az emberek hogy a kaukázusik vadállatok!DE MIÉRT MERT NAGYOK??Nem mondom biztos,hogy van amelyik vad DE NEM MINDEGYIK!!Nem kell általánosítani csak azért mert van néhány olyan mber aki felelőtlenül tart ilyen kutyát és szó szerint miatta őrül meg a kutya!De könyörgöm én már láttam Westit is amelyik olyan vad volt hogy a közelébe se mertem menni!Dáhát az kicsi és ezért az emberek csak azt látják hogy kicsi!
2012. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Hello én is néztem a Híradót és amikor meghallottam majdnem lefordultam az ágyról. Kaunk volt sajnos megmérgezték . Mindig vittük sétálni minden kutyával barátságosan játszott , viszont a saját területét az élete árán is megvédte volna. A gyerekekkel is remekül megvolt bármit csinálhattak vele. Nem tudom hol találták azt az infót ,hogy azért hívták kaukázusi farkas kutyának mert nagyon agresszív fajta ez baromság azért hívták így mert a csordát farkasok rókák és tolvajok ellen védte.
2012. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
A szakértők szerint az a kaukázusi, amelyikben nincs agresszivitás, az nem jó kaukázusi... hiszen nekik őrizni kell a családját...legyen az bármi... Én is falnak megyek, mikor agresszívnek kiiáltanak ki kutyákt, de tény hogy bizonyos fajtákhoz erős kéz kell. Ugyanakkor a kistestü szőnyegcirkálók milliószor harapnak meg embereket, vagy akár a gazdájukat, de ugye azt nem érzi meg senki... mert kicsik... a nagytestüek képesek fájdalmat, sérülést okozni, még ha ők ritkán is harapnak... innen jön az előítélet. De én is imádom a kaukázusit, és szívből ajánlom azoknak, akik értenek a kutyák neveléséhez!
2012. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!